Jump to content

1.4 TSI (TFSI)


rex
 Share

Postare recomandată

@WKj 210.000km/10 ani. Parca asta insemna lifetime.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noi suntem tara din prima coloana (cica nu avem "high level of dust" ca Egipt, Tunisia, etc 🙂 ). Teoretic 210k km, dar practic... Fiecare cum vrea; eu o schimb acum la 130k km si 7 ani (si consider ca am depasit, ar fi trebuit la 120k km sau 5-6 ani).

image.thumb.png.ffa42a2bd0bdd3b1f8b90e2d6e791d99.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

210k apare la diesel, deci teoreticul la 1.4 tsi e lifetime.

Asteptand sa-mi schimbe lichidul de frana  inr-o zi, am rugat un consilier de la reprezentanta sa verifice mai multe termene, inclusiv distributie, pentru 1.5 tsi.

Nu s-a schimbat nimic in recomandari de la lansarea motorului in privinta distributiei, tot lifetime. Daca va mai fi in posesia mea masina, pe la 6 ani o sa fac o verificare la curea.

Modificat de halamadrid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lifetime la auto nu insemna pe viata omului  :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tinand cont ca scrie pe carte, durata medie de utilizare a auto este de 8 ani , cam aceasta ar trebui sa fie perioada de referinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci lifetime= 8 ani.😄

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi credeți ca e Volvo în vremurile bune? 

Aia dădeau lifetime pe bune, la mașină... Cu oarecare limită... 1.000.000km... :)

5-6ani maxim dacă nu vreți sa va riscați... Daca ați călcat prin ceva și va simțiți norocoși mergeți pe "lifetime"... 

24 minutes ago, akon said:

Tinand cont ca scrie pe carte, durata medie de utilizare a auto este de 8 ani , cam aceasta ar trebui sa fie perioada de referinta.

Asta poate in Germanica... Unde mersul motorului e altul... :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!