Jump to content

Înmatriculare ca utilitară (Touareg 7P)


andREI
 Share

Postare recomandată

A încercat cineva să înmatriculeze un Touareg 3.0 TDI drept autoutilitara ca să nu plătească cei 2000+ lei pe an la impozit? Se poate face sau e doar mit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar daca s-a fabricat vreodata asa ceva si gasesti un service autorizat RAR sa iti dea hartie ca ti-a facut transformarea de la autoturism de pasageri la utilitara (grilaj, etc) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se putea face nu stiu daca s-a modificat legislatia intre timp, in esenta mergeai la un service autorizat rar pentru astfel de operatiuni, iti faceau modificarile la masina ca sa se incadreze, ceva grilaj interior, dosarul, te duceai la rar pentru omologare.

 

dar nu cred ca merita la un motor de trei litri, nu stiu cat costa omologarea, dar impozitul e cam 500, vigneta tot pe acolo iar rca-ul mai mare bine la utilitare decat l aturisme .. cand tragi linie cred ca tot acolo iesi

 

daca vorbim de motor mai mare de 3 litri se schimba treaba, de exemplu un pajero de 8 ani cu motor de 3.2 diesel are impozit 4640 ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca era solutie... dar acum e mult mai complicat - e cam tarziu....

 

de fabrica, nu cred ca au iesit asa.... in schimb am vazut pe afara cateva exemplare modificate in acest sens... podea prelungita, grilaj, lipsa bancheta... s.a.m.d.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

A încercat cineva să înmatriculeze un Touareg 3.0 TDI drept autoutilitara ca să nu plătească cei 2000+ lei pe an la impozit? Se poate face sau e doar mit?

 

E doar un mit!

Din punct de vedere legal, asa ceva NU se poate realiza.

Topic closed!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!