Jump to content

Alegere anvelope vara 2016


vlad31
 Share

Postare recomandată

@quix tu ai afirmat ca,,nu merita sa iei caucuc de top daca faci 20k in 2 ani,,Eu de afirmatia asta m-am legat!Nu ma intereseaza de tine personal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Raducut123 ok . fiecare gandeste in felul sau ,mai bine sa cumperi cum crezi tu si dupa posibilitati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Caut anvelope pentru vara si nu ma pot decide intre Michelin PS3 sau PS4...ca grip, am citit ca diferentele nu sunt foarte mari, insa ca si anduranta, unii zic ca PS4 rezista mai putini km decat PS3. Am terminat Conti Sport Contact 5 foarte repede, nu ma mira, pt ca toti penalizeaza acest aspect al lui Conti. Asadar, as vrea ceva cu anduranta mai buna, si grip asemanator cu CSC 5. Inclin spre PS4. Voi ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti lua PS4 , eu pt vara care urmează am luat primacy3 astept sa văd cum se comporta dar din ce am înțeles sunt rezistente si bune ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu cât cauciucurile se termina mai repede  (uzeaza) sunt mai bune mai de calitate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e un criteriu. Bune pe ce? Ca sunt cele orientate spre performanta care se consuma mai repede, dar bune sunt si cele spre exemplu Premium Contact sau Pilot Primacy care ofera un kilometraj mai mare. Depinde ce vrea fiecare. Apoi EcoContact care maximizeaza kilometrajul, inevitabil mai sacrifica din performanta la limita. Asadar, sunt diferite aspecte..fiecare anvelopa e buna in felul ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as vrea aderenta foarte buna, la care nu vreau sa renunt, si apoi sa aflu care ar avea anduranta cea mai mare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Michelin-Pilot-Sport-4-S-Press-Release.htm

Eu ma uitam pt 2017 la CSC6, dar vad ca nu e disponibil la 18". Din ce vad nici PS4S nu este, dar oricum era overkill. Asa ca raman GY Assym3 cel mai probabil. Sunt curios de noua versiune de P Zero care iese in 2 variante: sport si premium ca sa zic asa.

L.E.: Imi place si CPC 6, tot ziceai ca statea prost la anduranta CSC5, vad ca e imbunatatita aici http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Continental-PremiumContact-6-Launched-and-First-Drive.htm

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...parca as incerca si Michelin, ca nu am avut niciodata. Ideea este ca am gasit doua la pret foarte bun, ramanand sa mai iau doua de pe Emag, sau unde le gasesc mai iefine de 547 lei bucata. De asta mai inclinam spre PS4. Totodata am mai gasit un set nou, cu garantie de PS3. la 400euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!