Jump to content

Achizitie(Nou sau SH), Configurare & Impresii (Tiguan AD1)


CristiALF
 Share

Postare recomandată

Mutumesc, referitor la dongle mie mi-au spus ca in 3 saptamani il am, evident ca nu mai cred absolut nimic dupa povestea cu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine comanda e confirmată pt ultima sapt din Decembrie, au promis ca fac toate eforturile sa o livreze in jur de 20 dec.

 

aveți idee, 255/55/18 ar fi OK pe masina, chiar daca nu neprevăzută aceasta dimensiune in specificații ?

Eu am avut anvelope mai late decât specs la alte mașini ce le am avut si nu au fost probleme, ca "Look" arată chiar mai bine.

influentele negative sunt marginale, din ce mi am dat eu seama. Cel puțin eu nu le am simțit.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, Mirceake said:

Mutumesc, referitor la dongle mie mi-au spus ca in 3 saptamani il am, evident ca nu mai cred absolut nimic dupa povestea cu masina.

pune si tu o poza cu noua achizitie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Promit sa pun, nu am apucat inca sa fac o poza ajungand aseara direct de la dealer foarte tarziu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am renuntat la dongle, dau net din telefon direct si e ok......referitor la anvelope eu am 235/55/18 iarna si 255/45/20 vara, cred ca 255 la janta 18 e prea mult....iese anvelopa mult in afara nici nu stiu daca se poate incalta janta cu dimensiunea asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic nou la mine. A ramas aprilie 2017 probabil. Eu nici nu sunt in tara sa pot sa fac ceva. Si chiar daca as fi, la mine situatia e putin mai complicata si oricum nu prea am ce face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presiune, telefoane, emailuri daca nu poti vizite. Pentru mine a functionat in sensul ca s-a facut valva si au urgentat transportul de la Curtici si am mai castigat o saptamana fata de saptamana anuntata ultima data (sapt 49). Oricum intarzierea a fost mare, de la estimat sapt 43 pana la livrat sapt 48. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, Mirceake said:

Presiune, telefoane, emailuri daca nu poti vizite. Pentru mine a functionat in sensul ca s-a facut valva si au urgentat transportul de la Curtici si am mai castigat o saptamana fata de saptamana anuntata ultima data (sapt 49). Oricum intarzierea a fost mare, de la estimat sapt 43 pana la livrat sapt 48. 

:D La mine a fost data saptamana 52 si amanat pentru saptamana 17 din 2017. O saptamana in plus sau minus in 2017...nu mai are nici o relevanta. :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca esti pus pe off-road cu el,  vad ca ai ales bara fata cu unghi de atac marit. Ca tot mentionai cu ceva posturi in urma, iti dau dreptate cu grila care vine standard la farurile LED Basic, pare incompleta fata de cea de la LED High.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, pot pune grila de led high...ma mai gandesc inca daca sa fac chestia asta...In realitate nu arata rau, mijlocul grilei este piano black la fel cu o parte din spitele jantelor iar cu pielea neagra din interior arata bine. In poza e greu sa surprinzi toate detaliile. 

Modificat de Mirceake
Completare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ceea ce priveste offroad-ul, l-am pus pt borduri si scutul pt pietre cu care m-am tot intalnit cu masinile anterioare + mi se pare ca ii da un look un pic mai agresiv.

Modificat de Mirceake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfârșit o veste buna: mașina mea a ajuns la Curtici, luni este in București. Sper ca pana vinerea viitoare sa ajungă si la mine :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inițiază nimeni un jurnal de bord pt noul Tiguan ? Dintre cei ce-l conduc deja, m-a refer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt deja vreo 3 topic-uri in aria Masina mea. Al meu, al lui ADI_PKP si al lui TrancerDJ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca o sa fac chiar un topic masina mea dar pot sa zic dupa 10 zile de condus ca este peste ce ma asteptam. Manevrabilitate, siteme de siguranta care functioneaza impecabil (side assist +lane assist+ front assist). A franat cand am incercat sa dau cu spatele si a trecut un pieton prin spatele masinii. Cireasa de pe tort a fost cand un prieten (usor sofer maniac dupa parerea mea)  s-a urcat la volan  si a forjat masina de ma durea inima (viteza + reprize + crosetat) si s-a comportat excelent. El a fost impresionat si a spus ca a condus masini sportive si ca Tiguanul se comporta surprinzator de asemanator, oricum nu o sa aiba parte de astfel de condus din partea mea dar e bine sa stiu ca poate :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca ai facut rodajul ca la carte inainte de forjat... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

☺Nu am mentionat ca testul s-a facut in oras pe 5-6 km deci nu la drum lung...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce vor colegii sa spuna este sa nu te apuci peste x perioada de timp sa te plangi ca motorul iti consuma ulei sau de alte probleme.

Bafta si succes in exploatare. :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Sper sa nu fie cazul, avand in vedere ca testarea a fost pe distanta scurta. Cum am mentionat si mai sus nu obisnuiesc sa fiu un sofer care conduce "sportiv" ci doar atunci cand este stricta nevoie ma folosesc de puterea suplimentara a motorului.

Modificat de Mirceake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Masina mea e la PBV de martea trecuta, de abea azi mi au trimis contractul si zic ei ca "spera" sa o livreze pana joi ... deja mi s a luat ... sunt o catastrofa dpdv "Customer care" ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot e bine, a venit la fix ca sa o pui sub brad!!! Asteptare usoara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Achizitie(Nou sau SH), Configurare & Impresii (Tiguan AD1)
  • Andrei_72 a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!