Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Pentru un schimb ulei cutie de viteze DSG, imi puteti recomdanda pe cineva?

Multumesc, Florian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vladandrei51

Salut. M-ar interesa o diagnoză, mai precis verificare de versiune soft actual (și dacă e stock sau nu), verificare rație aer: combustibil, dacă mașina aruncă erori + un eventual test de compresie. La cine as putea apela?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
massconfusion
On 6/28/2018 at 10:57 AM, florinpai33 said:

Salutare,

Pentru un schimb ulei cutie de viteze DSG, imi puteti recomdanda pe cineva?

Multumesc, Florian

Iti recomand Sport Garaj, nr., Strada Aleșd 20, Cluj-Napoca 400000

Am facut la ei schimb de ulei + filtre si ulei la cutie DSG, Golf 6 GTI, totul a decurs cu bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ptr indicatii; voi tine cont pe viitor. Pentru moment am facut schimbul la cutie la Compexit - reprezentanta Skoda/Seat de pe Calea Turzii. A costat putin peste 200 lei manopera(am avut eu uleiul, filtrul si garnitura). Pretul mi s-a parut chiar decent, a durat putin si am o hartie cu garantia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Depinde pentru ce si depinde ce inseamna "bun". Daca e pentru toata masina, mai greu. S-a mai intrebat pe topic, s-au dat si recomandari. Foloseste functia de cautare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua,

Imi poate spune cineva unde pot pune oglinzi incalzite si senzori de parcare pentru o SKoda Fabia Combi 1.6TDI 2014 In Cluj Napoca sau imprejurimi?

Multumesc anticipat! 

Modificat de Tetica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

recomandati un centru de dezmembrari anume?

Caut o usa de Passat CC fata dreapta '08-'11 si la primele 15 rezultate din gogule pe Cluj nu am avut nici un noroc.

Multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista un service sau electrician/electronist care sa rezolve problema broastelor la un golf5? ( curatarea si refacerea lipiturilor electrice pe placa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu cilegu Tzaga sau la Radu Pelicanu.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva un service in Cluj unde as putea monta senzori de parcare OEM? Masina e un Passat B6. Au mai intrebat si altii in acest topic, dar nu am gasit o recomandare. Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valabil pt amândoi colegii

Radu Atelier (Ionut)
Mobil 0744970124

Tzaga Iulian Vwforum
Mobil 0740146883
Spor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, o recomandare pt reglaj directie imi poate face cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua.

Aș avea nevoie de o scanare / activare funcții pentru mașina din profilul meu.

Mi s-au aprins martorii de ABS si ESP și nu se mai sting + mi s-au dezactivat niște funcții pe care le aveam înainte.

Cine mă poate ajuta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ alin 105 Sigemo regleaza foarte bine, dar auzisem de la un coleg ca nu mai aveau personal la un moment dat. Da-le un telefon. Am mai reglat cu rezultate bune si la Autodoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut in Cluj pentru urmatoarele reparatii o locatie profi, nu e o problema suma, atat timp cat pleci multumit si lucrul este de calitate:

A n u l a r e . d p f (pentru o Skoda Octavia, nu Passatul meu, aici in SJ nu prea e treaba decat ti-l trimit la curatare), iar pentru Passat B6 programare cheie auto (am inteles ca ar fi cineva in Iulius langa intrare dar cere cam 350 de lei) instalare buton TPMS (detin piesele), instalare perdea electrica spate (detin piese dar fara cabluri, schema electrica o am).

 

Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna tuturor.imi puteti recomanda pe cineva sa imi faca update firmware si hărți la un RNS510? Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/23/2018 at 7:55 AM, jturos2003 said:

Bună ziua.

Aș avea nevoie de o scanare / activare funcții pentru mașina din profilul meu.

Mi s-au aprins martorii de ABS si ESP și nu se mai sting + mi s-au dezactivat niște funcții pe care le aveam înainte.

Cine mă poate ajuta ?

Daca mai ai nevoie, te pot ajuta eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Cunoasteti pe cineva in cluj pentru adaptarea ceasuri maxidot + chei pe un Touran 2007?

Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi. Recomandati-mi va rog un service bun pe mecanica pentru schimbat termoflot (radiator ulei) sau garnitura de chiulasa. Am depistat ulei in antigel cand am luat capacul vasului de expansiune. Multumesc! YNY are liber doar in decembrie, cei de la Compexit doar saptamana viitoare si la mine arde ca fac naveta in apahida cu masina. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/8/2018 at 1:19 PM, mariuscj said:

Daca mai ai nevoie, te pot ajuta eu.

Mulțumesc mult, s-a rezolvat. Inițial s-a crezut că e defect senzorul ABS, dat s-a constatat doar o problemă la cablaj. Mi-au revenit și funcțiile pierdute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ce service recomandati pt un reglaj de directie la un Seat Cupra 290 din 2016?Mentionez ca am si lane assist, si am inteles ca trebuie recalibrat cand se face reglajul de directie.

Mersi!

Modificat de Cristian Dobra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!