Jump to content

Golf 7 facelift


Golf TDI
 Share

Postare recomandată

:) gata prezentarea, iata notele mele :

stopuri cu semnalizare led ca la audi (pe standard , asa a zis, ar fi tare)
culoarea noua galben metalizat arata super !
r-line usor modificat la bara fata, camera fata nu pare sa mai fie vizibila in grila
bara spate r line cu 2 difuzoare , terminatie jos aripioara gen clubsport
farurile led arata bine
rline badge pe lateral ca la gti/gtd/4 motion
front assist update , pedestrian monitoring
1.5 tsi cu act si cu frana de motor care opreste motorul complet pt ca consumatorii electrici primesc energie de la o baterie (130 hp pe bluemotion) 
online emergency call
more car-net functions : remember where u parked the car
automated driving functions :

   traffic jam si trailer assist : stears, brakes and accelerates with hands on
   emergency assist : stops the golf in controlled manner and warns other road users

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ratat prezentarea la mustață. Ceva noutăți vis-a-vis de cutiile DSG ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimic de dsg

In ce s-a vazut la ces, noul discover avea totusi un buton fizic, vad ca in varianta finala s-a renuntat la el. e vb de butonul de on off, cel din mijloc.

Modificat de laduncaag
Am sters pozele pt ca e filmul integral mai sus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine, dar nu imi place ca nu mai sunt butoane fizice la Media. Si sunt curios daca Virtual Cockpit vine standard pe vreo echipare - eu nefiind mare fan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Active Info Display nu va fi gratuit mai mult ca sigur în nicio echipare standard. Probabil va costa intre 350-450 EUR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care stiu germana...

@DOL standard: full led faruri pe toate variantele, toate au stopuri led standard, standard stopuri mai "bune" pe combi pe restul contra cost, Active Info display este contra cost in germania pe toate variantele, ramane de vazut la noi ce fac PORO poate avem noroc la HL sa vina standard ca si la Tiguan

 

si aricolul detaliat, insa tot in germana...

 

 

 

LE: carwow engleza ;) + articol in engleza

 

Modificat de ToniM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi plac mai mult cele 4 evacurari rotunde actuale de pe R, fata de cele noi SF style.. 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am gasit poza cu R-ul nou.. pe unde o gasesc?

In schimb, nu imi plac la R-line ornamentele false de la evacuari.. E un trend tot mai des folosit din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbari minore de design, mie nu prea imi place noul design frontal - nici aspectul noului DRL si nici bara R/GTI, parca o fac sa para mai cuminte; poate totusi in realitate arata mai bine. Noile stopuri insa par mai dragute, insa un minus pentru evacurarile de la R, arata mai bine cele 4 ovale. La interior, daca (la fel ca si mine) nu esti pasionat de gadget-uri si ecrane, schimbarile sunt 0. :D Cred ca singurele schimbari majore sunt in privinta motorizarilor 1.5 TSI ACT si cresterea puterii la GTI.

LE: scuzatz, ala nu era R ci R-line, R facelift nu l-am gasit.

Modificat de cris.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, R-Line-ul ala, la el m-am referit si eu. Am crezut si eu initial ca este noul R. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun ... sa ne apucam de cautat stopuri facelift zic :)))))))))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara de rline arata foarte bine, la fel si stopurile cu led, dpdv al designului au adus un plus. Abia astept sa-l vad pe viu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Blocurile optice atat fata, dar mai ales spate sunt interesante. Bara fata iar cu un plus, dar aduce mult cu cea de pe Touran R-line

In rest nu - ornamente de evacuare care se vad ca sunt fake de la o posta. Gata cu proiectoarele si pe R-line, pragurile laterale le-au facut ca cele de GTI/GTD nu cum sunt pe R/R-line-ul non facelift.

Interiorul este adus la zi cu active display, insa acea tableta in bord arata aftermarket. Realmente pare adaugata dupa. Discovery Pro de 8" arata mult mai bine decat ce este pe facelift ca dotare de top. Se vede ca bordul a fost gandit intr-un anume fel, nu pt acest ecran.

Arata mai bine cu Alpine decat cu varianta standard.

Inca ceva..cum va fi Golf 7 facelift hatch simplu? Fara R-line, fara variant, fara GTI. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca nu am urmarit lansarea si nici nu am vazut mentionat in posturile voastre intreb: ceva informatii despre introducerea PPF? 

Marele plus pe care il vad ar fi introducerea lui dsg 7 dq381 (daca o sa se materializeze intr-adevar) pentru motoarele mici. 

In rest, nimic nou..o continua evolutie. 

Ps: gtiul mk8 e cam clubsport mk7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopurile spate full led sunt standard pe toate echiparile insa efectul gen Audi e disponibil doar pe echiparile superioare.

Sa inteleg ca daca optezi pentru R-line trebuie sa renunti automat la proiectoare???

In continuare nu sunt disponibile stopuri led pe variant?

2 minutes ago, cristi511 said:

Ps: gtiul mk8 e cam clubsport mk7.

Nu este mk8 ci mk7.5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modificarile la interior sunt mari daca se alege varianta de infotainment superioara. Pur si simplu Discovery Pro pare din anii 90 fata de asta prin functionalitate si design. Iar Active Display este si el un plus. Imi plac stopurile si farurile cu LED gen Audi, varianta actuala zici ca era un pom de Craciun si nu mi-a placut din prima clipa. Fata de R Line varianta actuala noul design mi se pare mai frumos, chiar daca sunt si elemente kitschioase. Sunt curios de preturi pentru motorizarea 1.5 si noul DSG. Daca o mentin la pretul actualului model s-ar putea sa se vanda relativ bine in Ro.

Modificat de edi10000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice pret o sa aibe, o sa se vanda bine in Ro. Pentru ca e VW. Il consider un facelift reusit, fata de "gafa" Octavia 3..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, clar este o reusita in mare. Nu imi plac acele evacuari fake si nici noul ecran Media, care asa cum spunea si @The_Ego nu se mai incadreaza la fel de bine, ba chiar imi pare ca se creeaza si acea diferenta de aprox 1cm intre ecran si butoanele de jos, in adancime ma refer, la fel ca la Tiguan, chestie care "rupe" designul si personal nu il mai gasesc unitar, nu imi place. Nici jantele alea de R-Line nu ma dau pe spate, dar nu e tragedie totusi.

In rest, fata, spatele, faruri, leduri, bla bla....sunt chiar ok, GTI-ul frumos ca intotdeauna, noile scaune opotionale arata foarte bine, galbenul mustar de efect, la fel si rosul de pe GTI care pare cel putin diferit, pare ca are nuante de portocaliu, o fi o culoare speciala, sau e doar lumina ?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!