Jump to content

App-Connect si VW Car-Net


hiro
 Share

Postare recomandată

Ma îndrumă și pe mine cineva? Tocmai am cumparat un touareg 7P 2011 cu RNS 850. Ce trebuie sa instalez pentru AA. Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti activa AA la RNS 850. Decat sa montezi o interfata cu CP / AA pentru masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@valigruiape mib1 nu se poate activa app connect. trebuie sa treci la mib2 sau mib2.5.

Modificat de sabinx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Stiti cumva cat ma costa sa-mi activez functia App Connect la reprezentanta?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.

Am achizitionat de curand un Passat B8 iar partea asta cu MirrorLink imi da bătăi de cap.

Sistemul este un Compozition Media fara navigatie.

Pot selecta optiunea de mirrorlink dar cand conectez telefonul imi da mesajul “ device not supported “

Telefonul este un Iphone 6s .

Oare aceasta optiune trebuie activata sau trebuie sa instalez ceva pe telfon ca sa functioneze?

Din cate am citit sistemul ar trebuii sa functioneze cu Iphone 6.

Am atasat si cateva poze.

 

69642B31-BC1F-40ED-9EA8-2662B500B472.jpeg

DF139CDB-62A2-4057-8FBD-BDF6FA1D614F.jpeg

73B8BDDB-2982-4C84-A016-E0A65D2D4269.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mesajul e corect. Mirrorlink nu merge pe Apple.

 

Apple devices (iPhones, iPads, and iPod touch) do not work with MirrorLink.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Radu Marius Florentin

Salutare. Am un Passat b8 și nu reușesc să mă conectez la Android auto. Pe telefon am descarcat din apk mirror aplicația, dar nu găsesc pe telefon iconița. Era să uit, telefonul este Huawei Mate 20 lite. Mă poate ajuta cineva? Vă mulțumesc frumos. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă salut!

De ceva vreme mă chinui și eu să conectez un iphone 11 la NAVI de pe mașină, însă nicio șansă momentan.

 

Uitându-mă pe listele de pe forum...nu am găsit modelul meu printre cele cu probleme; sau nu m-am uitat eu bine? Orice părere/idee este binevenită! Mulțumesc!

 

IMG_7109.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, yanq said:

Iți trebuie apk-ul "Android Auto for Phone Screen"

This app lets you use Android Auto on your phone screen with a phone running Android 10. If you have Android 10 and an Android Auto compatible car, you can project to your car display without downloading this app. Simply plug in your phone to get started.

 

Am citit descrierea aplicatiei dar nu m-am lamurit ce face exact, e cam contradictorie descrierea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incepand cu Android10 aplicatia Android Auto a devenit aplicatie de sistem (cum era inainte mirror link) si nu o mai poti deschide fara sa ai o conexiune cu masina. 

Acea "Android Auto for Phone Screen" iti permite sa o accesezi ca inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu Marius Florentin

Am instalat apk-ul "Android Auto for Phone Screen", se conectează la mașină două secunde, apoi  își pierde conexiunea. Ceva păreri? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Android auto in trecut avea doar modul de folosire cu afisare pe ecranul masinii, acum are si posibilitatea sa afiseze pe ecranul  telefonului, fara a mai fi conectat la masina.

Se fixeaza telefonul pe bord si afiseaza o interfata simplificata cu butoane mari pentru waze, maps, etc.

Nu e mare smecherie si nu merita prea mult timp pierdut, oricum toata lumea poate rula waze cu telefonul pe bord si fara interfata asta.

La mine afisarea Android auto pe ecranul  telefonului a aparut la un moment dat dupa un update, nu a fost nevoie de instalarea vreunui apk suplimentar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am folost Waze dupa ceva vreme de pauza si am constatat ca s-a implementat afisarea selectarii benzii (Lane Guidance)  pe unitatea masinii via Android Auto. De asemenea, interfata Waze pe Android Auto a fost redesenata odata cu afisarea Lane Guidance, imi pare ca arata mai bine acum.

Deci acum ambele aplicatii navi pt AA (Waze si Gmaps) afiseaza selectarea benzii de mers pe unitatea masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o problema de cand este android auto oficial in Romania. Conectez telefonul care functioneaza de cand am masina pe android auto fara probleme(1 an si jumatate) si apare pe infotaimant(Amundsen MIB2) ca nu se poate stabili conexiunea iar in telefon pozele de mai jos in aceasta ordine. Vreau sa actualizez asa cum cere dar imi da eroare de tara. Cand intru pe market nu gasesc Andoid auto ca aplicatie.

 

Folosesc un telefon cu android 9, poate sa fie asta problema, ca nu este android 10 de la care AA este nativ?

Si totusi, cum pot sa restabilesc conexiunea fara sa fac acel update pe care il cere si sa mearga ca inainte?

Screenshot_20201210-102140_Android Auto.jpg

Screenshot_20201210-103029_Google Play Store.jpg

Screenshot_20201210-103119_Android Auto.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar si pe blogul android auto se spune ca procesul prin care aplicatia va deveni disponibila in noile tari, printre care si Romania, va dura cateva luni. Ori astepti, ori descarci direct apk-ul de pe net ca sa iti mearga acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai este apk instalat de cateva luni bune, de pe alt site, nu din market.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fix acum faceam update de pe apkmirror. Maine incerc la masina, sper sa fie ok. Mersi oricum ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu Marius Florentin

Salutare. Folosește cineva Android auto de pe vreun telefon Huawei? La mine de pe Huawei Mate 20 Lite nu se conectează, în schimb ce Samsung S6 Edge merge perfect. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!