Jump to content

Golf Mk6 1.6 TDI


giamgiu

Postare recomandată

Salut, de anul trecut din octombrie sunt si eu fericitul posesor al unui Golf 6. Masina am achiziționat-o din rețeaua weltauto, anul de fabricație 2011 model trendline cu următoarele dotări:

- dublu climatronic

- faruri xenon

- oglinzi încălzite

- tempomat

- cd player rcd 310 cu 6 incinte

- bluetooth

- computer de bord

- pachet drumuri grele

Sigur, mi-ar fi plăcut să am și comenzi pe volan, încălzire în scaune si un rns 510 dar depaseam bugetul . Masina arata așa, intre timp i-am pus folii pe luneta si geamuri spate, am renuntat la arcurile de drumuri grele si am pus unele Eibach sportline -45mm, am vopsite badge-urile negre si stopurile si am pus niste jante pe 17'' :) Ma gandesc la un retrofit pentru comenzi pe volan si stopuri cu LED dar inca doar ma gandesc :rolleyes: si incerc sa ma informez cam cum se face si cat costa. 

 

WP_20151006_003-640x360.jpg

WP_20151006_004 (1)-640x360.jpg

WP_20151006_12_57_25_Pro-640x360.jpg

IMG_20160529_140000-640x478.jpg

IMG_20160529_140727-640x478.jpg

IMG_20160601_211129-640x478.jpg

IMG_20160601_211149-640x478.jpg

IMG_20160601_211455-640x480.jpg

Link către comentariu
7 minutes ago, GabiB77 said:

Sa-l stapanesti sanatos si fara probleme!

Mersi fain.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, si culoarea. S-o stapanesti sanatos. Cati cai are pana la urma?

Link către comentariu

135-140 cp, nu stiu exact, nu am testat pe dyno.

Modificat de B_o_g_d_a_n
Link către comentariu

E masina din fosta flota Petrom, numai ei aveau o asemenea configuratie bizara de TL cu xenon.

Felicitari pt achizitie! Se poate schimba RCD310 cu RCD510 si deja e diferenta sesizabila.

Link către comentariu

Da, mersi mult. Prioritare sunt comenzile pe volan si stopuri LED insa nu stiu daca la mine avand in vedere ca am xenon e nevoie sa schimb BCM.

Link către comentariu

Nu trebuie sa schimbi BCM, ai deja centrala highline cu cod 087 fiind dotata din fabrica cu xenon OEM.

Montezi stopurile led si codezi corespunzator pe centrala.

8 hours ago, giamgiu said:

135-140 cp, nu stiu exact, nu am testat pe dyno.

Daca este 1.6 tdi, CAYC atunci ai 105cp

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu

Am uitat sa menționez că acum câteva săptămâni am avut drum în București și am făcut un pitstop la TCM :)

Link către comentariu

Pitstop la TCM sa cumper caluti! :D Foarte bine! Si eu am trecut pe acolo acum 3 ani, probabil cea mai buna investitie de pana acum si nu voi regreta niciodata.

 

Referitor la comenzi volan, poti sa te documentezi in linkul de mai jos. Sunt informatii destule si clare cu privire la upgrade. Sfatul meu, cumpara-l direct pe cel de GTI/GTD si poti folosi airbagul de la cel actual. ^_^

 

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!