Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Calibrare la lane asist doar la Autoworld Audi pe Calea Turzii poti face, cei de la Compexit tot la ei duc masinile care au nevoie de asa ceva .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut cu respect,un service pentru căldura auxiliara "Sirocol" stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un service bun in Cluj stiti?Sa lucreze ca la carte.Si cu piesele mele.Vreau sa schimb distributia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! A facut cineva rollback la dieselgate sau alte resoftari de curand? Oare avem vre-un tunner bun si cu dyno la CJ?

Modificat de Samy Manole
Misspell
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Pentru dyno si soft, recomand cu drag Laci Vasile Barz ( Cont Facebook) - LVB Power Engineering

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti !

Un Craciun fericit va urez si un an cat mai reusit! 

In alta ordine de idei daca imi poate cineva recomanda un service in Cluj pe gama vag unde sunt persoane care m-ar putea ajuta cu urmatoarea problema la motor:

Am un VW Golf 6 1.6TDI 105 CP, cod motor CAYC, 2011cu 130 mii km reali adus recent din Germania. La verificarea din reprezentanta s-au depistat scurgeri de ulei de la primele 2 injectoare din partea soferului si pete de ulei pe elementele adiacente pana jos la baia de ulei. Am fost la un service si mi s-au schimbat garniturile simeringuri la injectoare si garniturile de la capac culbutor si inca cateva garnituri.

Din pacate dupa 1000 km mersi, dupa ce i-am ridicat capacul de la motor problema a reaparut, depistand aceeasi baltița de ulei la injectoare. Nu m-am uitat pe sub ea, dar banuiesc ca si acolo e ulei. Daca a mai avut cineva o problema asemanatoare si ati putea recomanda un service/mecanic in Cluj care m-ar putea rezolva pe partea asta? 

Va multumesc si sarbatori fericite!

Modificat de Cornel77
Am gresit descrierea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare dragi colegi si An Nou cu multe impliniri si bucurii. Va rog sa ma indrumati cu privire la un rollback de la soft-ul EA189 (dieselgate). Sunt tot mai hotarat sa revin la soft-ul de dinainte de cel pentru cazul dieselgate (din pacate, asa am luat masina, cu update-ul deja facut si deja ma exaspereaza regenerarile dese). Colegul Mariuscj sugera LVB Power Engineering. Am trimis o solicitare catre Laci Vasile Barz sa il intreb daca face asa ceva, ce cost implica si cat dureaza toata operatiunea. Astept raspuns. Am mai trimis vreo 2 mesaje la 2 firme de chip tuning in Cluj, de la una am primit raspuns ca li s-a defectat aparatul si sa revin peste aproximativ 1 luna (4Stroke Performance) si cealalta firma m-a trimis la reprezentanta, spunandu-mi ca ei nu fac...nu mai stiu care era, si nici nu ma intereseaza. Am primit deja o oferta de pret de la BPro Remaps (din ce am vazut sunt undeva la intrare in Gilau). Aveti idee de firma aceasta ? Ati fost careva ? Pe FB au ceva recenzii bune. Costul mi se pare la ei decent, mi-au spus ca ar fi 250 de lei rollback-ul, si dureaza aproximativ 1 ora toata treaba. Daca mai aveti si alte sugestii sau pareri, va rog sa mi le transmiteti. Nu ma intereseaza costul, ci ma intereseaza sa ajung la cineva care are habar de ce face. Multumesc tare mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut si la multi ani ! 

Iti puteti recomanda pe cineva sau un service in zona Clujului unde pot face montajul unui Cruise Control pe un Golf 4 1.9 TDI ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Radu Atelier (Ionut) Mobil 0744970124 sau Dexter sau Calin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Puteti sa-mi recomandati o vopsitorie serioasa care lucreaza cu asiguratorii auto ? Prin 2012 am vopsit ceva la Autosel, pe Calea Turzii si a iesit destul de ok, dar nu mai stiu nimic de ei de atunci.

Merci.

Modificat de xfg8
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua. Este vreun coleg in Cluj care are o antena GPS (receiver) pt navigatie chinezeasca si ma poate ajuta sa o incerc la unitatea mea? Am cumparat recent o navigatie android si nu gaseste satelitii deloc. As vrea sa vad daca e de vina antena sau modulul de GPS al unitatii.

Multumesc.

IMG_20190302_163959.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/3/2019 at 10:23 AM, LUFY said:

Salutare dragi colegi si An Nou cu multe impliniri si bucurii. Va rog sa ma indrumati cu privire la un rollback de la soft-ul EA189 (dieselgate). Sunt tot mai hotarat sa revin la soft-ul de dinainte de cel pentru cazul dieselgate (din pacate, asa am luat masina, cu update-ul deja facut si deja ma exaspereaza regenerarile dese). Colegul Mariuscj sugera LVB Power Engineering. Am trimis o solicitare catre Laci Vasile Barz sa il intreb daca face asa ceva, ce cost implica si cat dureaza toata operatiunea. Astept raspuns. Am mai trimis vreo 2 mesaje la 2 firme de chip tuning in Cluj, de la una am primit raspuns ca li s-a defectat aparatul si sa revin peste aproximativ 1 luna (4Stroke Performance) si cealalta firma m-a trimis la reprezentanta, spunandu-mi ca ei nu fac...nu mai stiu care era, si nici nu ma intereseaza. Am primit deja o oferta de pret de la BPro Remaps (din ce am vazut sunt undeva la intrare in Gilau). Aveti idee de firma aceasta ? Ati fost careva ? Pe FB au ceva recenzii bune. Costul mi se pare la ei decent, mi-au spus ca ar fi 250 de lei rollback-ul, si dureaza aproximativ 1 ora toata treaba. Daca mai aveti si alte sugestii sau pareri, va rog sa mi le transmiteti. Nu ma intereseaza costul, ci ma intereseaza sa ajung la cineva care are habar de ce face. Multumesc tare mult.

@Lufy: Ai facut operatiunea undeva pana la urma? Din cate vad colegii se pare ca nu au avut nici un feedback pentru dieselgate rollback in CJ.

Si pe mine ma intereseaza, si chiar nu am gasit inca pe cineva aici care sa spuna ca a facut-o la cineva din CJ si ca a fost OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Din pacate nu am ajuns sa mai fac rollback-ul de soft. Urmeaza in perioada urmatoare si probabil o sa merg la BPro Remaps, deoarece au fost singurii care mi-au raspuns clar si cu un pret concret vis-a-vis de operatiunea asta. In rest, dupa cum am descris si in postul meu anterior, unii nu fac, altii habar nu au, iar acel Laci Vasile Barz, sa ma ierte d-zeu, poate ca nu se complica cu masini din astea "ieftine" gen golf-uri sau vw-uri (pe site-ul firmei pe care o administreaza numa avioane de masini apar acolo) insa raspunsul lui a fost ceva de genu, ca trebuie eu sa ii spun ce soft a fost inainte de cel pt dieselgate, ca e mai complicat, ca pe urma trebuie el sa faca rost de acea versiune a softului ca bla bla. Bai frate, stii, poti, te pricepi, spui clar da, hai ca se rezolva pt X lei. Sau nu fac asa ceva pentru ca x, y, z motive. Ma rog.....in perioada urmatoare am de rezolvat altele pentru masina si ulterior eu voi merge la BPro Remaps sa vorbesc si personal cu cei de acolo si daca imi inspira increde ceea ce gasesc pe acolo, fac rollback-ul si o sa revin si cu feedback.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Caut o locatie in Cluj unde sa conectez corect un sistem audio RNC210,
care nu identifica telefonul pe Bluetooth, 
si posibil sa pape din baterie.
Sint niste fire care trebuie adaugate la clima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu un feedback legat de un service din Cluj (mai exact locatia este in Sannicoara) si anume Jepo Service. Am ajuns la acest service la recomandarea unor cunostinte si ce am rezolvat pana acuma la masina si ce voi mai rezolva (pentru ca urmeaza in perioada urmatoare sa mai trec pe la service cu schimbul unor repere) m-a convins ca este decent si foarte ok. Ce apreciez eu la un service si ce caut de regula: comunicare ok cu mecanicul, gasirea de rezolvari la pret corect si mai ales acceptul de a sta langa masina si a vedea ce se lucreaza (asta tine si de dorinta mea si curiozitatea de a vedea cum se face, ce se face, ce procese tehnice implica x, y, z demontari si montari).

Mecanicul (Horea) este foarte serviabil, daca este de comandat piese, are rabdare sa caute pana gaseste la cel mai ok pret pentru client, lucreaza curat si ordonat, preturile pentru manopera sunt foarte decente. Cel putin pentru mine si buzunarul meu sunt mai mult decat suportabile. Nu sunt genul care sa bat 20 de service-uri si sa am termene de comparatii prea multe. Daca gasesc un service bun, pai logic si normal, tot la acea locatie ma intorc. Insa comparand ceea ce am vazut la Jepo Service ca si costuri si ce am mai aflat de la x, y, z persoane legat de alte service-uri din Cluj, pentru mine mi se pare decent totul.

Ca si client, acest service m-a castigat si prin urmare cand o sa am nevoie (sper nu foarte des :) ), voi solicita serviciile lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna, nu stiu daca se potriveste exact (mai degraba nu) subiectul, dar cine imi poate recomanda magazin unde pot cumpara spray auto pe culoare (cod)? Neaparat CLUJ! Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Eu am cautat mai demult destul timp in Cluj si nu am gasit. Am comandat insa de aici: https://www.colinauto.ro/vopsea-retus-spray-vw-audi-seat-skoda si mi-am facut treaba.

A fost chiar OK, culoarea exact ca a masinii, am facut cateva returusuri chiar reusite pe vechea masina care era albastru metalizat. Am avut pachet spray plus lac, am folosit si smirghel P2000 P 5000 plus ceva tutoriale youtube si a fost chiar bine.

Modificat de lupo_bv
quote postare anterioara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca exista deja de vreo 10 ani, in spate la fabrica de bere Ursus (Manastur) magazin de vopsele si iti fac ce culoare vrei la spray, eu de cel putin 3 ani tot de acolo cumpar.

Se numeste "Interchim" si e localizat pe strada Mioritei (cladirea alba pe colt)

Iti face pe loc orice spray pe culoare si dureaza aprox 10min. preturi intre 38-45 RON in functie de COD culoare.

Untitled.jpg

Modificat de cxr2test
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, dupa ceva timp m-am decis sa duc masina la vopsit dupa ce cativa oameni il recomandau pe forum pe Alin ( 0744547619 ).

Am zis sa pun niste poze cu before and after, poate va ajuta sa luati o decizie cine va dori sa il contacteze. Eu sunt multumit de cum a iesit.

Before

before1.thumb.jpg.e2172eaafb4a46ccddfc56183e798437.jpg

After

After1.jpg

wip

 

wrk1.thumb.jpg.e4dcaea5fec475c5c21409ef19276039.jpg

Modificat de massconfusion
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

E bine ca esti multumit de lucrarea lui.Mie mi-a facut o reparatie de mantuiala la o usa+ o aripa, lucru pe care l-am si descris intrun post de pe acest topic,post care a fost sters, presupun ca se poate scrie doar de bine despre d-nul Alin tinichigiul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

massconfusion

@alin 105 Imi pare rau sa aud asta, nici eu nu stiam ce sa fac, dar am vazut ca il recomandau oamenii aici pe forum si am decis sa merg.

Nu a iesit perfecta, dar is multumit la banii aia, in special ca a scos petele de rugina. Se putea si mai bine da nah. Asta e, vedem cat tine:).

Modificat de massconfusion
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua.

Am un Passat B6 2.0 TDI BMR și nu găsesc pe nimeni să îmi regleze avansul. 

Rugămintea mea ar fi dacă îmi puteți recomanda un service sau pe cineva care poate să verifice dacă este la punct distribuția și să îmi regleze avansul pe raza județului Cluj? 

Vă mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dimineata, 

Imi puteti recomanda un service/electrician priceput care s-ar putea ocupa de verficarea/repararea unui electromotor la un Golf IV 1.9 TDI ?

Mersi ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Das_Reich incearca la Poli 0722698415

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!