Jump to content

Xenon B7


secubv
 Share

Postare recomandată

Va scriu  acest topic pentru ca am bușit mașina pe partea dreapta ( farul si aripa ) Passat variant 2012  , am schimbat farul dar nu merge xenonul. Se aprind numai ledurile din far si semnalizarea. Balastul l am schimbat pentru ca intrase apa in el. Trebuie făcută vre o adaptare cu Vag COM ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ai o eroare stocata.. cel mai bine sanezi cu VCDS si pui aici eroarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Eu am problema cu partea stanga. A inceput sa palpaie becul, intr-un final a murit de tot. Am comandat alt d3s xenon, nu a mers (original nu facatura), am schimbat becul de pe partea dreapta (becul original al masinii care functioneaza), pe partea stanga si am vazut ca nu merge nici ala, nu se aprinde. Ma gandesc ca in momentul cand sa ars a facut scurt si este siguranta arsa, dar nu stiu unde este.

Eroarea in bord este check low left beam

Am comandat intre timp alte becuri, am zis sa iau 2 sa fie noi amandoua, sunt osram night breaker laser (cele mai bune), la fel, nu merge.

E clar ca e o siguranta ceva.

Stie cineva pe unde ar putea fi?

Va multmesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!