Jump to content

Buton cu retinere, gen ESP


Razvan_N
 Share

Postare recomandată

Am nevoie de un buton cu retinere de tipul celui pentru dezactivare ESP (care este insa cu revenire), pentru montaj in randul de butoane de langa scrumiera.

Vreau sa pun un buton pentru comanda auxiliara a camerei de mers inapoi. Imi poate recomanda cineva ce tip de buton sa caut?

VW-GTI-MY12-ESP.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista un asemenea buton. Oricum, butonul nu suporta curentul necesar camerei. poti folosi orice buton cu revenire, si in spatele lui faci un bistabil cu releu dublu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curentul este infim, nu e alimentarea ci doar comanda (desi cred ca si alimentarea camerei implica tot un curent mic).

N-as vrea sa ma complic nici cu electronica, nici cu relee. Chiar toate butoanele destinate acelui loc sunt cu revenire?..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si aici nu era ok daca postai in topicul cu Rns 510.?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai butonul poate sa fie pentru orice, sa aprinda un bec de exemplu, n-are legatura cu RNS-510 (semnalul de la buton nu se duce acolo, si oricum nu am RNS-510).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rcd 510 sau rns 510 doar aceeasi camera foloseste . Uita-te si tu la topicele deschise de tine. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea era legata strict de buton, nici n-ar fi fost nevoie sa specific pentru ce imi trebuie. Ma intereseaza un buton VW cu retinere care sa se potriveasca acolo.

Ce problema au topicele mele? Daca am incalcat regulamentul atunci suport consecintele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai asemenea buton - oem - ori modifici unul si bagi in el un switch cu retinere - ori faci un montaj cu un releu, etc - care sa emuleze functia care iti trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!