Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Salut,

Eu am montat folie pe faruri si pe proiectoare in 2012 la masina din profil. Montajul l-am facut la Masterfol. Nu stiu cum  le-au taiat dar nu am observat sa-mi fi zgariat farurile. Dupa aplicare nici nu se observa ca farurile au aplicata folie, doar daca te uitai foarte atent de la distanta mica. La unul din faruri a inceput sa se dezlipeasca folia la un colt dupa vreo 2 - 3 ani. L-am lasat asa inca vreo 2 ani, timp in care a mai avansat foarte putin dezlipirea,  dupa care la un moment dat am dat-o jos de tot, ca intra mizerie unde era dezlipita. Un alt far l-am schimbat prin 2016 ca mi s-a spart la o tamponare. La proiectoarele de ceata inca mai am folia pe ele si nu s-a dezlipit deloc, desi are aproape 8 ani.

Modificat de xfg8
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns. Am vorbit cu ei, dar au fost destul de expeditivi si pretul mi s-a parut mare neavand de reconditionat farurile, ci doar de aplicat folia. 290 lei varianta standard si 380 varianta premium. Ambele cu 3 ani garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si la Adi Folii Auto
Mobil 0749 854 883

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, vreau sa schimb volantul la un passat 2010 cu dsg. Ma poate ajuta careva cu un pret aproximativ al manoperei in Cluj? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad8295...daca ai volanul de inlocuire cumparat deja, sa il dai jos pe cel vechi si sa faci schimbul e treaba de 10-15 minute, nu cred ca ai nevoie de service. Sunt destule tutoriale pe youtube, deconectezi bateria, scoti airbagul, desurubezi bolt-ul ce tine volan si ai facut inlocuirea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare, 

Aveti idee cam la ce pret vine manopera pentru schimbul de distributie la un golf 4 1.9 TDI la service-urile din Cluj?

V-ati lovit careva recent de asta?  Si eventual daca recomandati ceva service care ar putea face treaba asta.  

Modificat de Das_Reich
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand sa mergi la WOB Service sau la Auto FKD. 

Eu cand am schimbat la a mea, Leon 1.9 TDI, a fost undeva la 300 lei manopera, dar la alt service, nu la cele mentionate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vladandrei51

Imi poate recomanda si mie un tinichigiu in Cluj? Pentru niste puncte de rugina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Samy Manole

Intre timp a incercat cineva de prin Cluj dieselgate rollback la 2.0 TDI? Aveti ceva experienta pozitiva cu cineva. Era discutia de acum 2 ani dar nu am auzit inca pe nimeni aici concret, sa ne explice si in ce consta efectiv (se pune softul original dinainte, sau se pune o varianta a lor)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna tuturor, imi recomandati va rog un electrician/electronist pentru golf 4 1.6 benzina? 

 Problema este urmatoarea: martor esp in bord si eroare pe modul abs   00538 - Reference Voltage

                                                                                                                                         012 - Electrical Fault in Circuit

Pana acum am schimbat switch pedala frana, am probat alta pompa abs, am schimbat senzorul de presiune frana(G201) si nu stiu sigur in ce masura s-a verificat cablajul.

Din pacate problema persista...va rog un pic de ajutor.

Va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

 

stii cumva ce denumire are sistemul ABS de pe masina ta?

spre exemplu  TEVES 60 ESP  comunica prin can bus cu bordul (cele doua becuri abs si esp) dar trimite semnal si de la coloana de directie.

e posibil sa fie senzorul de unghi de la coloana de directie dereglat? ai asa ceva pe masina? daca ai, s-a umblat pe la ceva care sa afecteze directia?

 

mai asteapta si alte pareri, eu sint la nivel de hobby.

Modificat de alinfa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Exista in Cluj vreun service specializat pe schimbat macarale sau cabluri pentru sistemul de ridicare al geamurilor?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Ce service recomandati pentru verificat/reconditionat caseta de directie la un Passat B6 din 2006? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna, vreau sa fac urmatoarele lucrări  la un Golf 4 benzinar: schimb ulei si filtru, schimb placute frana, reglaj directie. 

Stiu ca separat fac multi, dar este cineva care la face la un loc pe toate? Si sa nu dureze mult, pentru ca nu ma pot lipsi de mașină. Multumesc.

Locatie: Cluj, Floresti.

 

Modificat de enoxcj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In Floresti, O&V Professional, iar in Cluj, WOB Service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Un service pt dpf off si stage1 la un Tuareg V6 îmi puteți recomanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru stage 1 si dpf off din soft LVB chiptuning. 
Daca nu ai probleme cu dpf-ul nu are rost sa-l anulezi. Ies caii si cu el activ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Usa soferului cand se inchide nu mai sta drept sau ca cea din partea pasagerului, din cauza asta la viteza mai mare se aude vantul cum patrunde. Exista un service care sa indrepte / repare asa ceva? Cred ca s-a lasat din balama :(

Modificat de giacoleto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Unde îndrept și eu o jantă de aliaj in Cluj-Napoca?

Sunt in concediu și după o groapă luată cam tare a început să bată... Nu aș vrea să merg cu ea așa + că la Vâlcea nu am unde sa o îndrept.

Mulțumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gulacsi Auto Service srl
Reparat Indreptat Jante Auto Cluj
str. Oasului nr. 50, Cluj-Napoca RO 400246
tel: +40.744633232

SC.SYMPATHY-SERVICE SRL. str.PLEVNEI nr.73. CLUJ-NAPOCA. tel. 0744 761 924. tel. 0754 020 876

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai este si pe Corneliu Coposu o vulcanizare care indreapta, putin mai scumputi dar am fost multumit de ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Colegii, cine poate coda/rescrie j527 control module for steering column la un passat b6? merci anticipat, contracost binenteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, stie cineva un service in Cluj care sa se priceapa la Haldex?

Am un Passat Alltrack 2013 4Motion la care am observat azi ca trage doar fata, am dus-o la zapada, indiferent ce fac spatele nu trage.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la Autoshift pe taietura turcului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La wob service, q service sau Ionuț Fola aș zice să mergeți doar cu chestii simple, adica daca vă permiteți să fiți luat expeditiv, să nu fiți ascultat să descrieți  problema, să nu vi se constate problema reclamată ci să se repare prin constatări parțiale și prin metoda eliminare (schimbarea  pieselor) pe banii clientului.

Asta din experiența proprie.

Modificat de Catalin__P
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!