Jump to content

Audi S5 B8.5


Ice_2k

Postare recomandată

Scuze, daca am suparat sau a parut ca am facut misto...voiam doar sa fac o gluma si nu sa starnesc altceva ?

Link către comentariu
17 hours ago, catalinmiti said:

Scuze, daca am suparat sau a parut ca am facut misto...voiam doar sa fac o gluma si nu sa starnesc altceva ?

nu e cazul de nicio scuza, chill :)

Link către comentariu

Mie mi se pare ca se aude destul de bine. Care e perceptia din interiorul masinii?

Pentru varsta ei, arata foarte bine, se vede ca e super intretinuta :) 

Link către comentariu

multumesc :) Mie-mi place cum se aude din interior. Am avut mici dubii cand le-am auzit prima oara (ma asteptam la "bum"-ul ala f gros RS7-style dar aparent, nu am RS7 :)) ) dar acum i'm really enjoying it. Partea misto e ca face doar pe S, deci le poti opri cand nu e cazul de bum-bum (pot fi destul de agresive cand mergi in tr1 prin parcare si e a bit much cand treci cu masina printre pietoni in parcare la carrefour :D )

Link către comentariu
On 4/27/2020 at 12:11 PM, Ice_2k said:

La pascut.... ma tot uit la masina asta din tot felul de unghiuri si nu-mi vine sa cred ca are 8 ani. Desi probabil sunt maxim de subiectiv :))

IMG_7479 2.jpg

nu esti deloc subiectiv, 8 ani are a ta dar design-ul are deja 12 ani, A5 a fost lansat prin 2008 si uite ca e inca foarte actuala ca prezenta si nu cred ca se va schimba acest fapt nici in urmatorii 10 ani. Dupa parerea mea, la fel ca si TT MK1, si A5/A7 vor dainui ani buni in aceasta privinta :).

Link către comentariu
7 hours ago, mik15 said:

nu esti deloc subiectiv, 8 ani are a ta dar design-ul are deja 12 ani, A5 a fost lansat prin 2008 si uite ca e inca foarte actuala ca prezenta si nu cred ca se va schimba acest fapt nici in urmatorii 10 ani. Dupa parerea mea, la fel ca si TT MK1, si A5/A7 vor dainui ani buni in aceasta privinta :).

:beer:

 

4 hours ago, Retzius said:

Nu arata a masina de 8 ani. Planuiesti cumva sa o vinzi?

Sincer nu inca. La toate celelalte masini a inceput sa ma manance palma dupa 2-3 ani iar la asta dupa 4 inca n-am niciun gand, nu prea am ce sa-i reprosez. Plus ca-mi place enorm de mult feeling-ul asta de zero-lag al supercharger-ului si nu sunt f incantat de faptul ca orice varianta urmatoare as alege va fi probabil turbo....

Link către comentariu

la urmatoarea sper ca te bagi la electrica :P sa vezi acolo 0 lag si cuplu de jos. 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@Bogdan_wrc pai eu imi fac P&B si tu ma intrebi de electrica? :P

Modificat de Rave
Link către comentariu

Nu te intrebam ?

Plus ca  P&B sper ca inseamna:     Peanut Butter;     Playboy;     Pensions Board; Pull and Bear :) 

Link către comentariu
  • Administrator

Gresit Bogdane. P&B inseamna Planning & Budgeting. Radu are copil. Trebuie sa-si organizeze corect viata acum ? 

Link către comentariu

:))

Haideți, nu mai speriați forumiștii, că rămân toți burlaci. Daca la 1 copil faci planuri... ce faci la 2 sau 3, iți aprobi bugetul personal in parlament? Pentru fun trebuie minim 2.

Ontopic: Pops&Bangs rock!

Modificat de ct_act
*Pops
Link către comentariu
11 hours ago, voinea said:

Gresit Bogdane. P&B inseamna Planning & Budgeting. Radu are copil. Trebuie sa-si organizeze corect viata acum ? 

Sa ii traiasca :)

iti dai seama ca glumeam cu abrevierile ?

tocmai, la 12k reducere de stat, undeva la 5-6ron / 100km, pare un deal bun. daca pui si perfomante tehnice atractive... De aia ma gandeam ca i ar placea :)

Link către comentariu

eu P&B credeam ca sunt pops and bangs ...

Link către comentariu

Si eu as face la fel, daca as fi in locul tau. Eu inca mai sunt cu gandul la fostul A5, este inca o masina actuala. Ma cam bate gandul sa fac un upgrade la S5.

Link către comentariu

Media mea overall e 16L/100km cu ~80% urban. De la plin la plin doar prin oras e cam 17-18

Link către comentariu

Cam 4-5L/100 din acea medie sunt din cauza evacuarii si efectului auz-inima-talpa :)) :))  

Si mie mi se par unele design-uri ale audi a fi inca de foarte mare actualitate si ca arata inca enorm de bine, personal ce nu imi place la A5 (S/RS) este interiorul, pare rupt din A6 2007 si invechit tare, dar asta-s doar eu.. :) 

Link către comentariu

i don't know man, mie nu mi se pare deloc ca e ca interiorul de A6 2007 dar fiecare cu gusturile lui :)

Link către comentariu
On 5/8/2020 at 1:20 PM, Ice_2k said:

Media mea overall e 16L/100km cu ~80% urban. De la plin la plin doar prin oras e cam 17-18

Pentru 460cp, e un consum mai mult decat decent! Media "overall" cam cat mers urban contine?

Link către comentariu

Scuza-ma, se mai intampla sa nu "vezi" padurea din cauza copacilor :lol: ?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!