Jump to content

Deschidere portbagaj Passat B6 berlina


alexw000w
 Share

Postare recomandată

Telescoapele sunt diferite pentru cazul în care ai triunghiuri reflectorizante montate pe capota portbagajului? Evident, în acest caz capota este mai grea. 

Modificat de Michi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic ai dreptate-e mai grea, practic nu sunt diferite. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alinmanolache
On 8/3/2017 at 11:02 AM, MariusLF said:

Da, e prinsa in niste suruburi, vreo 4 la numar parca si restul in cleme de metal. Emblema e prinsa in alte 3 suruburi. Cu atentie se desface usor

Am reusit sa demontez sistemul de inchidere,am verificat daca apasa bine tablita pe tamburusul ala culisant.E totul ok.Insa tot nu functioneza,decat foarte rar.De exemplu daca trag de manerul verde(de urgenta),apoi incui si descui din telecomanda,merge sa deschid portbagajul  din emblema.Dar numai odata.Apoi trag de emblema si nu se intampla nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Demonteaza mecanismul. Intareste arcul sin interior-in mod cert a trecut peste umerii opritorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Va salut!

Am cumparat masina de curand si in drum spre casa bag la un peco deoarece nu prea avea motorina. Cand sa deschid capacul de la rezervor in loc de capac imi deschide portbagajul. Zic sa incerc sa trag butonul de la portbagaj poate deschide la rezervor dar nimic.

Dupa vreo 10 minute de stat si gandit cum bag eu motorina sa ajung cu masina pana acasa :scratch:incerc sa deschid portbagajul de la emblema si surpriza se deschide capacul de la rezervor.

Deci la butoanele de pe usa cel pt capacul de rezervor deschide portbagajul,cel pt portbagaj nu face nimic iar cel din emblema de pe portbagaj deschide capacul la rezervor.

Din cheie la fel nu se intampla nimic daca apas butonul pt portbagaj.

Se poate sa se fi modificat ceva din VCDS ?

Sau poate i sa mai intamplat cuiva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
davidescucostel
On 22.05.2016 at 14:40, pronet a scris:

Nu se ridica pana sus pentru ca sunt "obosite" amortizoarele. Le inlocuiesti si ai rezolvat pb. O sa "sara" pana sus.

Sunt curios cum se schimba aceste amortizoare . In partea cu balamalele  am vazut ca se poate umbla la siguranta , dar in spate  chiar daca dai jos capitonajul , am vazut ca amortizorul intra intr-o gaura a caroseriei... cum se schimba  telescoapele ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

e usor, are clema metalica si dincolo 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
Patrix.ADGARAGE

Aceasi problema ca a lui raulkotva o am si eu ,nu se deschide portbagajul decat de la butonul de rezervor si implicit rezervorul si cand vreau sa deschid portbagajul se deschide rezervorul!

Poate ne ajuta cineva!

Multumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune o poza cu butoanele. Nu cumva le-a inversat cineva capacele de la butoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Patrix.ADGARAGE

Salut Florin,nu sunt inversate, cel de portbagaj nu merge deloc butonul

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!