Jump to content

A4 B5 - Error la KM afisati.


LMR
 Share

Postare recomandată

Salutare, de curand am achizitionat un A4 b5 (2003).

 

Fostul proprietar a incercat sa dea KM inapoi ceea ce a dus la aparitia mesajului "Error" in bord, in loc de km reali ai masinii.

Stiu ca aceste modele au securitate cand incerci sa modifici KM daca sunt trecuti de 160k.

 

Va rog un sfat pentru remedierea problemei.. eventual cineva din zona Iasi care ma poate ajuta. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca masina este 2003, este A4 B6. 

 

nu are treaba cu modificarea km peste 160.000... nu are nicio legatura - daca au fost modificati, etc... sau s-a umblat pe soft, e posibil sa fie perimat dump-ul.

 

posteaza seria ceasurilor - e posibil sa fie modelul criptat, mai greu de rezolvat.

 

cineva in zona ta - trebuie sa cauti in aria Prestari servicii 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este din 05.03.2003 -> Sigur e B6 ?:D

 

Iar despre seria ceasurilor ? o pot vedea din VAG sau trebuie sa o citesc fizic ?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este din 05.03.2003 -> Sigur e B6 ? :D

 

Iar despre seria ceasurilor ? o pot vedea din VAG sau trebuie sa o citesc fizic ?

 

Multumesc.

da...

 

A4 B5 este pana in 2001, dupa 2001 este B6..

 

da, seria ceasurilor cu VCDS-ul, pe 17-instrumente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este suficient - este un RB4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de specificatii domnule Florin, dar imi puteti spune ce solutii am pentru remedierea problemei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate incearca corectarea soft-ului, sa vedem unde este perimat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa punem altfel problema.. credeti ca imi puteti spune cum sa fac eu aceasta treaba ? Ce cablu - program trebuie? Mentionez ca nu sunt chiar afon in utilizarea Softurilor, asa ca ma risc cu incredere sa incerc daca imi puteti explica mai romaneste ce sa fac. Iar daca a mai fost pusa problema, imi asum incompetenta. Nu prea am gasit informatii.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, la modelul tau nu este asa de simplu.... soft-ul este criptat, etc.

 

ca interfata - sunt cam scumpe... incep de la cateva sute de euro... daca esti decis sa cumperi una, iti recomand AVDI sau Carprog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prefer sa gasesc pe cineva cu echipamentele necesare. Daca este cineva din zona Iasi.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!