Jump to content

Seat Leon Cupra 1P


andrei.toledo

Postare recomandată

Arata bine si cu jantele de iarna; eram la semafor la Papadie si ai trecut tu pe Cosbuc si pot sa spun ca e bine :). Sa o stapanesti si pe asta fara incidente.

Link către comentariu

Multumesc la fel Florine !
Saptamana viitoare schimb si tamponul antibalans si comand si downpipe pe 76 fara catalizatoare.O sa vad cum se aude cu finala stock si cu downpipe-ul ca sa stiu daca mai comand si o finala sport , cu toate ca as vrea un sunet discret .

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am montat si downpipe-ul pe 76. Curios este faptul ca nu mi s-a aprins check engine chiar daca am scos catalizatoarele. Sunetul s-a mai ingrosat putin dar nimic deranjant. 

Au ajuns si pragurile aero care vor fi vopsite si montate la primavara. Vreau sa comand si difuzor bara spate cu evacuare centrala si eventual un lip pt bara fata. :)

De Craciun mi-am mai cumparat o jucarie , strict pt oras si anume o Fabia GT 1.4 AUB care imi place foarte mult si la care sunt in cautare de jante pt vara pe 15 probabil :)

La multi ani tuturor si un an nou mai bun ! 

IMG_2716.JPG

IMG_2718.JPG

IMG_2721.JPG

Link către comentariu
  • 3 months later...

Si outfitul pe 2017 :) Am si pragurile Aero gata vopsite , dar astept sa ajunga clemele de prindere. 
IMG_3081.jpgIMG_3077.jpgIMG_3079.jpgIMG_3083.jpg

Link către comentariu
andrei.toledo

Va fi belea după stage 2 :)

Link către comentariu

Doua pasarici are Andrei: sa le schimbe jantele si culoarea :). Si dupa aia le schimba cu altele :D.

A iesit bine de tot, galbenul ala taxi parca nu zicea nimic. Iar jantele...:wub:

PS: Fa update la poza de la avatar :)

Link către comentariu
andrei.toledo

Multumesc ! Pe asta chiar nu am niciun motiv sa o schimb , mai ales ca nu sunt fonduri pentru noul model de Cupra :)

Referitor la avatar , tot asta va ramane ca amintire 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
andrei.toledo

Multumesc ! Azi am cumparat si kitul de distributie complet , pompa de apa , antigel , ulei si filtre. Am preferat sa fiu "preventiv" cu distributia , mai ales ca a fost la un pret ok.

Maine sper sa am timp sa montez si pragurile :) 

Link către comentariu

Ce culoare este cea noua? Ai vreun cod ceva sau e aleasa din paletar?

Cat a costat revopsitul?

Stiu ca e chestie de gusturi, dar parca tot mai bine arata cu jantele originale

Cand va urma Stage e si ce cifre astepti?

Link către comentariu
andrei.toledo

Culoarea este originala Seat. Tribu Yellow. A costat ~ 1000 euro cu tot cu materiale.

Legat de jante , da , este o chestiune de gusturi. Mie imi plac mai mult cele de pe masina. Am primit cadou si un set de 4 distantiere H&R de 15 mm dar nu stiu daca sa le montez , sa nu fie prea iesite in afara. 
Stage2 va urma in vara , dupa ce voi monta pompa de inalte de la Autotech si ma astept undeva la 320-330 cai :) 

Link către comentariu
  • 4 months later...

A venit si resoftarea. "Doar" 311 cp pentru ca nu am vrut sa fortez ambreiajul si 444 de NM. Masina merge f bine si aici ma voi opri cu puterea , este arhisuficient in orice privinta :)

 

21950996_1344688412308829_758329364993928666_o.jpg

22041967_1344813428962994_8283344700434167011_o.jpg

Link către comentariu
  • 1 year later...

Felicitari pentru conversie! Nu multi s-ar baga la asa ceva, chiar merita aprecieri din plin. De ambreiaj, am auzit ca se foloseste cel de 2.0tdi 170cp, asa ca daca ai cunostinte intreaba de asa ceva, poate stiu mai multe oamenii. Eu doar am auzit.

Like pentru colaj cu poze, chiar e interesant de vazut :D 

LE e singurul cupra 4x4 din tara sau ma insel??

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Daca tot ai adus vorba, fa si colajul ala cand ai timp, chiar sunt curios ce implica conversia la 4x4 pe Leon Cupra

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!