Jump to content

Skoda superb can gateway


fredy42
 Share

Postare recomandată

Nu te obosi. Nu la toate merge chiar daca sunt bifate. La golf v, jetta apare in bord de ex ATAcomfirm si se aude acel chirp. Vezi daca in a 46 ai siren configuration blocked sau ceva asemanator. Debifeaz-o apoi te duci si setezi ce sunet vrei-discontinous etc...si ce tamper ptr intensitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,merci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

cand inchizi sau deschizi usile se aude horn

sunt activate,dar nu se aude nimic

Fredy, ori se aude... ori nu se aude ? Totusi, banuiesc ca nu se aude, chiar daca sunt activate - daca asa este, atunci schimba goarna alarmei - este un defect des intalnit, se strica goarna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde este goarna?? dar oare are alarma din fabrica??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No ofence, te ajutam dar citeste un pic regulamentul forumului. Pb tehnice se trateaza in topic-uri distincte. Nu se poate ca fiecare coleg sa-si deschida un topic ptr problemele masinii sale. Citeste un pic ca s-a mai discutat de n ori respectiva pb. Oricare iti raspundem la resp intrebari riscam un warning. Foloseste functia search. Ptr erori este topic dedicat. Nu vreau sa interpretezi in mod gresit raspunsul meu, dar regulamentul este valabil ptr toti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,multumesc,scuze!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat problema multumesc, pt ajutor  mai am o problema.... unde este amplasat motorul nr 1 pt ridicare coborare haion??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In telescop.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se desface??

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu, nu se desface.

verifica sa nu fie o problema de cablaj sau de calculator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,multumesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Skoda superb can gateway
  • 2 years later...

Salut. Am pe o Skoda Superb 2 2009, 2.0TDI 170 CP can-gateway 1K0 907 530 AA si la o scanare cu VAG-COM mi-a gasit comunicare can intrerupta, intermitenta, sau functioaneaza pe un singur fir ,"asta am inteles de la cel care a facut diagnoza". Intrebarea mea este cu ce serie de CAN il pot inlocui. Nu ma prea pricep, asa ca va rog sa imi iertati intrebarea.Multumesc!

IMG_20190301_142159.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kloudy acum am mutat eu unde trebuie, data viitoare aplicam sanctiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mai toate modulele (usi, scaun de memorie, afisare temperatura pe navi, ceasuri de bord, ..... Comunicare intermitenta sau pe un singur fir ......! 

Modificat de kloudy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e posibil sa nu fie din el. Poti incerca, daca nu gasesti unul similar, sunt mai multe coduri compatibile, in functie de optiunile masinii, etc - dar in principiu, merge tot cu 1k0 xxx xxx dupa 2008/2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu e din Gateway, trebuie vazut pe ce module apare lipsa de comunciare si stabilesti pe care CAN-uri apare.. Info, Confort, powertrain si o sa tragi concluzia care modul face figuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei, doar can comfort merge pe un singur fir.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit de unde este problema. Din scaunul soferului este un fir care este intrerupt sau partial intrerupt, (cand ma apasam pr sezut imi arata comunicare cu un fir, cand nu erau doua fire) si de aici toate erorile se duc in modul de confort si in can! Cam asta am inteles de la un tip! 

Cunoasteti pe cineva care se pricepe sa dea scaunul jos si sa il verifice? Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desigur! La rubrica de prestari servicii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!