Jump to content

Cristal Car Service Bucuresti


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

"""""Cred ca ar fi un moment bun sa mentionezi si faptul ca esti prieten la catarama cu cwr, ar putea avea o oarecare relevanta Banuiesc ca d-aia ai si scris aici, daca nu te trimitea cineva stateai si tu putin si citeai ca sa vezi care-i problema. Dar ai venit EXACT cu aceleasi lucruri zise si de cwr.

Imi pare rau daca tu ai inteles asta. Eu nu am vrut si nu cred ca l-am jignit. Poate am avut un ton putin mai agresiv dar asta a avut la baza apelativele pe care mi le-a adresat sony si faptul ca m-a facut mincinos pe fata fara macar sa citeasca ultimele cateva posturi, care l-ar fi lamurit care-i problema. Ma acuza pe fata ca mint cand afirm ca am platit 6 milioane dar eu nu am afirmat nicaieri asa ceva, ba chiar am INFIRMAT de cel putin 5 ori."""""

Ba nene ca vad ca tu esti cam tare de cap sau cred ca trebuia sa termin ce am vrut sa fac cu tine la VW Fest nu ma judeci TU ca am venit sau nu cu aceleasi lucru cu cwr ca nu esti tata si vezi ca e a doua bila neagra ca atunci cand m-ai banat desi ti-am trimis mailuri cu copy-paste la ce au scris baietii aia destepti si ti-am demonstrat clar si inca mai am mailurile cu ce au scris aia pe forum nu in mailuri personale dar se pare ca tot eu am fost banat aiurea,crede-ma ca putin imi pasa si de Catalin si de tine, nu am crescut impreuna si nici nu am mancat impreuna dar Catalin mi-a facut lucrurile corect si bine si sunt multumit de el si de cine mi-a lucrat la masina,tu in schimb ai fost tare in gura cu mine si vad ca esti desi odata mi-ai cerut ajutorul si am vrut sa te ajut. Am impresia ca o cauti cu lopata si chiar nu ai ce face decat sa cauti raca. Cine are ceva de comentat sa lasam forumul si injurii aduse ca de accea avem telefoane si putem sa ne si vedem fata in fata.Deci cine vrea sa imi spuna ceva ca oricum nu voi mai raspunde aici si astept un telefon sau un beep daca sunteti chitre-0723000222

""""cred ca e cazul ca un moderator sa isi faca aparitia si sa dea un shut-down la circul asta fara bani, cel putin pina se linistesc apele; fiecare parte are parerea sa inclusiv sustinatori sau nu, iar cei care citesc aici pot sa decida daca vor sa beneficieze de serviciile service-ului cu pricina. """"""

NU ARE CUM CA NA SI EL E MODERATOR SI NU SE FACE INTRE EI.

VOINEA AI PUTEA SA IMPACI SPIRETELE CA II CUNOSTI PE AMANDOI SI EVENTUAL SA II PUI SA ISI REZOLVE PROBLEMELE CA NICI UNUL DIN EI NU ESTE NEBUN SAU PROST SAU HANDICAPAT

BARACUDA-uneori aparentele inseala, poti vb cu Rapier mai multe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    23

  • cwr

    15

  • Horikka

    8

  • Baracuda

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci cine vrea sa imi spuna ceva ca oricum nu voi mai raspunde aici si astept un telefon sau un beep daca sunteti chitre-0723000222

Pai cred ca nici nu mai este cazul sa raspunzi aici... Nu ar mai interesa pe absolut nimeni! ...dupa replica asta:

Ba nene ca vad ca tu esti cam tare de cap sau cred ca trebuia sa termin ce am vrut sa fac cu tine la VW Fest...

:D

Daca se incurajeaza asemenea atitudini, astept sa vedem cine mai apare, cine e mai tare in brand/gasca, cine pe cine fugareste pe la intalniri, etc.

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bogdans:eu din cate vad ,se incurajeaza atitudini recalcitrante de catre insasi initiatorii acestor discutii ,care prefera sa nasca adevarate revolte in loc sa se limiteze la pareri pertinente si obiective.se pare ca problema nu mai este ce s-a intamplat la service atunci,ci acum se ia in discutie profilul psihologiv al anagjatilor/patronilor si de asemenea sint pusi la zid cei care au curajul sa spuna un lucru bun despre service.

sa inteleg ca a ajuns sa deranjeze cand cineva spune ceva frumos despre service?poi atunci stergeti acele impresii direct,ca sa nu le mai vada lumea..lasati doar ce scrie de rau despre service!

defapt rolul acestui topic era sa se scrie daca cineva este multumit sau nu este multumit de service,si simplicit un drept la replica.dar de aici si pina la a fi judecati de persoane care nici macar nu sint clientii nostri,e mare distanta si nu cred,SINT SIGUR!,ca sa abatut mult de la subiectul principal.va mirati ca lumea isi iese din pepeni?!?!?pai normal,cand nimeni dintre moderatori nu ia nici o masura!am semnalat public faptul ca am luat legatura cu cei care conduc forumul despre service uri.nu s-a intamplat nimik.nimeni nu ia nici o masura.va mirati de ce se improasca lumea cu noroi!din cauza atitudinii "obiective " a celor de pe aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU ARE CUM CA NA SI EL E MODERATOR SI NU SE FACE INTRE EI.

Te rog sa-ti masori vorbele.

Gata cu acest flame.

Urmatoarele posturi offtopic, cu referire la acest flame, sau fara sa contina cazuri/experiente pozitive/negative sunt propuse pentru un Warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@hbogdan:poi ia tu masuri!!!avertizeaza pe cei care isi dau cu parerea in mod gratuit despre service ,nefiind in masura si nefiind clientii service ului vreodata!au ajuns sa isi dea cu parerea unii,despre ce cred ei in legatura cu angajatii serviceului!

pe ce baza?pe baza ca asa a zis cineva?nu e suficient!!atat timp cat nu au avut o experienta proprie ,sa ramana la stadiul de lectura!ca deaia s-a ajuns unde s-a ajuns!crezi ca luam foc de ce a zis ice_2k?nici pe departe!m-a deranjat atitudinea "cunoscatorilor" care sint paraleli cu ce s-a intamplat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au ajuns sa isi dea cu parerea unii [...]

pe ce baza?pe baza ca asa a zis cineva?nu e suficient!!

Da tu ce vrei, sa pateasca la fel ca Ice_2k pentru a-si putea da cu parerea? :D Daca ai avea coloana vertebrala, te-ai duce si ai repara boacana pe cheltuiala voastra, a firmei, in loc sa scrii aici lucruri inutile, care numai bine nu fac firmei. Indirjirea ta de a nu recunoaste atitudinea dispretuitoare a tatalui tau fata de un client va face sa pierdeti tot mai multi clienti si potentiali clienti.

Un client multumit mai aduce dupa el inca vreo 10, dar un client nemultumit va determina cel putin 20 sa nu mai calce pe acolo. Se pare ca nu iti pasa de clientii nemultumiti (mentalitate tipic romaneasca, de a trata cu dispret clientii), dar in curind s-ar putea sa plingi cind ti se va inchide firma. Dar, dupa cele scrise de tine, nu iti pasa.

Eu unul si daca stiu ca voi arunca masina la gunoi, dar la voi in service nu voi trece NICIODATA. Si daca cineva imi va spune unde sa mearga, ii voi spune in primul rind unde sa NU mearga. Sint satul pina peste cap de "patronii" romani si de "marii oameni de afaceri" dimboviteni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@somebody:"Da tu ce vrei, sa pateasca la fel ca Ice_2k pentru a-si putea da cu parerea?"

poi inseamna ca matale nu citesti decat ce scrie negativ despre service.si asta e problema matale.ca te intereseaza numai ce e negativ intr-o discutie,nu si ceea ce e pozitiv.ce te face sa nu tii cont de ceea ce au scris cei care au avut pareri pozitive ?a,da..stiu...ei sint probabil nebuni si prosti....iar cei care nu au fost niciodata in service sint mai destepti si mai obiectivi!!!mda...frumoasa logica ta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Sunt altul care a petrecut 1h citind intreaga poveste... sa mai zic si eu ceva??? hai sa incerc...

Primo: pareri personale ref la service

acum ceva timp, aproape 1 an, am fost cu toyota de la munca pentru a-mi face geometria si echilibrat rotile in urma unor reparatii (facute in alta parte)... una peste alta, impresia a fost 0... si va spun si de ce... reparatiile au fost facute ok (mai ales geometria unde era un baiat priceput), echilibratul slab (am plecat aproape la fel, a tb sa mai vizitez un atelier) facut de un mecanic mai in varsta... romanisme? destule... stai ca e pauza de masa si lasa-i masina pe elevator, stai sa facem factura, pretul cam umflat (recunosc, decontand nu m-a interesat in mod deosebit)...

Referitor la impresia 0, am spus asta pentru ca am plecat de acolo fara sa injur, relativ multumit, dar va spun cu mana pe inima ca service-ul nu mi-a ramas in minte... pur si simplu nu m-a frapat cu ceva ca sa ma duc si a doua oara... poate faptul ca am fost nevoit sa refac o parte (minora, e drept) din reparatii/retusuri... Nush...

Cwr, asta poti sa o iei ca feed-back :icon_cheesygrin:

Secundo: disputa cea infocata

In aprecierile mele, voi lua de bune cele scrise de ambele parti... era sa scriu ambii dar se pare ca sunt si tifosi:D... o sa fac chestia asta pentru ca prefer sa am incredere in oameni de la inceput... daca se-ntampla sa fiu dezamagit, nu imi pot reprosa ca nu am acordat o sansa...

Ice: experienta naspa... cred ca eroarea ta a fost ca nu ai luat factura pentru a demostra reparatia... daca totul s-a intamplat cum spui tu, ai respectul meu... eu nu cred ca as fi avut nervii atat de tari

cwr: tie nu iti pot reprosa decat faptul ca, in loc sa discuti cu omul, ai intrat in hora asta a posturilor... daca el a refuzat intr-adevar asigurarea si a cerut cash, de ce nu i s-a explicat ca asa ceva nu se poate, firma nu are politica asta, hai sa vedem cum rezolvam problema... pentru ca, vrand-nevrand, ai facut numai rau firmei... si nu stiu daca tu in special, cat atitudinea amicilor horikka sau sony...

Credeti-ma, nu cunosc personal pe nici unul din cei implicati... nu judec pe nimeni... incerc sa filtrez un pic din cele scrise aici si sa-mi dau seama cum se poate ajunge la dat intalniri pentru a vedea care-i mai cocos... pe bune!, oameni buni, banuiesc ca aveti o varsta si o educatie... stiu, testosteronul ala e un nemernic si ne pune foc sub c*r dar parca prea ati ajuns departe...

vb lui nea lucica... my (other) 2 cents!

toate bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va vad ca va concentrati pe disputa, dar nu mai scrie nimeni despre reparatiile facute la Cristal. Eu mi-am facut revizia de 60k acolo, pt un Clio Symbol. Schimbat kit distributie, tot. Motivul ? Am iesit mai ieftin decat la reprezentanta Renault, nu mai eram in garantie si locuiesc foarte aproape.

Pana acum sunt multumit, la masina au lucrat doi baieti, unul mai novice si unul mai plinut care parea sa stie ceva meserie. dupa inca 10 mii de km nu am avut probleme cu masina, bat in lemn.

Daca nimic din ce au schimbat ei nu imi creaza probleme pana la urmatoarea revizie, merg tot acolo.

As mai spune ca la partea de relatii cu clientii sunt un pic "romanasi", adica asa, usor sicti, le lipseste zambetul corporatist de pe buze, dar ca angajat intr-o corporatie nu ma mai convinge zambetul asta, ma pot lipsi de el... mi-au facut calcul estimativ al pretului, am discutat cu mecanicii in timpul reparatiei, cred ca e relativ ok service-ul asta, pentru reparatii/revizii obisnuite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

chiar daca sunt la primul meu post pun si eu o mare bila neagra.

mi-am facut distributia la ei acum 2 ani si la doua luni dupa pe autostrada mi-am facut motorul muci.

cauza: rola intinzatoare nu a fost stransa si a sarit de pe pozitie. a fost nevoie sa schimb chiulasa, refacut distributia si toate restul ce decurg dintr-un asa eveniment.

de garantie nu au vrut sa auda motivand ca am adus eu piesele(piesele au fost luate de la runne cu ceva discount, de mine personal)

vad ca aici pe forum este un reprezentant al cristal service, verifica-mi numele(razvan barbu) te rog in evidentele tale(daca ai chef sa vezi ca nu sunt vorbe goale).

din partea mea: rusine. si sa stiti ca daca as fi avut mai mult timp liber la vremea aceea nu v-as fi lasat asa.

ps: nu acesta este motivul pentru care mi-am facut cont aici, dar nu m-am putut abtine cand mi-am reintalnit "prietenii"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

ceva pareri noi despre service?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!