Jump to content

Audi S5 B8.5


Ice_2k

Postare recomandată

Eh, uiti instant de golf daca poti un 911 iti dai seama. Si daca nu poti, merge si un S5 curat 😬. In fine, vedem. E vis oricum.

Modificat de moguai
Link către comentariu
  • 2 months later...
Publicat (modificat)

Too much?

 

 

FB861889-F8D7-4181-AB22-2C66D4E1732E.jpeg
 

 

CF1FCBFB-FB57-4E85-89F1-3718C4029E26.jpeg

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu

Niciodată n-am apreciat ad-ons-urile astea AM...ori sunt de la mama lor (ferrari, Alfa, etc) ori pas. :)

 

Link către comentariu

Sunt semnificativ mai cool ca feeling, doar de look nu sunt 100% convins. 

Link către comentariu

Sunt convins ca ai dreptate, doar ca look-ul...nu e ce trebuie.

 

Oare nu exista o varianta mai decenta, ca "varianta de schimb", pt gen b8? Oare cele de B9 (rs) nu merg? Tot din plastic sunt, doar ca ceva mai mari.

 

Pana la urma, tie trebuie sa iti placa.

Link către comentariu

Ale mele sunt de aluminiu (si alea stock si extensiile), nu as pune de plastic indiferent cum ar arata

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Da, pe spate e plastic. I-am injurat ani de zile pe Audi de ce dracu au facut padele de aluminiu si "s-au zgarcit" si au pus plastic tocmai in spate, unde pui mana si simti. Acum am aflat de ce.... cand lasi masina in soare, daca-s de metal si pe spate, te frig la degete :)))

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

O fi si aia un motiv bun sa fie atunci plastic pe spate :))

In alta ordine de idei, nu sunt fan la AM pedals, insa te inteleg perfect ca sunt mai comode din punctul meu de vedere, am observat diferenta la padelele care le aveam pe Ateca vs cele de pe Tiguan, mult mai comod/fun to shift by pedal la cele mari, parerea mea, pur subiectiva ofc ;) 

Link către comentariu
  • 9 months later...
  • 11 months later...
On 2/9/2022 at 11:44 AM, bubu182 said:

Aloo, domnu @Ice_2k, ce se mai aude? :D 

hai ca n-am mai dat demult pe-aici, nici notificarile nu le-am vazut :(

 

Ce se mai aude este ca masina e la vanzare pentru ca tocmai i-a venit ieri inlocuitorul :Driver:

Link către comentariu

Mai bine era fără spoiler, direct prezentarea. Ai pus benzina pe foc acum 🤣 așteptăm mai rapid detalii. Multi km fara probleme! Mișto jucăria.

Link către comentariu
5 hours ago, acidone77 said:

Fain rau RS5. Dar de ce i-ai taiat 2 usi din spate? :D 

Doar de 2 am avut bani :P

 

 

4 hours ago, Silviu_7 said:

Frumos upgrade. 

Statia de pe perete ce incarca? :D

Model 3-ul sotiei :)

 

IMG_2862.jpeg

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu

Curiozitatea mea este daca S5-ul cu modificarile curente este peste RS5 stock ? 

Ceva imi spune ca e mai brutal si rapid S5-ul decat RS5-ul (daca RS-ul e stock). :D 

Link către comentariu
44 minutes ago, Silviu_7 said:

Frumos combo. E LR? Cu acceleration boost alearga RS-ul de toti banii =))

Da, LR dual motor. Cu acceleration boost teoretic ajunge la fix acelasi 0-100 ca si RS-ul. 

 

30 minutes ago, bubu182 said:

Curiozitatea mea este daca S5-ul cu modificarile curente este peste RS5 stock ? 

Ceva imi spune ca e mai brutal si rapid S5-ul decat RS5-ul (daca RS-ul e stock). :D 

Va zic in cateva zile, momentan d-abia de maine voi avea CASCO asa ca n-am umblat cu ea, doar am venit babeste cu ea din Ploiesti pan-acasa si-am pus-o in curte. E si destul de greu sa judeci cum sunt G-urile in sine pentru ca experienta e dominata de urletul masinii, e o cu totul alta experienta.

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!