Jump to content

2001 Volkswagen Passat HL 1.8T


B_U_T

Postare recomandată

Va multumesc @mad_kat, @Andrei_72

Daca voi pierde afisarea de pe maxidot nu ma mai tenteaza.. Oricum,I'll keep lokin'..

In rest nu am ce sa va povesesc nou despre masina,am facut impreuna 10.000km si sunt foarte multumit de ea. O discutie despre consum nu isi are rostul :soothe[1]:

Cand am luat-o aveam planuri mari pentru ea cum ar fi soft,admisie,DV, U.S side markers dar din lipsa de timp si alte prioritati nu am facut absolut nimic,as vrea pana vine vremea urata sa ii fac un detailing interior si cel putin o decontaminare si o ceara la exterior.

Sa auzim de bine!

20170915_092841.thumb.jpg.150f765c4db140bdeb411aeba48a6047.jpg

Link către comentariu

Sper ca prin decontaminare te referi la argila si nu la soda caustica/alte chimicale. Nu insist sa nu fiu off topic. S-a discutat mult subiectul pe pe thread-uri dedicate.

Modificat de Andrei_72
Link către comentariu

Bineinteles ca la argila m-am referit,nu i-as da niciodata cu soda sau altceva ce i-ar face rau pe termen lung. Multumesc pentru sfat !

Link către comentariu
  • 1 year later...

Salutare!

A trecut ceva si nu am mai postat aici. Intre timp am luat anvelope de vara noi, Michelin Energy Saver + pentru vara, i-am facut ITP-ul, revizia si o decontaminare cu argila urmata de o ceara solida.

Din pacate nu prea mai merg cu ea, o scot cam 1 data pe luna din garaj sa ii dau un jet sa dau praful jos. Anul trecut am facut cam 600km cu ea, anul asta maxim 100.

Am fost foarte aproape sa o schimb cu un seria 5 GT dar planetele nu s-au aliniat si intr-un fel ma bucur.

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Link către comentariu

Faina masina, si eu astept sa vina primavara ca sa ii fac un mic detaling exterior (decontaminare, ceara, tratament plastice, curatare carenaje etc).

Spor!

Link către comentariu

Salut ... Chiar ca a fost intretinuta bine ... Mai pune poze :D 

Cu mp3-ul ala ... sunt baieti acum care monteaza iPad-uri in loc de playere after-market ... Si eu zic ca ar arata si mai de lux , cu lemnul si bejul acela :D Folie pe spate ... Atentie la jante ca se zgarie repede la borduri , am la fel si ar trebui un pic reconditionate ... 

Link către comentariu

Cat de bine arata.. Rar mai gasesti un Passat b5.5 in starea asta! Sa te bucuri de ea in continuare fara incidente!

Link către comentariu
18 hours ago, Nenciu Victor said:

Salut ... Chiar ca a fost intretinuta bine ... Mai pune poze :D 

Cu mp3-ul ala ... sunt baieti acum care monteaza iPad-uri in loc de playere after-market ... Si eu zic ca ar arata si mai de lux , cu lemnul si bejul acela :D Folie pe spate ... Atentie la jante ca se zgarie repede la borduri , am la fel si ar trebui un pic reconditionate ... 

Multumesc Victor! Multumesc pentru idee, eu sunt genul de om căruia îi plac lucrurile asa cum au fost proiectate, nu o voi modifica decât cu piese OEM chiar dacă masina nu e la prima tinerețe. La folie m-am gândit si eu dar avand in vedere ca sta 90% in garaj acoperit ferita de soare/ploaie/ninsoare si in spate merge foarte rar cineva nu mi se pare ca merita sa ii pun.. iar cu jantele ai dreptate, au niste zgarieturi fine, vara asta daca gasesc niște Road America le voi reconditiona si le voi păstra pentru iarna.

8 hours ago, andrey2003 said:

Cat de bine arata.. Rar mai gasesti un Passat b5.5 in starea asta! Sa te bucuri de ea in continuare fara incidente!

Multumesc Andrei! 

Link către comentariu
  • 2 months later...

Salutare!

Masina anul asta nu a mai mers mai mult de 200km si printr-o conjuctura fericita am mai luat o masina. Partea proasta este ca acum am trei masini cu tot cu cea de serviciu si Passat-ul ar cam trebui sa plece.. e pacat de el sta de luni de zile in parcare, din cauza unor probleme de sanatate nu am mai miscat-o din martie deci ma gandesc ca cel mai bine pentru ea ar fi sa o scot la vanzare..  :( 

Link către comentariu
  • 3 months later...

Bad news for me :) Masina din pacate a plecat de la mine, a ajuns la Bucuresti unde deja a fost inmatriculata. A fost o masina la care am tinut mult si care nu m-a suparat niciodata.

Sper ca noul proprietar sa aibe grija de ea asa cum am avut si eu. Din cate am inteles este membru vwforum, daca doreste sa continue topicul este invitatul meu.

Ca planuri de viitor s-ar putea sa vina un Phaeton sau un Touareg tot ca masina de weekend/concedii, dar vedem, sanatosi sa fim.

Ultimele poze pe care i le-am facut.. :( 

20190711_121833_resized.jpg

20190711_121840_resized.jpg

20190711_121928_resized.jpg

20190711_121941_resized.jpg

20190711_122003_resized.jpg

20190711_122013_resized.jpg

20190711_122105_resized.jpg

20190717_152910_resized.jpg

Modificat de B_U_T
Link către comentariu

Daca noul proprietar vrea sa tina topicul in viata, rog mesaj catre moderatori.

Pana atunci, topic closed.

Mersi.

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!