Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

octavia 4ever

shoby ,mersi mult de info :) la mine nu e mare infundatura , e pe capota facuta din cauza ca am stat pe ea :) ai idee cam cat costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

La Autosel pe calea turzii nu au numa ventuza mare , pentru indreptat suprafete mari :) la mine e un cerc cu diametrul de 7 cm maxim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

Am fost pana la urma la colegul Brautomobile si m-a rezolvat :) Recomand din nou pentru cei care aveti indoituri cauzate de grindina sau cei care va puneti cu fundu' pe capota ca mine :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da un nr de telefon ar fi util pt cine vrea sa apeleze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

0729 336306 - Razvan parca il cheama , user Brautomobile , cel mai tare pe partea de detailing auto din Cluj si mai nou si pe partea de indreptat tabla fara vopsire :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da acuma stiu de cine vorbesti ca doar la el am facut masina in interior e foarte ok.Razvan lucreaza foarte bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut am o problema la un golf 4 nu mi se deschide portbagajul nici din telecomanda nici din cheie ..imi recomndati un service cv care sa se ocupe de yale? am inteles ca ar fi cv service pt yale pe dorobantilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Schimbat Distributie + Pompa Apa Passat B6 la Ymy (Floresti) - 950 RON - Garantie 60.000 KM.

Plus a rezolvat o problema la pompa de ulei pe lant (s-a rupt ceva suport si se auzea cum freaca lantul in si in afara masinii - foarte enervant).

Fac revizia si orice problema legata de masina la el de 2 ani jumate. Recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un service sau ceva meseriasi priceputi la cutii de viteza stiti ?

Astazi am fost de mi-au schimbat un rulment pe fata, si uitandu-ma pe sub masina am vazut pe cutia de viteze, in partea de jos, urme negricioase (ulei sigur), dar pe toata suprafata de jos a cutiei....mi-e teama ca e o fisura pe undeva si scapa ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearc la Abdul in Gilau uite si nr de telefon (0740) 601 143

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu placere sper sa si rezolvi problema

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abdul este cel mai bun, dar si cel mai ocupat, constatarea era bine sa o ceri in service-ul unde ai fost, de obicei cere sa aduci cutia demontata.

Oricum un telefon te lamureste.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la ADAX, nenea care mi-a schimbat rulmentul nu stia prea multe despre cutia de viteze, a vazut intradevar si el ca este negru pe "burta" cutiei insa acelasi lucru l-a zis si el, ca scapa pe undeva lichid.

O sa-l sun pe Abdul sa vad ce zice. Interesting name :P

LE: Deci mi-a zis dl Abul sa nu mai umblu cu masina :tuktuk: ma costa 300lei manopera plus piese daca sunt necesare, cutia trebuie demontata :( deci sa-mi bag picioru....aveam programat pe weekendul asta un drum in afara clujului acum.......pauza

Modificat de undan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citind tot in acest topic am observat ca multi il recomanda pe dl. Abul. Insa, dupa discutia la telefon, m-ar costa asa: 300ron demontarea cutiei de pe masina + 300 ron manopera + eventualele piese schimbate....................................

Deci sunt terminat, ma gandesc daca are sens sa ma bag la costurile astea sau caut o cutie second prin dezmembrari ?!?! Voi ce spuneti, totusi e vorba de 600lei + piesele, poate sare de 1000lei Doamne fereste ! In cazul asta vand masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

300 demontare+ 300 manopera? Ceva nu se leaga...

Dc vrei te trimit eu la cineva...

Sorin

Sent from i5500 using tapatalk

Modificat de Sookie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa mi-a zis...pana mea, 300 demontat, ce sa mai zic ? mi-a stat in gat cand am auzit, lumea il recomanda pe Abdul. Stiu ca trebuie demontat si ambreiajul parca si e ceva de lucru, dar 300ron ?!?! la schimb distributie nu costa atat manopera...chiar nu stiu ce sa fac

LE: Sookie, zi-mi te rog la cine, sa incerc toate variantele.

Modificat de undan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala e pretul asa am platuti si eu pt un rulment carcasa 14 mil a fost . Dar iti da si garantie minim 6 luni parca . Acuma vezi si tu incearca sa o dai jos si sa io duci. Aici mai pui si uleiul in pretul asta ca iti baga nou asa e si normal

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi merge astazi pentru o constatare la un service recomandat de Sookie, s-ar putea totusi sa nu fie de la cutie. Am lasat si 3zile masina in parcare, si nu am urme de ulei pe parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa noroc sa tot ai. Este doar un simering de la planetara, cea lunga. :vwrullz:

Modificat de undan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eii na asta da veste buna. Undan acuma poti sa te chefuiesti in weekend hahah

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA da, incep de acum :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ti-am zis la telefon de semerimg...la Mircea ai fost, totul ok?

Sorin

Sent from i5500 using tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0729 336306 - Razvan parca il cheama , user Brautomobile , cel mai tare pe partea de detailing auto din Cluj si mai nou si pe partea de indreptat tabla fara vopsire :)

Si eu il recomand! Am rezolvat diferite indoituri/zgarieturi/polish la masina (niste urme urate de la o vopsitorie total incompetenta).

Din pacate unde mi-a frecat cineva usa nu a putut face nimic, asa ca va intreb ce tinichigerie/vopsitorie imi recomandati? Cam care este pretul acum pe element? Si in primul rand - pentru ca am mai avut problema inainte cu vopseaua - un mester care stie sa si "imbrataneasca" cat de cat culoarea sa nu se vada diferentele atat de mari intre nou si vechi. Nu de alta dar cu o usa m-am ars asa si nu am ce sa-i fac decat sa o revopsesc, insa doresc pe cineva profi.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ti-am zis la telefon de semerimg...la Mircea ai fost, totul ok?

Sorin

Sent from i5500 using tapatalk

Da, exact asa a fost, ma rugam sa fie asa. Luni merg sa mi-l schimbe.

Dau un suc la intalnire :emthup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!