Jump to content

Zgomot plastice [Passat CC]


Nighty91
 Share

Postare recomandată

Vasilina normala,alba . Banda textila subtire ,da ,de izolat fire .

Am 3 passat-uri facute (inclusiv cc-ul meu),nu mai am zgomote.

A trebuit demontat cam tot,inclusiv consola centrala

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut! Am un scartait aproape constant in coltul din stanga-spate. Am incercat sa merg cu bancheta rabatata si pare ca este in zona din filmare. A mai avut cineva problema asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, o sa le verific, pentru ca mai am un zgomot mai puternic care se aude doar la denivelari. Referitor la acest zgomot, am stat si cu capul in portbagaj si pare ca se aude din partea superioara stanga (nu stiu cum se numeste aceasta bucata, pe care e prins si motorasul pentru perdeluta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am gasit un topic cu problema pe vwvortex si se pare ca am rezolvat problema, cel putin temporar. Am folosit WD40 in gaurile marcate si pe acea margine si am scapat de zgomot.

SunetSpate_WD40.thumb.jpg.22f45edc5fbd87c5c2cf7ef667313594.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Fix din zona aceea mi se aude si mie un fel de "scartait" de zici ca se rupe in 2 zona aceea, face asa doar la denivelari, la fel se comporta si la tine? 

Zici ca daca as da cu WD-40 in gaurile marcate, as scapa si eu de problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine scartaitul era aproape constant. Din cate am citit chiar asta se intampla, se freaca doua bucati. In cazul meu a disparut sunetul, dar nu stiu pentru cat timp. Poti sa incerci si sa revii cu feedback, poate mai ajuta si alti colegi, doar sa acoperi cu ceva zona, sa nu intre in textil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

am capatat si eu un zgomot cataline dupa ce am fost la tine la cateva zile.

cand dau marsarier vibreaza ceva pe la motor doar in prima secumda cand se inclina motorul apoi liniste.

in fata nu face doar in spate,ce o avea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa o proba fara capac motor si fara tubulatura dintre trager si carcasa filtrului de aer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

nu am incercat asa.

acum cu frigul a dispratut zgomotul dar a apratul altul in zona oglinzii retrovizoare.

cand e cald nu se aude.

vibreaza firele pe acolo ca altceva numi explic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!