Jump to content

Dealer auto Bucuresti - Bdul Timisoara


loging
 Share

Postare recomandată

Salut,

Deschid acest topic pentru a va ruga sa ma ajutati, cei care stiti, cu informatii despre acest dealer auto AUTOEXPERT LOGISTICS, site-ul lor este leasingfirme . RO

Am gasit la ei un autoturism pe care as dori sa il achizitionez si as vrea sa stiu daca sunt de incredere sau nu.

Multumesc frumos,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista asa ceva, sa fie de incredere.

oamenii vand masini. cu siguranta au masini bune la vanzare si masini proaste.

degeaba spun eu ca am luat o masina ff buna de la ei daca tu o sa iei un cazan.

 

iti recomand aceeasi atentie pe care trebuie sa o ai cu absolut orice masina sh. testare la sange. propune-le sa duci masina intr-un service autorizat....

din punctul meu de vedere km care sunt pe siteul ala sunt niste glume, dar repet, trebuie vazuta si testata fiecare masina in parte. :)

Modificat de bossake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am propus, au zis ca nu e absolut nici o problema, am trimis VIN-ul la verific la vw ca sa pot afla si parerea lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca te ajuta cu nimic daca doar trimiti seria. ca sa te ajute trebuie sa te duci cu masina acolo. totusi poate ai noroc de un consilier extrem de amabil (f mici sansele totusi).

mergi efectiv cu masina acolo si cu ocazia asta faci si o testare cap coada si cu tester dar mai ales mecanica si la vopsea.

plus ceri istoricul de kilometrii pe baza seriei.

Modificat de bossake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mare grija cu ei. Eu le-am urmarit masinile ceva vreme atunci cand cautam. Sunt ceva mai inchisi la culoare si se lauda ca aduc masini doar din Belgia si Franta pt km putini. Interiorul masinilor f bine bibilit dar totusi trada o uzura mai mare. Nu vei putea face drive test pt ca nu au numere rosii deci nu poti scoate masina din parcare. Combinatori cu masini luate de pe licitatii.

Modificat de palomino1700
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, noua moda de samsari cu acte.

daca sunt luate din franta, belgia, olanda nici sa nu iti faci vreo speranta ca km aia ar fi reali.

 

de curiozitate, de ce nu cauti o masina de la proprietar? eventual prim proprietar care sa o fi cumparat el de noua? sau daca cauti o masina mai scumpa de ce nu mergi in Germania sa iti aduci personal ceva cum trebuie :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bossake majoritatea care au cumparat masina noua nu o vand decat foarte tarziu, noua nici nu ma discutam pentru ca chiar daca vb de credit sau leasing preturile sunt forte mari iar dupa 1-2 ani de zile se reduc foarte mult... Ma gandesc foarte mult si la varianta cu Germania numai ca trebuie sa gasesc pe cineva ok cu care sa merg, am inteles ca si acolo situatia este cam ca aici, tot felul de dealeri ciudati...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autohus.de sau Mahaag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
omuldinoglinda

Salutare,

A cumpărat pana la urma cineva de la ei?

Pareri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On ‎3‎/‎14‎/‎2016 at 6:54 AM, omuldinoglinda said:

Salutare,

A cumpărat pana la urma cineva de la ei?

Pareri?

Am cumparat eu de la ei un Touran 2.0 disel cu 7 locuri.

Am avut noroc cu masina, care arata foarte bine, km i-am verificat la reprezentanta.

Chiar daca nu aveau numere valide s-a riscat si am plecat cu ea in service la o verificare amanuntita.

In final a fost ok, o am din septembrie si am facut aprox 9000 km cu ea si singura problema avuta a fost un bec ars la stop.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!