Jump to content

VW Passat B6 1.9 TDI


Dieliric

Postare recomandată

Dupa aproape doua luni de la achizite am decis sa imi prezint si eu jucaria.

Detin un VW Passat, B6 din 2005 (inmatriculat prima data in 2006). Tara de provenienta este Danemarca, ceea ce mi-a provocat o gramada de probleme cu traducerea actelor de provenienta, dar intr-un final si cu un translator de treaba s-a rezolvat.

Are un motor de 1.9 TDI, cod BKC (din fericire, asta dupa ce am citit toate parerile despre acest tip de motor) si 103 cp.

Ca si investitii am schimbat strictul necesar (distributia) si surpriza a venit, cam in acelasi timp prin faptul ca masina imi pierdea ulei pe la garnitura chiulasei. Dupa ce am inlocuit garnitura am descoperit ca imi pierde combustibil pe la sistemul electronic de injectie (daca am inteles bine de la mecanic). Asta s-a rezolvat cu putin silicon si 120 de lei manopera :|.

As mai schimba multe, dar momentan vreau sa invat sa fiu sofer :Driver:.

Link către comentariu

Bine ai venit si cati mai multi km ! Nu ai cum sa te feresti de belele   :)) Poze? ce echipare e ?

Modificat de stefz
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!