Jump to content

Plafoniera - probleme, tipuri de becuri


g292
 Share

Postare recomandată

V-a salut...

detin o skoda superb 2002 1.8T si de ceva vreme nu se mai aprind luminile din plafoniera si nici cele de sub oglinzi cand deschid usile.

plafoniera se aprinde doar daca las pe treapta de aprins permanent.

din cate am citit ar putea fii modulu confort ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau switch-uri usi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai usile mi le vede 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in plafoniera am becuri cu smd si cand deschid usa se vede foarte foarte putin lumina 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa pui becuri simple si vezi daca lucreaza normal.Daca nu-posibil  probleme la modulul confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si modulu confort unde il gasesc la skoda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sub picioarele soferului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok voi revenii .. multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut si eu problema asta chiar cand am cumparat masina. Era vorba de un fir oxidat ce ducea la modulul comfort. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact aceeaasi problema am avut si eu... am gasit umezeala sub mocheta si firele erau oxidate 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

este boala generala - si la Superb 1 si la Passat B5 si B5,5 -  sa refaci bine cablajul si verifica pe unde iti intra apa - ori ai scurgerile de la compartimentul bateriei infundate - elimini cauciucurile de la scurgere pentru a prevenii blocarea acestora..... sau intra printre usa si fata de metal de pe usa - cea cu macaraua de geam - se faca etanseizare cu silicon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare, sper sa gasesc pe cineva binevoitor care sa ma ajute. Mi s- a ars becul din plafoniera la skoda, am reusit sa il scot, problema este ca nu stiu de unde sa il cumpar. Dacă cumva ați dat peste aceasta problema si ma puteti ajuta, as fi bucuros. Am auzit ca exista si varianta pe led, imi este ok oricare doar sa se potriveasca. Mersi.

521b8bb2c1d45.jpg

plafoniera-dr-spate-cu-senzori-volumetrici-vw-5e83d42f99da075384-196-146-2-95-1.jpg

514039_x800.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a închis acest topic

La reprezentanta ai incercat? Nu altceva, dar e un simplu bec, nu o sa coste o avere daca nu-l gasesti la magazinele de piese auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!