Jump to content

Jetta 6 - Demontare guri ventilație spate


Jettauser
 Share

Postare recomandată

Cineva prin spate a reușit să-mi rupă "dirijorul" de la gura de ventilație ,are cineva vreo vagă idee cum se demontează ,am căutat pe net dar nu am găsit nimic .

image.jpg

Modificat de Jettauser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca grilele de aerisire sunt clipsate de acea rama mare. Dar pentru a nu risca sa rupi ceva mai bine demontezi rama cu grile cu tot.

Scoti suportul de pahare sau ce e in partea de jos de sub priza.

O sa ai acces la niste suruburi care tin fixata rama. Apoi cred ca te descurci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inauntru se vede o bucata de plastic,cred ca de aia se clipseaza dirijorul de aer...problema e ca nu stiu cum sa scot acel loc de depozitare de sub priza si imi e sa nu rup vreo ceva,poate stie cineva cum se scoate mai exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa scot acel suport dar se tine bine,am lasat si niste urme pe acolo,nici o sansa sa-l scot si m.am lasat pagubas,in schimb am reusit sa scot celalta piesa si se pare ca nu sa rupt nimic ,trebuie doar clipsate intre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc colegu,am facut ca in prima poza dar se indoaie prea tare plasticu ala si afara tot  nu iese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Jetta 6 - Demontare guri ventilație spate

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!