Jump to content

AUTOVEHICULE DE OCAZIE SV (CONSTANTA)


loging
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Am creat acest post gandindu-ma la faptul ca acest "dealer auto" va fi ocolit de persoanele care doresc sa face achizitii de auto de la acesta.
Sa va povestesc legat de acest auto : http://autovit.ro/an...n-ID7GfiWH.html , am pus si poze, poate nu mai este valabil anuntul in momentul citirii.
Dealerul a trecut in anunt ca autoturismul este fabricat in 2012, doar ca verificand dupa seria de caroserie acesta are prima intrare in service in 06.12.2010, cand a fost demontata chiulasa, pistoanele, biela, tot in 2010 este schimbat si parbrizul... in 02.08.2011 masina a superit mari reparatii, usa fata, usa spate ( inlocuite ), stalp mijloc, prag, far, capota, aripa, etc.... toate s-au reparat la numai 19936km. Ultima inregistrare in service este in data de 08.06.2012 la 63582km cand sa schimbat iar parbrizul.

Nu stiu daca mai exista ceva de adaugat...
Tot ce pot sa zic este ca acest dealer nu ar trebui sa exista pe piata auto sau sa existe atata timp cat isi asuma si este fair play.
Aveti grija, recomand verificari la sange daca doriti sa aveti un autoturism ok sau sa stiti inca de la inceput in ce va bagati.

post-17345-0-14965600-1451477123_thumb.j

post-17345-0-11985900-1451477129_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca si reper este cel de langa Cardinal motors?asa parca se vede in poze.Inainte de Cardinal cum te duci spre Ovidiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astia sunt foarte tepari. Vand foarte multe masini foste daune si nu numai. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da @Fiestax , sunt niste oameni care abea astept sa dispara dupa ce intra legea in viguare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuia sa intrebi si tu inainte colegu . Nu ai ce cauta sa cumperi masina acolo sau la parcurile de acest gen nici in constanta nici in bucuresti si probabil ca nicaieri in tara . Masina intinerita 2 ani (ca regula) si cu km dati inapoi la greu ... dar culmea vand masini in prostie .

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
adrian_ninjasan

Asa e, sunt niste țepari. La telefon mi-a spus ca masina e ok, fara accident, iar cand am vazut-o imi venea sa il bag in portbagaj pe vânzător. Făcea si pe prostul, ca nu a vorbit el cu mine..,bla, bla, bla. Masina era stramba toata, mai mult ca sigur fusese dauna totala si reparata intr-un service de doi bani. Ca idee, masina avea luft la capota, pe partea dreapta, de puteai sa bagi doua degete intre aripa si capota iar pe stanga abia puteai sa bagi unghi, toata laterala dreapta era gazata, portbagajul avea toate tapiteriile sparte(făcute praf) interiorul era muci, tapițeria de scaune zgâriată, arsa, rupta. Nu mai zic ca toata masina era ruginita toata. In poze masina arata bine. Aveti grija ce cumpărați, puneti o mie de intrebari si verificati masina.

image.png

image.png

Intr-adevar, puteam pleca acasa cu ea..,dar pe platforma. Autovehicule de ocazie = teapa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ loging : din printul pe care l-ai pus reiese ca masina avea pretul 9500 E. Am verificat acum si este la pretul de 11500 :)) . Frumos nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Lucian Munteanu

Eu am urmarit pe autovit o alfa 159 vanduta de ei. Initial avea 135.000km si cereau 6250 EUR. Dupa doua sapt masina avea 159.990km si costa 5850. Fix aceeași mașină, acelasi anunt, doar editat. Si tepari si prosti. Daca trece cineva pe acolo intrebati-i cati km are de fapt alfa respectiva (care arata superb in poze totusi).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

@Lucian Munteanu, de ce prosti? Masina mi-a apartinut mie, are 150 si ceva de mii, tot de la ei am luat-o acum vreo 4 ani si avea 70000 cu toate reviziile in reprezentanta, la fel cum le are si acum..

   Reclama este spiritul comertului, acum daca cineva ar avea ceva de ascuns, probabil puneau 1xxx km si dupa 1xxx -1 nu? Nu puneau in plus... ca si idee, dar na! Probabil strugurii sunt acrii cand nu ajungi la ei... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut.

Da, sunt niste tepari. Fratilor feriti locatia ca sunt mierosi dar tepari la greu. Masinile lor sunt masluite la kilometraj si lovite. Daca in bord are 150k km, in realitate sigur are peste 400k. Mie imi vine sa le dau foc la sandrama. 

Modificat de Izbac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...au 3 golfuri 7 GTI de SUA (probabil inundate/ dauna totala)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!