Jump to content

Despre discuri si placute frana Golf 7

mitza91

Recommended Posts

scihmbat la Passat, am pus TRW fata spate.

la Polo pus textar in urma cu 2 ani cred (masina circula putin) si acum vibreaza volanul. schimbat tot cu trw.

cele vechi sunt "carnoase" sa vad cui le dau eventual sa le bage pe strung si mai merge 5 ani cu ele.

• Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• dadu

23

• Dolfin

8

• mitza91

7

• The_Ego

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Se dovedeste inca o data ca discurile OE sunt pur si simplu alta calitate. Acum costul cu manopera, noile discuri si timpul pierdut depasesc costul care ar fi fost pentru discurile OE.

Atentie la schimbarea discurilor........cred ca 5 din 10 service nu au auzit de ceasul compator . Lucru obligatoriu inainte de schimarea discurilor , se executa curatarea butucilor si masurarea cu cea

@Nicusor23... nu te sfatuiesc sa faci o asemenea modificare la sistemul de franare care bdw este ilegal pe drumurile publice, decat daca nu ai ce face cu banii ( dupa parerea mea)... pentru trantit in

Posted Images

Salut. Hristos s-a Înălțat. Am schimbat la Octavia 2, 2010, 1.6 tdi, discurile și plăcuțele fata. Am cumpărat discuri originale de la reprezentanta Skoda  Bredy Militari. Plăcuțele textar noi. La montare am respectat absolut tot protocolul de montare. Acum la 2 ani, la frânare puțin violenta 80-90 km, vibrează volanul puțin, pana când se  micșorează viteza. La viteze mici nu se simte deloc. Întradevar, nu am verificat cu ceasul comparator sa vad planicitatea butucului. Ma gândesc ca au avut 9 ani ca vechime și poate trebuia sa îi schimb.  S-au nici cele de origine nu mai sunt ce erau odată. Când le-am cumpărat aveau,, 2 modele unele mai ieftine și altele muult mai scumpe. Am ales pe cele scumpe. 

Te-ai zgarcit fara rost la placute, posibil sa-ti fi stricat discurile OE.

Butucul nu are nimic daca nu ai avut accident care sa-l implice.