Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Eu mi-am facut haion usa si bara spate. Sunt niste meseriasi de nota 3 . Nu iti recomand acel service . La haion deja a inceput rugina la nici un 1 an de la vopsire

Colegul pentru kit incalzire in scaune am vazut montat la un passat exact ca si OEM. Uite aici nr 074-497-0124 suna pe Radu si spunei despre ce e vorba si te convingi singur

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Bună, va rog o recomandare pt un service in zona Cluj-Napoca, Bistrita pt orevizie la un tiguan din 2010 cu 4x4 permanent, motor 2,0 tdi tip cbab 140 cp. Ma intereseaza in principiu: 

- distributie

- schimb de ulei la motor

- schimb de ulei in haldex

- filtre

- revizie generala

 

Va rog nu ma trimiteti la Rombat Auto sau Compexit... Ma intereseaza un service sa lucreze atent si îngrijit si la preturi decente.

 

Multumesc.

 

Ps. Îmi puteti spune va rog cât este de invaziva distributia la tiguan-ul asta ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

croconelu , iti recomand cu cea mai mare incredere pe d-nul Ymy din Cluj - Floresti , ai garantie la lucrare , cunoaste absolut orice mai ales la grupul VAG , iar despre seriozitate tot respectul , preturi mai mult decat ok . Poti sa stai linistit langa masina . La nevoie , iti trimit un nr. de telefon . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O&V Profesional in Floresti mai pe românește la Imy ;-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,va rog nr de telefon Imy

 

Multumesc foarte mult !!! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor.

Cine imi poate da un nr.de tel de la servisul care se ocupa numai de AC pt masini?e situat vizavi de aeroportul de la Cluj,dar nu stiu cum se numeste.

Multumesc tuturor care ma pot ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ptr tine e nr de tel. Ptr. Nelu YMY:0743470234.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult,

am stat cu cineva de vorba in iarna acolo in service si parca asa si se numea.

Modificat de romytaxy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0264 265830 - birou programari O&V Profesional  in Floresti - Cluj 

0743 470234 - Ymy 

Modificat de CrisNane
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu la vestitul Ymy sa-mi faca o oferta pentru inlocuirea ambreiajului, insa am fost complet dezamagit. Ambreiaj am gasit cu mult mai ieftin la colegul Volksman, iar manopera este mai scumpa fata de multe alte service-uri din Cluj. Asa ca sfatul meu este sa studiati bine ofertele inainte de a lua o decizie. Eu studiez cam de doua saptamani :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dilivio. Eu personal n-am fost niciodata la Ymy, dar am inteles ca e foarte serios si printre cei mai buni din Cluj la grupul VAG si probabil lucreaza la un pret mai ridicat. E normal ca toti sa caute pretul si solutia cea mai buna ptr ei.                                                           Guffy. Incearca pe un forum ford sau cel putin cauta topic-uri asemanatoare cu problema ta, nicidecum aici.

Modificat de pistay
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se ocupa careva din Cluj la resoftare VW passat ? am schimbat cd playerul rcd 300 cu rcd 310 si din cauza CANULUI mi-a golit bateria peste noapte. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian ortelecan

Pentru parte electrica pot sa il recomand pe Dl. Poli tel. 0722698415 are atelierul in spate la restaurant Sinaia (nu am retinut strada) foarte promt. Eu am inlocuit bucsele de la electromotor. Aveam programare la ora 12.00 dar am mers in jurul orei 09.30 deoarece mi s-a schimbat programul si la ora 11.30 era gata masina. Pret manopera + bucse 80 lei. Foarte rezonabil recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

 

Si eu as avea nevoie de o verificare a electromotorului si poate de schimbat ceva piese la el. Dl. Poli iti si demonteaza si monteaza electromotorul pe masina sau trebuie sa i-l duci gata demontat?

 

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine este sa-l suni, zic eu.(Dl. Poli tel. 0722698415)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian ortelecan

Face si operatiunea de demontare/montare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toti, pentru operatiuni de electrica si audio Nu recomand atelierul Audio top a lui Calin Popa de pe bulevardul Muncii , unde dupa ce astepti aproape 2 ore desi aveam o programare orala te confrunti cu angajati revoltati pe sefi/job/familie... unde singurul target e vanzarea produselor. Unde in loc sa ti se ofere un upgrade primesti un downgrade, unde montajul pieselor se face superficial si tu ca si client te trezesti asistent la montaj... si totul culmineaza cu faptul ca desi de la inceput am avut o problema tehnica, nu a fost importanta rezolvarea ei ci doar vanzarea de ,,scule,, noi, desi nu aveam cum sa le folosesc din cauza problemei initiale neimportanta pentru ,,mesteri,,. Bine ca banii au curs in buzunare si eu am ramas sa caut alt atelier unde sunt oameni capabili sa si rezolva o problema nu doar sa isi vanda marfa devenita inutila.

Rusine pentru ca promitea foarte multe, papagal exista si multi o musca.

Modificat de capone26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, stiam ca este un vopsitor Attila in zona Ira...imi da cineva numarul lui?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e foarte ok Atyla mi-a lucrat mie la masina.Daca vrei sa ii vezi mana de lucru o vezi maine seara la intilnire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur Aty si nu Arpi? Or fi doi p-acolo care dau cu bidineaua pe masina? :huh:

Mie mi-a placut cum a lucrat asta pe Vento. Foarte ingrijit, nici urma de vopsit chedere, cauciucuri sau vopsea gazata.

Asta de care zic eu, Arpi, are 0745/106.916 si are atelierul aici:

 

post-16418-0-08795000-1394553158_thumb.j

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da! Recomand si eu pe dl Arpi (cel mentionat in postul de mai sus). Chiar zilele astea imi vopseste masina de la cap la coada :P Foarte atent la detalii omul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi baieti pentru feedback.

Sookie pentru cat iti  face toata masina? Per element stiu ca face cu 200-250 Ron...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!