Jump to content

Probleme trapa [Passat CC]


br19val
 Share

Postare recomandată

On 6/30/2021 at 3:01 PM, AndreiStefan said:


Am aceeasi problema. S-a desprins de pe sina si arata foarte urat si abia am reusit sa o inchid la loc. 
 

Ne poti spune cum/unde ai rezolvat problema?

 

 

Am luat acea rola cu panza din dezmembrari. Montajul l-am facut undeva in judetul Galati.

Se poate face in 2 moduri:

1. Se da jos plafoniera si se face inlocuirea prin interior;

2. Se dau jos chederele laterale din cauciuc care imping sticla(din interior), se gasesc cateva suruburi pe fiecare parte, dupa ce se scot suruburile va fi nevoie de 2 oameni care sa ridice sticla(pe afara) si sa o aseze la loc sigur (e destul de grea); pe sus e mult mai ok de lucrat ca si spatiu si nu e nevoie sa demontezi plafonul. Se scoate rola veche cu tot cu panza, se aplica cea noua, apoi se unge mecanismul de glisare si se aseaza sticla la loc. Se prind suruburile necesare pe fiecare parte, se prind chederele la loc pe pozitie si cam gata treaba.

Sper sa fie de folos, mult succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

va salut, 

 

este cineva care a schimbat chederele de la panorama?  ma refer la cel mare care vine in   ''' U '''   si la cel care vine in fata , paralel cu parbrizul .

 

multumesc , daca da ... unde ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!