Jump to content

Oglinzi rabatabile electric


Highduc
 Share

Postare recomandată

Buna ziua si un Craciun fericit tuturor!

 

M-am jucat astazi cu un cablu vag-com pe Touranul meu si la testele Driver Seat si Passenger Seat am observat ca oglinzile mele s-au rabatat singure, electric, desi nu am butonul acela special pentru rabatare lor la reglajul oglinzilor.

Stie cineva cum se poate activa aceasta functie din vag-com? Cum se pot rabata la inchiderea masinii cat si la deschiderea ei?

 

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La pasul 3, cand am introdus codul securitate 04354, am primit o eroare.

 

post-125161-0-88431900-1451046005_thumb.

 

Specific faptul ca am varianta 12.12 de vag-com si probabil de asta nu imi da voie sa intru nici in Adaption.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca cu versiune peste 14. Ce an e masina? Ce calc ai pe usi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este din 2005.

Unde vad ce calculator am pe usi?

Nu ma pricep mare lucru la vag-com, tocmai mi-am luat cablul si m-am jucat de cateva ori...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu era implementata functia la anul acela. Ptr calc usi intri pe 42-door electr driver

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun, nu era implementata functia.... dar totusi motorase in oglinzi sunt, cum le pot rabata inainte si inapoi din telecomanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta iti spun-ce calc ai? Eu zic ca nu iti suporta functia resp. Calc de usa da comanda. Nu merge la tine. Poti sa ai pliere numai din buton interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici sunt detaliile. 

 

post-125161-0-88439800-1451055633_thumb.

 

Merge doar din butonul pentru reglajul oglinzilor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Buna și eu am cam aceeași problema, am un Touran din 2015, buton pliere oglinzi pe ușă și vreau să pliez din telecomandă însă când intru in 42 doors electr îmi cere la security acces key un cod, și am băgat 3 coduri o care le-am întâlnit pe net însă la toate îmi dădea eroare, mai știți și alte coduri sau cum îl pot afla acest cod sau nu fac eu ceva bine și nici nu trebuie de fapt să intru la security acces....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate face cu VCDS. Te rog sa nu mai umpli forumul cu acceasi problema, se sanctioneaza. De asemenea "Touran din 2015" nu prea ajuta. Presupun ca e 1T3, inca o data nu se poate face cu VCDS, doar cu VCP prin flashuirea EEPROM ului calculatorului de usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut 

Am și eu o întrebare

Am un Touran de vreo 2 săpt din 2011.a interesează cum se pliază oglinzile la acest model... Nu au buton de pliere, nu am găsit nimic prin setările bc și nici din exterior nu merg pliate.

Problema e că îi las parcat langa strada și mi-e că rămân fără ele.

Mulțumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Forteaza...vor merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

@ Florin : Nici la mine nu merg pliate oglinzile laterale ! Am dat cu diverse solutii si spray wd, dar in zadar ! Mi-e teama sa le fortez ca se rup ! Daca aveti vreo idee, va rog sa imi spuneti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici la mine la Octavia cea de pe partea soferului nu a vrut sa se miste initial, forteaz-o

Modificat de zme-ul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/13/2020 at 1:08 PM, Digrande said:

@ Florin : Nici la mine nu merg pliate oglinzile laterale ! Am dat cu diverse solutii si spray wd, dar in zadar ! Mi-e teama sa le fortez ca se rup ! Daca aveti vreo idee, va rog sa imi spuneti !

Nu cred ca se va rupe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Si eu sunt interesat sa rabatez oglinzile din cheie dar am inteles ca nu se poate din vcds.  Doar cu eeprom...in zona Galați braila buzau stiti pe cineva ?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce an de fabricatie este masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie desfacut calculatorul de usa, scos eeprom de pe placa, modificat si reprogramat, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.asa am inteles  .cineva in zona Galați Braila Buzau Vrancea gasim pe cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut, am un Touran 2011, oglinda de pe partea stângă și cea din interior sunt heliomate și funcționează normal. 

Cea de dreapta e oglindă normală, la piese auto îmi spun că nu găsește heliomată. 

Are oglindă heliomată Touranul și pe dreapta sau nu? 

Mulțumesc, toate bune! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu are. E posibil sa gasesti ceva de la alte tari...etc...dar trebuie sa tragi si cablajul, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!