Jump to content

Vw Golf 5 GT


hendrix

Postare recomandată

Salut , astazi am achizitionat un Golf 5 GT 2.0 BMN 170cp, cutie DSG  (am luat-o la un schimb) am iesit in 3000 euro cu ea ca bani.Din pacate e in stare jalnica insa sper sa ii redau "stralucirea" in perioada urmatoare.In afara de folie pe geamuri si o resoftare  safe (cat imi permite cutia) nu vreau altceva , un look cat mai original de fabrica.probabil o sa am ceva de munca insa banuiesc ca si satisfactia va fi pe masura.

Din ce am vazut nu a fost implicata in incidente majore , doar tabla la suprafata a fost atinsa.

Am un buget de aproximativ 2000 euro.

 

Atasez cateva poze facute astazi si pdf cu dotarile masinii.

WVWZZZ1KZ7W007295.pdf

ARIPA.jpg

FATA.jpg

POZA1.jpg

SPATE.jpg

SPATI.jpg

SPOILER.jpg

Modificat de hendrix
Link către comentariu

Cat de curand, tre sa deratizez intai :) am de schimbat si pe acolo ,panoul ala de butoane de pe portiera sofer si plasticul de la DSG cu tot cu burduf.

Multumesc,eu sunt foarte entuziasmat,de ani de zile nu am mai avut senzatia asta.

Modificat de hendrix
Link către comentariu

Spor la aranjat, e o masina frumoasa cu un motor puternic care dupa soft sigur te face sa zambesti si mai tare. 

Link către comentariu

Încă citesc pe jurnal dsg 6 sa văd exact cât îmi permite cutia , încerc sa aflu un preț informativ pt resoftare cu piesele stock, dacă știe careva îl rog sa lase un reply aici(sunt puțin peste 100 pagini la jurnal dsg 6 și mai am de citit)

Link către comentariu

Pai intai reviziile la motor/cutie (ulei filtre- 1500 ron) o distributie (800 ron) si o usoara mecanica cu piesele uzate tare (300-400ron) si de abia poti sa te apuci de tunat. Cam asta ar fi de facut, nu softuri.

Link către comentariu
26 minutes ago, deenman said:

Pai intai reviziile la motor/cutie (ulei filtre- 1500 ron) o distributie (800 ron) si o usoara mecanica cu piesele uzate tare (300-400ron) si de abia poti sa te apuci de tunat. Cam asta ar fi de facut, nu softuri.

Pai asta fac deja , după ce iese din service , ajung la vopsitorie și abia după aia anvelope și soft

nu Știu ce sa fac cu aripa dreapta , sa o îndrept (probabil înseamnă și chituire) sau sa iau alta din dezmembrări?

Link către comentariu

Alta aripa din dezmembrari direct in culoarea ta, asta ar fi cea mai buna varianta din punctul meu de vedere.

Link către comentariu

din motive care nu le mai insir aici , masina nu se mai afla in posesia mea,imi pare rau ca nu reusesc sa termin "proiectul" insa nu ma dau batut , revin curand cu altceva. multumesc

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!