Jump to content

Golf 7 R-line 1.4TSI ACT


The_Ego

Postare recomandată

am un prieten cu o octavia 3.1 cu kessy din 2014 si abia la af anului trecut a inceput sa il avertizeze in bord, si abia ce a schimbat bateria originala din cheie. masina merge zilnic

Link către comentariu
  • 1 month later...
Publicat (modificat)

Au trecut aproape 2 luni fara nimic semnificativ. In ultimele saptamani nu m-am putut folosi de masina, dar asta din cauza unui deget fracturat. Daca era automata, se putea :))

Am rezolvat intr-un final cu rotile de vara care sunt pe masina.

https://ibb.co/itas67

https://ibb.co/mTrX67

https://ibb.co/gRGh67

Mai am piticul cu stopurile spate de FL, dar vine si pleaca si tot asa :)).

Bravo pt cine e silent follower care a dat minus mai la tot, inclusiv la ceva de consum de anul trecut si la primul post si tot asa. A fost strict o observatie pt ca mi-au venit notificari in cascada pe treaba asta. 

 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Frumoasa masina asta din fata si jantele ii vin la fix!

Stii ca moderatorii vad cine si ce voteaza, nu pot face nimic cu informatia asta dar daca ii rogi frumos macar ai o sansa sa descoperi cine “te iubeste”... :D 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Nu ma pasioneaza cine, ce si cum. Am zis-o ca fapt divers ca uneori ti se face lehamite sa mai postezi. Nu e vreun concurs de like-uri sau dislikeuri.

Multumesc de aprecieri. Clipul acesta nu imi da pace fiind practic identica din spate. 

 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca banii nu sunt o problema, go 4 it , e tare. Si mie imi plac stopurile de FL dar pacat ca nu sunt gratis :) 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu

Eu nu sunt convins de stopurile de FL; cateodata imi plac, alterior nu. Iar pretul nu ajuta la o decizie pro, intr-adevar.

Link către comentariu

Daca ar fi si cineva care sa imi ia stopurile stock...mereu m-am lovit de problema asta la orice retrofit.

Ajuta la intinerirea masinii usor, mai ales ca planuiesc sa o mai tin cativa ani.

Link către comentariu

George, le dai pe ale tale cu cca 1400 ron. Nu este o gaura in buget atat de mare in situatia asta.

Link către comentariu

@sebip , @Rave avem in vedere de ceva vreme ;)

ce deget ai scos din joc? doar fara cel mare mi se pare greu de condus manuala.

sanatate!

Link către comentariu

Geniale stopurile pe led de la FL, votez pentru :wub:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@Muale, degetul IV de la piciorul stang. De asta pedala de ambreiaj a fost inaccesibila. Singurul moment in care am regretat lipsa DQ200 aka DSG7 uscat. 

Din fericire cu o talpa tare care nu flexeaza dupa 2 saptamani am putut conduce.

Stopurile are on the way, pe ideea you only live once. Sper sa plece si cele stock la fel de repede.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Ce inseamna un motor care nu e insetat de ulei.

Primul este de cand am luat masina(ma echipasem in ideea in care o sa consume in rodaj ceva), iar celelalte doua cat a ramas dupa fiecare revizie..in speta cam 500ml.

Primul se doneaza, mai are 700ml. De preferat la intalnirea de duminica in Bucuresti.

Stopurile sunt de vanzare in aria corespunzatoare.

20180510_132043-3024x1701.jpg

20180507_214209_crop_730x401.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Imi dau niste ciocane in tabla si pun stopurile tale ca frumoase mai sunt :wub:

As accepta eu donatia pe o bere desi nici motorul meu nu e insetat pana acum ~9k km dar just to be safe pt cand o sa fiu plecat prin vacante si parca nu as lua un bidon intreg doar pentru asta. Din ce stiu tot asta am si eu in motor

Link către comentariu

Arata excelent cu noile stopuri ;)

Nu te tentează si un update de bara fata la modelul de r/rline 7.5?

Am vazut pe Allegro unele in stare excelenta. 

Link către comentariu

Nu cred ca se potriveste doar bara. trebuie schimbate din ce stiu eu si aripile si farurile. 

Link către comentariu

Sa schimb toata partea frontala chiar este overkill. Mai ales ca deja este R-line...bonus am si proiectoare. Apoi R-line de 7.5 nu mai are radarul de ACC in grila. Chiar nu il vad ca pe un upgrade bara de FL.

Link către comentariu

Faptul ca radarul de acc nu mai este in grila eu il consider un upgrade. Se murdarea usor acolo si putea fi mai usor lovit de pietre sau altele :)

Link către comentariu

Ma refeream in general la bara, grila prin faptul ca nu are loc de senzor pe mine m-ar incurca..ca nu se poate pur si simplu taia.

Si unde mai pui ca se schimba si grila cu una cu radar acolo..alti bani, alta distractie. Oricum never going to happen. 

Link către comentariu

Da, trebuie grila completa. Nu se poate refolosi aproape nimic din pacate :(

Link către comentariu

Personal imi plac foarte mult farurile de facelift dar cred ca arata mai bine bara R-Line de pre-facelift... GTI/D-ul arata mai bine la facelift, in schimb... :D 

Link către comentariu

Jantele astea dau foarte bine pe mașină, daca nu aveam 2 seturi le-aș fi achiziționat și eu. Stopurile sunt un plus. Frumos..

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!