Jump to content

Achizitie(Nou sau SH), Configurare & Impresii (Tiguan AD1)


CristiALF
 Share

Postare recomandată

@The IOP felicitari pentru achizitie , sa o stapaniti sanatosi ! Recomand sa apelezi la cineva de specialitate sa vezi ca ai doar doua chei codate , cea pierduta sa fie stearsa din sistem. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cheia pierduta se sterge automat din sistem la inrolarea celorlalte 2. 

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca era o optiune (la skoda cred) sa adaugi o cheie suplimentara, 3 in total.

Se poate verifica numarul de chei inregistrate cu OBDEleven? Am interfata respectiva cu licenta pro si as putea incerca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine in meniul masinii, Car - Service & checks - Car information, imi apar nr de chei initializate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ai facut curios, ma duc sa ma uit si la mine.

 

LE: nu arata

 

 

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma deranjeaza chestia cu materialele si finisajele inferioare fata de B8

Pai nu a luat o clasa inferioara , ce daca e crossover , materialele si finisajele trebuiau sa fie cel putin la fel de calitative

Totul se face mai prost azi , trebuie sa scoti 100k din buzunar sa iei ceva premium sa ai parte de calitate cat de cat ... te doare mintea

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian_mm89
8 minute în urmă, tavitara a scris:

Pe mine ma deranjeaza chestia cu materialele si finisajele inferioare fata de B8

Pai nu a luat o clasa inferioara , ce daca e crossover , materialele si finisajele trebuiau sa fie cel putin la fel de calitative

Totul se face mai prost azi , trebuie sa scoti 100k din buzunar sa iei ceva premium sa ai parte de calitate cat de cat ... te doare mintea

Cand a aparut primul Tiguan, a fost facut pe platforma de Golf, de acolo si materialele de Golf. Cred ca in continuare Tiguanul e facut pe aceeasi platforma, chiar daca e Allspace si e mai mare. In conceptia VW, Passat > Tiguan. 

Eu am B8 2017 si un prieten Tiguan 2018 (acelasi ca Tiguanul de mai sus) si nu as trece de la una la alta, daca as trece as vrea la Touareg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si Passat-ul e tot pe platforma de Golf, dar Passat e in clasa medie, Tiguan e un crossover compact (un Golf ridicat). E drept ca in ultima vreme au facut economii la tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Savescu Lenuta

salutari!

Doresc sa achizitionez un tiguan diesel. Nu prea cunosc detalii prea multe  despre motor, cutie ssmd.

Ce motorizare recomandati? Care ar fi cel mai fiabil motor disel cu cutie automata. modelul 4x4 cum functioneaza, e permanent sau se selecteaza din modurile de condus? cutia automata se preteaza pe drumurile accidentate- forestiere si de pamant? Ce costuri de intretinere ar fi in mare? 

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand nu ai specificat daca doresti noul Tiguan (proaspat lansat pe piata) sau ceva second hand. Daca este vorba de noul Tiguan 2,0 TDI, eu l-as lua fara sa ezit. Mi se pare ca are o ergonomie mult mai buna decat precedentul Tiguan. Referitor la motorizarea diesel, acum toate sunt 2,0 TDI, difera doar puterea in functie de cum este reglata din soft. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Savescu Lenuta

Second-hand tiguan 2 după jumătate 2016.

Mă gândesc la 150 cp.

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!