Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

cristi511

SEAT Ateca - discutii generale

763 postări în acest subiect de discuţie

noris08

ciudat, pentru masina preluata pe 29.09.2017 nici pana acum nu am primit CIVul si nici cardul de navigatie.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bakkra

Aproximativ 10 zile pentru CIV, cardul de navigatie nu a venit nici pana in prezent.

Link către postare
shiretzicu

Eu o sa obtin CIV-ul de unul singur, am programare la RAR pe 8 noiembrie.

Cardul de navigatie a fost primit pe loc (ma gandesc ca are legatura cu faptul ca masina a fost de showroom). A fost desigilat in fata mea, montat pe masina si primita eroarea "Navigation database not available". Am asteptat cateva ore dupa care problema a fost rezolvata. Ce nu mi s-a spus insa este ca pe cardul venit cu masina s-a pus o baza de date mai veche pentru a merge navigatia (730 in loc de 820).

Am aflat recent de acest lucru, l-am comunicat dealer-ului si voi primi un nou card sigilat cu versiunea 820. Daca primesc aceeasi eroare ma voi duce cu masina la PBN. Masina fiind cu navigatie fara optiunea MAPCARE nu pot accepta o versiune mult mai veche a bazei de date. Aveti grija ce scrie pe cardul si cutia cardului de navigatie. Nu ar trebui sa acceptati ceva mai vechi de litera R (820). 

Sper ca v-am fost de ajutor :) 

• Upvote 1

Link către postare
_Gabriela_

Eu am primit CIV pe 25 sep, masina fiind livrata pe 14 sep.

Cardul nu a venit nici acum :(

Link către postare
Shtefff

Masina livrata pe 28 septembrie, iar cardul a venit azi. CIV-ul ii disponibil de 2 zile.

Link către postare
shiretzicu

Am dat la mall peste o Ateca Style, parcata langa mine :D Arata putin ciudat fara ornamentele negre din jurul rotilor si fara cele longitudinale de pe plafon. Intre timp am scos si CIV la masina, urmeaza inmatricularea si dupa incaltarile de iarna.

IMG_0541_2.jpg

Link către postare
Cristian

De cateva zile a aparut in configurator virtual cockpit, la un pret foarte bun, 372,47 euro: 

Screenshot_20171227-143648.thumb.png.b9cb04484611f5c72b28d601878edd3c.png

Link către postare
ToniM

Daca ar fi posibil retrofit pana in 800€ cu manopera cred ca as fi subscris, insa parca vad ca va atrage costuri mult mai mari :(

Link către postare
Cristian

Nu stiu exact ce presupune retrofitul, sigur nu e foarte simplu. Eu incerc sa adaug optionalul asta, avand in vedere ca nu am inca o data certa de intrare in fabricatie.

Link către postare
Bakkra

Da, nu este deloc rau pretul.

Ma voi gandi la retrofit atunci cand va putea afisa indicatiile de la Waze pe consola, pana atunci nu vad o utilitate (dar la pretul de 370 EUR l-as fi bifat si eu de la inceput).

Link către postare
Cristian

Daca nu ai navigatie nu e foarte util virtual cockpit, waze nu e afisat sigur acolo.

Link către postare
Bakkra

Am navigatie, dar n-am folosit-o absolut deloc in cei ~7500 km parcursi pana acum.

Waze este mult mai util si Google Maps poate salva harti offline pentru tarile unde roaming-ul este foarte scump, cele 2 actualizari anuale de la Here Maps nu pot tine pasul cu hartile online de la Google.

Link către postare
andrei0241

F bun pretul ptr virtual cockpit, l'as fi bifat sigur, o sa pun o intrebare dealer'ului, dar cu ~3sapt inainte de intrarea in fabricatie nu imi fac sperante si in nici un caz n'as decala intrarea in productie pentru un moft

@Cristian : daca primesti vreun raspuns concret curand, anunti si aici? 

Modificat de andrei0241

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.