Jump to content

Midocar Otopeni


unq
 Share

Postare recomandată

am schimbat o oglinda de golf la midocar, a venit in 4 zile si s-a montat imediat. avantaj oglinzi negre ce nu necesita vopsire si casco generali cu care au decontare directa. totul a fost ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sol1

    29

  • alxrro

    21

  • ursus2

    6

  • infestedblood

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

am schimbat o oglinda de golf la midocar, a venit in 4 zile si s-a montat imediat. avantaj oglinzi negre ce nu necesita vopsire si casco generali cu care au decontare directa. totul a fost ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Saptamana trecuta, miercuri, in timpul ninsorii, am patit bucuria ca mi s-a intamplat ceva la stergatoare, ca nu mai mergeau. Am pus mana pe telefon si l-am sunat pe D-l Dan Borsos de la garantii dela Midocar. Mi s-a spus ca pot sa vin imediat in service. Cu chiu cu vai am ajuns (aproape ca nu vedeam pe unde merg). Cum am ajuns am fost preluat imediat si masina a fost bagata in service. Din pacate nu s-a putut rezolva pe loc ca se rupsese o piesa si trebuia comandat intregul ansamblu de stergatoare. Pana atunci oamenii mi le-au fixat cum s-a putu mai bine in asa fel incat sa pot folosi intre timp masina si s-a dat comanda pentru piesa necesara. Alaltaieri, luni, am fost sunat de D-l Borsos ca sa mi se spuna ca a sosit piesa si sa vin sa mi se monteze. Ieri m-am dus la Midocar. Desi am ajuns cu 50 de minute mai devreme decat fusesem programat am fost preluat imediat, lucrarea a fost facuta repede si bine, oamenii foarte amabili, totul OK. Sunt multumit de cum decurg lucrurile cu Midocar. Dea Domnul sa o tina tot asa!

Cand o sa mai am si alte experiente va spun cum a fost (sper sa fie tot placut).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sa inteleg ca nu a mai trecut nimeni de pe forum pe la ei in ultima vreme ....

Mi se apropie prima revizie si sunt favoriti in alegerea pe care trebuie sa o fac ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar parea ca nu.

Oricum, tu avand masina in garantie trebuie sa iti faci revizia la un service autorizat VW. Si daca vrei sa o faci in Bucuresti trebuie sa alegi intre Porsche (nerecomandabil) si Midocar. Eu am scris de fiecare data cand am avut o experienta cu ei, fie ca a fost de rau, fie ca a fost de bine. Dar in ultima vreme, la ultimele contacte avute cu ei, as putea spune ca se observa o incercare de a imbunatati serviciile oferite si atitudinea este, de asemena, mai pozitiva. Si se pare ca aceasta nu este doar parerea mea.

Asa incat, daca vrei sa-ti faci revizia in Bucuresti, eu cred ca poti sa te duci cu incredere la Midocar. Si sa ne scrii si noua dupa despre ce impresie ti-au facut si cum au decurs lucrurile.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super ok midocar! am fost cu o chestie mica pe garantie si s-a rezolvat pe loc fara tam-tam si hartogarie inutila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si eu am apelat la Midocar cu cate ceva si au fost foarte promti si serviabili iar comenzile sau onorat mai repede decat ma asteptam. Super Ok.

Modificat de xqzme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreti Bucuresti, incercati Buzau la Elad :P Drumul e bun si se ajunge relativ repede :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost astazi de dimineata la Midocar ca aveam programare pentru revizia de 15.000. Eram programat la 8:00 AM, am ajuns la 08:10, la 10:20 eram anuntat ca masina este gata. Deci s-au miscat super bine, as zice.

Schimbat ulei + filtru de ulei + filtru aer + filtru praf si polen + manopera = 570 RON. Si pretul mi se pare OK.

Asa ca, pana la proba contrarie, zic ca Midocarul e in regula.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merlin__wizard

Doua ore toata treaba, eu zic ca au fost super eficienti.

Am si eu programare miercuri 14.03 la 13:00 pentru aceeasi chestie. Numai ca in afara de revizie mai vreau sa rezolv si vreo 3 probleme minore de tinichigerie/electrica. La inceput am fost un pic bulversat de sistemul lor de a face programari (nici nu am experienta cu service-urile si nu stiu cum ar fi trebuit sa mearga), dar pana la urma am vorbit si la tinichigerie si au acceptat amabil sa incerce sa rezolve toate problemele ca sa nu mai fiu nevoit sa imi fac alta programare si sa mai vin in alta zi. Ma astept sa dureze mai mult de 2 ore toata treaba.

O sa revin cu impartasirea experientei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merlin__wizard

Multumit.

Am facut revizia in timp util si sunt multumit. Au fost foarte amabili si mi-au rezolvat toate problemele. Initial au facut chiar ce scrie in cartea de service a masinii pentru revizie ( au schimbat uleiul si filtrul de ulei) fara sa incerce sa incarce factura. Dar eu am cerut sa schimbe si filtrul de aer si polen. Au rezolvat-o in timp record si consilierul de service s-a descurcat impecabil desi ieri a fost o mica nebunie cu un aflux mai mare de clienti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

revizia 15.000 la midocar pt golf V a mers repede si ieftin, programare la 3 zile de la telefon, pret 431Lei. Au lucrat foarte curat. 10+

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pai probabil ca midocar e locu ala unde s-a rasturnat caru cu prosti si incompetenti... :( si de aia nu merge lumea pe acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe scurt...

tinichigerie portbagaj si inlocuire podea.. ok! cam urat terosonul pensulabil dar... asta e

vopsitoria total la misto... gazat prinderi centuri siguranta, vopsit complet planicul yalei de portbagaj

vopsit exteriorul cu vopsea de interior.. gazat toba de esapament.. nu a fost terosonata la exterior podeaua, s-a montat protectia termica si toba fara pic de terosonare pe dedesubt. La haionul care trebuia reparat nu se uitase nimeni

Scandalul 1

inlocuit centuri, inlocuit planic, inlocuit un ornament de plastic de pe tavan ce fusese zgariat..

dat cu lac la exterior peste vopseaua de interior - arata ca un kkt mai ales ca vopsirea nu acoperea totul...

dezechipare haion reparare si vopsire

Scandalul 2

revopsit exteriorul masinii cu vopsea normala cu lac,

demontat toba si curatat gazarea de pe iesiri

polisare muchii haion

spalat urmele jegoase de pe plafonul alb.

montat masina etc

Ridicarea masinii 12.10.2007

bara spate vopsita aiurea cu doua urme pe muchia de sub stop stanga

revopsirea barii spate

Masina e in service de 3 saptamani

Deci totul a fost facut cam de 2-3 ori ca sa iasa bine, sa vedem cum iese bara a 2-a oara...

Sper ca saptamana viitoare sa fie gata... definitiv

CONCLUZIILE LE TRAGETI VOI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am ridicat masina, a mai ramas de comandat filetul de prindere de la roata de rezerva pe care l-au comandat gresit pt roata normala si eu am din aia mica.... cand am pus roata acolo am sesizat ca e erect si nici mocheta nu mai statea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

dupa 12 zile nu au adus surubul ala... si roata de rezerva e inundata de ploaia care intra intr-un mod misterios in portbagaj... cred ca imi iau pesti...

le-am lasat masina sa mai studieze ...

jenant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a remediat..

bilant total:

- vopsit bara spate de 2 ori ca sa arate ok

- vopsit panou spate si podea portbagaj de 3 ori ca sa conform specificatiilor producatorului cu privire la izolare (prima data se montase tot pe dedesubt fara pic de teroson..)

- vopsit podea portbagaj de 2 ori ca sa fie ok, a 2-a oara la o saptamana dupa ce am ridicat masina cand am gasit portbagajul plin de apa..

Constatare dupa reparatie :

gazat centuri - inlocuit cu unele noi

vopsit planic yala portbagaj - inlocuit cu unu nou

zgariat ornament plastic plafon - inlocuit cu unu nou

la 2 saptamani de la ridicarea masinii nu au adus o piesa restanta (surub prindere roara rezerva) si portbagajul era inundat datorita montarii roaste a unei grile de aerisire de sub bara... urme de rugina

Am primit masina la schimb pe perioada efectuarii remedierilor

Per total gust amar

Folositi cu incredere vopsitoria Midocar.. daca aveti nervii tari, ochii ageri, ceva cunostinte tehnice si mult timp de pierdut pe acolo ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am scos-o la capat si cu Touranu dar a necesitat muuuulta rabdare consum nervos...

Cam slabe serviciile iar relatia cu clientul este varza.. ii rogi dimineata sa-ti dea un tel cand masina e gata si daca nu suni tu zace pe acolo la nesfasit si apoi apar scuze de genu ... nu mi-au adus-o inapoi de la spalatorie... cine sa o aduca? spalatorul? el trebuie sa urmareasca ca tu ai de facut retusuri si masina de predat????

si cand sa o iei constati ca nu e polisata toata si iar tre sa faci gura si sa o bagi in atelier....

Singurul om cu bun simt de la caroserie este Lucian Stoian

cam asa merg lucrurile acici in ultima vreme

sincer inainte era muult mai bine....

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am mai inlocuit o bara la polo si am mai reparat un spoiler la Touran... au iesit bine.. daca ai grija si urmaresti detaliile iese bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori tu esti nemultumit, ori Midocarul nu mai face treaba, din doua una :( Sau poate adevarul e undeva la mijloc.

Intr-adevar nu e ok sa duci masina la o reparatie si sa o iei cu apa in portbagaj si mai stiu eu ce alte probleme, insa poti aprecia faptul ca ti s-a dat masina la schimb. E ceva.

Multa bafta si cat mai putine daune!!! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adevarul este ca nu urmaresc controlul de calitate... daca esti tu dispus sa faci asta pt ei (si te pricepi cat de cat ca sa nu te duca cu zahrelu) treaba iese bine pana la urma... toata lumea isi doreste cat mai putine daune... imi pare rau ca in traficul de azi din buc... nu prea ai sanse sa scapi decat daca ti masina in garaj.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucrez in domeniu, iti dai seama ca nu pot fi dus cu zaharelul. Normal ca greseli se intampla oriunde, dar se pare ca la tine s-a intamplat de fiecare data, ceea ce da de gandit.

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite cu bara la polo... vopsita impecabil... dar cand sa o iau vad ca o grila de la proiector statea aiurea, nu era infipta bine... ii arat consilierului de service care incearca sa ma convinga ca aia nu intra mai mult ca`s plastice ... etc.. eu ii zic sa-mi dea o hartie ca nu se poate alinia bara cu grila... el se duce pana in spate, ia pe cineva din service, mestereste 5 min si asaza grila... deci se poate.... dar numai daca ai tu ochi de vultur... daca nu .. merge si asa

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am renuntat definitiv la serviciile Midocar... si service si achizitionare (pacat ca prea taziu ... dupa ce am luat 4 masini de acolo)

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!