Jump to content

Achizitionare Seat Leon


D@vid 46
 Share

Postare recomandată

Va salut,am sa va pun o intrebare destul de simpla,in care sa ma conving 100% daca merita cumpararata,sau nu,intrebarea fiind uramtoarea:Merita sa cumpar un Seat Leon 1.9TDI ALH(90cp),la 300k +/- cativa km.300,000 sunt cam multi,dar pentru un ALH cum sunt? e ok masina? Tipul a zis ca accepta orice test,masina este aproape full,fara piele (inclusiv recaro are in ea) ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar daca a fost intretinuta corespunzator, sunt multi... dar motorul va mai duce, fara probleme.

totul tine de intretinere - exploatare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este, contează f mult intretinerea, aproape mai mult decât km facuti, cred eu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc ca la km ei e cam "obosita".Momentan detin un 1.6 16v pe Toledo si pe Golf IV,si sunt foarte multumit de ambele,in special de Golf,am doar 119.000 km,stiu sunt cam "falsi" cum ar zice unii,dar nu,sunt reali,la Toledo avand 159k,negarantand pentru ei ca sunt 100% reali. 

Cand am facut scoala,facusem pe un TDI ALH,la 600k,si nu prea mai tragea el asa..

Deci per total,merita? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/28/2016 at 9:03 AM, valysor said:

Asa este, contează f mult intretinerea, aproape mai mult decât km facuti, cred eu....

Tu cati km ai cu a ta? Observ ca tot TDI ai. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu stiu cat are, in bord am acum 340.

am luat-o din târg Nurnberg cu 240, acum 5 ani.

nu am probleme la nimic pana acum, ambreiaj turbina, tandem injectoare, nimic...

eu sunt f f multumit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum iti trage? Mai trage cat de cat? Nu e gen "obosit".Am facut scoala pe un ALH de 600k si cum am spus mai sus,era cam obosit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai alh-ul asa e el, nu obosit...?

Ca si idee, am pus calc pe el la demaraj 0-100 si e f aproape de 10 sec, asa cum scrie la carte.

Viteza maxima constructiva o atinge fără probleme, deci e in parametrii ?

consumul, la fel, ca la carte, totul e in regula.

Am mai zis contează f mult intretinerea la orice fier.?

Nu mai compara cu benzina de 1.6, sunt f diferite, dieselul are cuplul mult mai mare.

Modificat de valysor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, valysor said:

pai alh-ul asa e el, nu obosit...?

Ca si idee, am pus calc pe el la demaraj 0-100 si e f aproape de 10 sec, asa cum scrie la carte.

Viteza maxima constructiva o atinge fără probleme, deci e in parametrii ?

consumul, la fel, ca la carte, totul e in regula.

Am mai zis contează f mult intretinerea la orice fier.?

Nu mai compara cu benzina de 1.6, sunt f diferite, dieselul are cuplul mult mai mare.

Si eu am facut tot asa cu cronometru,si mi-a iesit 9.6 secunde 0-100km/h,ce-i drept pe Golf IV,nu pe Seat Toledo. :)

6 hours ago, valysor said:

pai alh-ul asa e el, nu obosit...?

Ca si idee, am pus calc pe el la demaraj 0-100 si e f aproape de 10 sec, asa cum scrie la carte.

Viteza maxima constructiva o atinge fără probleme, deci e in parametrii ?

consumul, la fel, ca la carte, totul e in regula.

Am mai zis contează f mult intretinerea la orice fier.?

Nu mai compara cu benzina de 1.6, sunt f diferite, dieselul are cuplul mult mai mare.

Personal am doua 1.6-uri,dupa Golf sunt mai multumit,dar evident si dupa Seat sunt multumit,dar parca as trece si la un diesel.Multumesc de raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!