Jump to content

Vw Golf Mk5 Gt Black&Chrome


urzule

Postare recomandată

Salutari tuturor din nou,in primul topic mi-am prezentat Polo-ul 9n3(masina intre timp a ajuns stock)si astazi am hotarat sa imi prezint cel de al 2 lea proiect.

Cam asta a fostul punctul culimnant inainte ca masina sa devina stock.

eg4j13.jpg

 

Volskwagen Golf Mk5 Gt 1.4Tsi 170cp,masina are aproximativ 98.000km,am ramas surprins de motor nu ma asteptam sa fie asa agresiv,consum acceptabil la mers usor in oras,o masina echilibrata de care sunt multumit.

Mods:

 

Exterior:

-Jante Mam Mt1 fata 8,5j 205/40R18,spate 9,5j 225/35R18

-Suspensie D2 Racing Rs reglabila pe inaltime,duritate si camber plates pe fata.

-Grila centrala Jetta

-Stopuri oarecum R32look

-Geamuri fumurii(asa am luat masina,cel mai probabil in curand voi da folia jos)

-Faruri Gti Oem fara lupa urmeaza sa fie montate

 

Motor:

-Filtru in carcasa originala K&N

-Intermediara scoasa

 

Interior:stock in mare parte,masina a venit cu o navi aftermarket

-Navi Eonon D5109

-Subwoofer Alpine Sbe-1243Br de 250W RMs

-Statie Alpine Pmx-t320

 

2iar4li.jpg

dnzmf5.jpg

209frzd.jpg

v44hlh.jpg

jv3qqt.jpg

256fg4w.jpg

33blvg5.jpg

2a7zbjm.jpg

a4lk5x.jpg

zvoj8o.jpg

bfy89.jpg

 

Modificari cel mai probabil o sa mai urmeze dupa ce inscriu masina,orice parere,critica este bine venita.

 

 

Link către comentariu
Dan Treisprezece

La cat mai multe modificari !

Pune si poze cu interiorul

Link către comentariu

O sa fie si mai multe modificari   :D ,o sa postez poze cu interiorul dar momentan nu prea am,poate iesim la poze :salut: .

Modificat de urzule
Link către comentariu

In prima poza de ce are bara de golf normal? Nu a venit cu bara de GT?

 

Pentru spate ar merge alta fusta. Variante sunt o gramada r-line/edition30, gti, r. Nu iti atinge deloc pe spate?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Bara fata de Gt a trebuit sa o vopsesc si ca sa pot merge cu masina am pus o bara stock care am chinuit-o sa stea pe trager-ul de Gt,pe spate atinge daca sunt mai mult de 2 persoane in masina,o sa urmeze sa ii fac geometria si atunci umblu la bratele de camber sa inclin putin rotile.

Stiu ca sunt multe variante as prefera de R dar momentan am cam epuizat bugetul :dry: .

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina! La cat mai multe noutati. Si eu ma gandesc la un GT pentru viitor. Ca si coincidenta, tocmai ieri am mers pentru prima data cu GT-ul unui prieten si, ca si tine am ramas impresionat de motor, este foarte echilibrat ca raport putere/consum.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Motorizarea este la fel ca cea de pe golf 6 de 160 cp ? adica compresor si turbo ?

Link către comentariu

Nu-i creste mult puterea si acest motor 1.4 are oarecum o problema cu racirea ,iara daca i mai faci si un soft il fortezi si asa e el putin fortat.Tin minte un polo 1.2 din 2008 cam asa, i dadea omul si 180 km/h sau mergea tare cu el si cand oprea masina si deschidea capota era galeria rosie si intr-un minut cand incepea sa se raceasca incepea sa pocneasca fierul...

Link către comentariu

Ii creste chiar substantial puterea. Insa pe primul plan pt a fi safe 100%, trebuie upgrade de intercooler.

Link către comentariu

Da am vrut sa spun si eu ,dar am uitat,neaparat intercooler mai puternic.M-am gandit la cuplu,care nu creste mult comparativ cu un 2.0 tdi resoftat la 200 cp ( 460 Nm+)

Link către comentariu

Pai una e diesel , alta e benzina ... masina cu motorizarea asta se transforma dupa un soft. Mai ales daca e cum zice colegul mai sus , identic mecanic cu cel de 170 de cai , doar din soft sari de la 140 spre 200 .... 60 de cai se vor simti ca un sut in fund fii sigur de asta :)

Link către comentariu

El are 170cp,da de la 140 la 200 este foarte mare diferenta,daca de la 140 la 170 este mare...ce sa mai zicem de 140-200.Toate se transforma dupa un soft care adauga 30cp+ masinii.

Link către comentariu

Sa nu comparam merele cu perele.

Sa o stapanesti sanatos, e o masina excelenta, cu un plus pe partea de agresivitate. NU iti recomand sa faci update de soft la motor, vei pierde din agresivitatea stock.

Succes!

Link către comentariu

Multumesc pentru completari colegilor care au participat la discutie,pe scurt ca sa fie safe:upgrade intercooler,evacuare si pe urma umblat la soft.

Multumesc cogdao pentru urare.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salut,revin cu un upgrade:faruri Hella cu interiorul negru de pe un Gti si cu masina inscrisa :pirat: .

2vt448l.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Si eu m am decis sa mi achizitionez un golf V GT. Este o masina extraordinara din orice punct de vedere. Problema mea este partea înscrierii. Cat te am costat sa o inmatriculezi ?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!