Jump to content

Audi S5 B8.5


Ice_2k

Postare recomandată

Place, place :)

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

Ma gandeam ca e vreun fotograf pasionat in elicopterul celor de la MAI ?

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Asta e genul de Fiat care-ti aduce alta satisfactie, fata de Audi!

Link către comentariu

Multumesc, ne-am intors deja :P Poza e facuta inaintea plecarii

Link către comentariu

pai ala ce e? :)

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu
  • 2 months later...

Era cazul sau mai mult ca a permis timpul si pentru a antrena viitorul? :D

Eu am etriere facute electrostatic si de 4 ani inca rezista f bine la exterior, unde le'am putut spala odata cu masina (la partea interioara au mizerie, dar nu e afectat stratul de vopsea/plastic)

Link către comentariu

Era cazul din pacate. Desi am folosit vopsea Foliatec, cumva s-a topic si a "curs", astfel ca in partea de sus etrierii se albisera (se vedea stratul alb de primer de sub vopsea), asa ca le-am facut un refresh. Am vrut initial sa le fac electrostatic dar nu m-a incantat teribil partea cu demontatul, inlocuit toate garniturile originale cu altele aftermarket etc, am zis sa nu-mi dau batai de cap aiurea.

Link către comentariu

Nu e nevoie de inlocuit garniturile. In caz ca te gandesti ca ar fi afectate de tratamentul la cuptor, polimerizarea se face la temp controlata 180-190gr. Temperaturi similare pot fi atinse de etrier, de ex cand "fierbi" lichidul de frana, dar garniturile nu sunt afectate.

Eu nu le'am inlocuit si nu am avut probleme. Foliatec a fost o optiune si ptr mine, dar pretul nu mi s'a parut convenabil, iar vopsitul electrostatic mi'a tinut masina pe dreapta, fara etriere, 2 zile, nu a fost o problema

IMG-20200804-185232.jpg

Link către comentariu
  • 4 months later...
4 hours ago, quze said:

Ce mi-ar placea se ne intersectam cand o sa vrei sa te desparti de ea ❤️ 

Vedem, nu mai cred nimic :))) Asa au zis multi aici si cand aveam B8-ul si cand am pus-o la vanzare, a stat 1 luna jumate pe autovit :)))

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu

pai d-abia ai luat Golful, ai innebunit?

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!