Jump to content

VW Golf 7 2.0TDi 150CP DSG (Golf Edition 40)


cnecrea

Postare recomandată

salutare!

 

De patru luni de zile mi-am achizitionat un Golf 7 2.0TDi 150CP Sport R-Line DSG, nou nout! (versiunea Golf Edition 40)

 

Va prezint dotarile extra:

- Vopsea gri metalizata efect perla

- Tapiterie negru titan

- Geamuri spate negre la 65%

- Scaune ERGOactive Sports cu incalzire si masaj

- Geamuri electrice x4 usi

- Suspensie cu reglare adaptiva

- R-Line "Exterior" Volkswagen R GmbH

- Pachet Sport R-Line (individual)

- Jante Salvador 7J x17 Volkswagen R GmbH cu anvelope pe 225/45 R17

- Faruri Bi-Xenon Plus adaptive

- Pachetul "Lumini si vizibilitate" (interior si exterior)

- Cruise control

- Park Pilot

 

Si lista tot continua... In continuare ma zgarcesc si va prezint doar o poza cu jumate din Golf (nu am apucat sa-i fac poze inca...) :)

 

IMG_1130.jpg

Modificat de cnecrea
Link către comentariu

Felicitari pt achizitie! Foarte bine configurata si ma duce cu gandul ca este luata din Franta. Doar acolo am vazut Edition 40 care e de fapt R-line exterior.

Link către comentariu

Felicitari pt achizitie! Foarte bine configurata si ma duce cu gandul ca este luata din Franta. Doar acolo am vazut Edition 40 care e de fapt R-line exterior.

Iti multumesc! Mai are ceva extras, doar ca trebuie sa le citesc si sa le traduc de pe fisa masinii din configurator. Masina e Made in Spain :)

Link către comentariu

Felicitari pentru masina. Asteptam mai multe poze ( vreau sa vad mai ales interiorul , sunt tare curios ).

 

La cat te-a ajuns cu totul ?!

 

Sa o stapanesti sanatos !!

Link către comentariu

Felicitari pentru masina. Asteptam mai multe poze ( vreau sa vad mai ales interiorul , sunt tare curios ).

 

La cat te-a ajuns cu totul ?!

 

Sa o stapanesti sanatos !!

 

 

Marius, iti multumesc! Maine daca ajung devreme de la servici, o sa-i fac cateva poze. Golf-ul m-a dus in total la 34.000e, dar totusi... mi-am luat masina! Sper sa ma tina cativa ani buni :)

Link către comentariu

Felicitari pentru bijuterie!  :wub:  Sa te poarte sanatos multi km :D Cu putina grija si pasiune, va tine mult si bine  :cheers:

Link către comentariu

salut! am reusit sa-i fac trei poze la masina, pe noapte! un mic preview sa spunem asa! :D

 

IMG_1377.jpgIMG_1378.jpgIMG_1380.jpg

 

 

 

Felicitari pentru bijuterie!  :wub:  Sa te poarte sanatos multi km :D Cu putina grija si pasiune, va tine mult si bine  :cheers:

Multumesc!

Link către comentariu

Super masina. Super dotari. Super pret.

Nu ti-a facut cu ochiu un GTD la banii aia ? ... desi ... practic ... nu e departe de un GTD .... e la o resoftare distanta de un GTD

Link către comentariu

salut tuturor! adaug poze noi cu masina, inclusiv si interior! 

 

IMG_1389.jpgIMG_1392.jpgIMG_1398.jpgIMG_1397.jpgIMG_1395.jpgIMG_1399.jpgIMG_1400.jpgIMG_1401.jpgIMG_1403.jpgIMG_1404.jpgIMG_1406.jpgIMG_1407.jpgIMG_1408.jpg

 

 

 

Super masina. Super dotari. Super pret.

Nu ti-a facut cu ochiu un GTD la banii aia ? ... desi ... practic ... nu e departe de un GTD .... e la o resoftare distanta de un GTD

 

ShadoWzZ, sincer mi-ar fi placut si un GTD, dar pretul lui pleaca de la 33.000E, fara dotari, fara nimic! Cam mult pentru mine, nu imi permiteam asa ceva! :) De moment nu am de gand sa ii fac modificari la Golf in afara garantiei.

 

Urmatoarele modificari/adaugari gandite de mine prin Volkswagen ar fi:

 

Discover Pro

ACC

Dynaudio

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti fara probleme si cat mai multi kilometri !

Modificat de bubu182
Link către comentariu

Absolut superba masina si configurata ca de vis (in ochii mei) . Iar motorizarea imi este tare cunoscuta :)))

Sa ai noroc de ea si drumuri fara probleme. 

Link către comentariu

Oricum masina arata super. Si foarte bine dotata de asemenea.

Da, e cat de cat dotata, in viitor cand o sa mai fie ceva bani, o sa trecem si la celalalte adaptari :) Multumesc!

 

 

Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti fara probleme si cat mai multi kilometri !

Bubu, iti multumesc foarte frumos! 

 

 

Absolut superba masina si configurata ca de vis (in ochii mei) . Iar motorizarea imi este tare cunoscuta :)))

Sa ai noroc de ea si drumuri fara probleme. 

Andrei, eu personal cam de aproximativ un an de zile aveam in gand sa-mi iau golf, cat de cat configurat cam cum il am acum, si sincer aveam vise peste noapte, dimineata ma trezeam tot dezamagit, acum... e un vis realitate! :D

 

Iti multumesc mult!

Link către comentariu
  • 2 months later...

Felicitari pentru achizitie ! Ma felicit si pe mine ca am ales aceeasi culoare, sper :)) (limestone grey metallic?) deoarece arata genial in soare :D. Pana acum cum ti se pare, avand probabil ceva km cu ea. Note la Consum/Zgomot/Probleme/Confort/Putere?

Link către comentariu

Masina e frumoasa, sa o stapanesti sanatos. 

Dar 34.000 EUR un Golf 2.0 TDI ? Doamnee, mie mi se pare imens. De ce nu ai luat un GTI in banii astia ?

Si inca ceva: cu toate pachete R-line, volanul de ce nu este varianta de pe GTI/GTD/R - cel cu rotund in mijloc ?? 

Link către comentariu
3 hours ago, tudy_cnu said:

E posibil ca in Spania sa fie alte preturi fata de cele de la noi 

N-am stiut ca e in Spania omul (acum am sesizat E-ul de la numar..). Se prea poate, dar sunt foarte sigur ca si in Spania 34k EUR sunt foarte multi bani :) 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu
  • 1 month later...
Publicat (modificat)

salutare tuturor! imi cer scuze ca nu am mai fost activ pe forum in ultima vreme!

 

On 4/5/2016 at 23:26, Victor Lala a scris:

Felicitari pentru achizitie ! Ma felicit si pe mine ca am ales aceeasi culoare, sper :)) (limestone grey metallic?) deoarece arata genial in soare :D. Pana acum cum ti se pare, avand probabil ceva km cu ea. Note la Consum/Zgomot/Probleme/Confort/Putere?

@Victor Lala, arata genial culoarea, pana acum eram fan culoarea alba dar prea greu de intretinut! Am deja 40.000 de km cu ea, de aici se intelege disparitia mea in ultima vreme... vacante, calatorii, si tot asa! :) deci...

1. Consum: Din ce in ce mai bine, la inceput m-am speriat de consum pana si-a facut rulajul, dar se pare ca, cu tot mai multi km, scade consumul.

2. Zgomot: Nicio treaba, totul silentios exceptie ca, mi-a venit deja timpul sa schimb gumele pe fata, le am de formula 1!

3. Probleme: La 15.000KM am avut probleme cu pompa de apa (sau termostatul), a ramas blocata pe deschis dar am mers cu ea la casa, mi-a schimbat-o la garantie.

4. Confort: Foarte bun, exceptie atunci cand merg pe un drum mai cu "probleme" - cateodata imi spun "parca am suspensiile prea tari"

5. Putere: Ma gandesc deja sa ii fac un upgrade la centrala ECU si sa pun pe cea de la ABT (diferentele sunt aici: -> 2,0 TDI 110 kW (150 HP), 320 Nm to approx. 125 kW (170 HP), 360 Nm engine code: CRBC), insa costa - pret ABT: 1.990,00E.

 

On 4/6/2016 at 16:13, CristiALF a scris:

Masina e frumoasa, sa o stapanesti sanatos. 

Dar 34.000 EUR un Golf 2.0 TDI ? Doamnee, mie mi se pare imens. De ce nu ai luat un GTI in banii astia ?

Si inca ceva: cu toate pachete R-line, volanul de ce nu este varianta de pe GTI/GTD/R - cel cu rotund in mijloc ?? 

@CristiALF, iti multumesc! dupa cum ziceam mai sus, nu aveam bani de GTD/GTI.

 

On 4/6/2016 at 16:17, tudy_cnu a scris:

E posibil ca in Spania sa fie alte preturi fata de cele de la noi 

@tudy_cnu, te asigur ca astia au preturi destul de mari, ca exemplu am cerut pret pentru Discover Pro si imi cereau 3.600 euro pentru el, fara mana de lucru, pe cand in Germania costa 1.300-1.400euro. Aici vezi diferenta.

 

Modificat de cnecrea
Link către comentariu
Victor Lala

Super tare, abia astept sa inceapa rabla sa ma pot bucura si eu de a mea :D. De ce nu te orientezi catre MTM??? 1570 de euro sau 1270 dupa 2 ani, costuri mai mici si performante mai bune zic eu (180 hp, 400 nm), eu cu asta o sa ma joc :)). Sunt aprobabti de catre VW ca si ABT.

Link către comentariu

Foarte fain Golf-ul. 

Si in Irlanda Golful e umflat rau de tot la pret. Aici G7 HL 2.0 TDI + DSG = 32.000Euro. In Spania vad ca e undeva pe la 30.000E. In ambele tari, pretul e aproximativ asemeanator cu un BMW 118D auto. In RO, BMW-ul e aproximativ la acelasi pret ca in Spania/IRL. 

 

 

Link către comentariu

 

On 5/23/2016 at 8:57, Victor Lala a scris:

Super tare, abia astept sa inceapa rabla sa ma pot bucura si eu de a mea :D. De ce nu te orientezi catre MTM??? 1570 de euro sau 1270 dupa 2 ani, costuri mai mici si performante mai bune zic eu (180 hp, 400 nm), eu cu asta o sa ma joc :)). Sunt aprobabti de catre VW ca si ABT.

Iti multumesc @Victor Lala!

Mi se pare ca a inceput deja programul rabla, de la jumatatea lunii mai daca nu gresesc (din cate am citit pe site-urile de stiri:))

Sincer sa fiu, nu prea cunosc marci de ECU si sa fie "sigure", stiam de ABT de pe youtube de ceva vreme, dar in rest... nu prea. 

Ceea ce caut, ma intereseaza sa fie compatibila cu DSG - defapt, nu stiu daca are vreo importanta asta..., sti ceva detalii legat despre ECU?

 

 

 

On 5/23/2016 at 14:03, Iulian M a scris:

Foarte fain Golf-ul. 

Si in Irlanda Golful e umflat rau de tot la pret. Aici G7 HL 2.0 TDI + DSG = 32.000Euro. In Spania vad ca e undeva pe la 30.000E. In ambele tari, pretul e aproximativ asemeanator cu un BMW 118D auto. In RO, BMW-ul e aproximativ la acelasi pret ca in Spania/IRL. 

 

 

salut @Iulian M, iti multumesc pentru aprecieri! Intr-adevar, preturi umflate pe aici.

Link către comentariu

Buna treaba !

Sa o conduci cu placere si fara incidente !

Cum sunt scaunele ergoActive ?

Link către comentariu
Victor Lala

Ar fi fost super sa inceapa dar acum avand nevoie de masina am platit-o si vine saptamana viitoare :D dar sunt in groapa cu 1000 de euro :(. Pai poti vedea aici ce zic dansii de la MTM, au tuning pt manuala sau dsg separate. http://www.mtm-online.de/en/VW/Golf-7/2-0-TDI-110kW-150hp-Front?FZID=GOLF7TDI110 vad ca depinde pretul daca este fabricata inainte de 2.11.2015 sau dupa...

Link către comentariu
On 5/26/2016 at 7:00, mihai_tmn a scris:

Buna treaba !

Sa o conduci cu placere si fara incidente !

Cum sunt scaunele ergoActive ?

@mihai_tmn, sunt foarte ok, confortabile. iarna bagi caldura in ele + masaj = lux :> haha

iti multumesc pentru urari!

 

 

On 5/26/2016 at 8:35, Victor Lala a scris:

Ar fi fost super sa inceapa dar acum avand nevoie de masina am platit-o si vine saptamana viitoare :D dar sunt in groapa cu 1000 de euro :(. Pai poti vedea aici ce zic dansii de la MTM, au tuning pt manuala sau dsg separate. http://www.mtm-online.de/en/VW/Golf-7/2-0-TDI-110kW-150hp-Front?FZID=GOLF7TDI110 vad ca depinde pretul daca este fabricata inainte de 2.11.2015 sau dupa...

@Victor Lala, iti multumesc pentru link! ma gandesc ca deja ti-a ajuns "titi-ul", ai un link unde sa vad si eu achizitia? :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!