Jump to content

Passat CC


roberteeel

Postare recomandată

Salut. Am zis sa prezint si eu mașina lu' frati-miu (el nu e cu netu', nu prea are timp).

Passat CC, an 2010.

2.0 TDI, 170CP.

Dotări mai 'speciale':

- deblocare prin amprenta

- trapa panoramica

- navigație

- cutie DSG

- piele alcantara

- senzori parcare fata-spate cu afișaj

- keyless go

O sa mai actualizez daca mai e ceva, poate am mai uitat.

http://s14.postimg.org/i85yhk3sh/image.jpg

http://postimg.org/gallery/oxbowhqa/

Pozele sunt mai vechi, cam de 2 luni... O sa revin cu noi poze. :)

Modificat de roberteeel
Link către comentariu

Sa o stapaniti sanatosi!

Cum e cu deblocarea prin amprenta?

Mulțumim frumos! :)

La ce te referi mai exact?

Daca funcționează bine? Daca la asta te referi, da... Foarte bine.

Daca te referi cum se folosește? Ca la telefon, ții apăsat (doar la usa șoferului este) si mașina se blochează/deblocheaza. :)

Link către comentariu

Nu e prin amprenta.

Se cheama kessy sau keyless acces. E nevoie ca cheia sa fie la maxim 1.5m in raza de actiune a senzorului din manerul de la usa.

Link către comentariu

Nu m-am gândit la asta... Am sa il întreb pe frati-miu sa văd exact, dar probabil este cum spui tu.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Scuze pt ca postez din nou, dar am observat ca pozele nu se văd bine pe postimage, si nu merge sa dau edit la postul anterior. Poate ma ajuta un moderator si il șterge.

http://m.imgur.com/a/BjU9U

La masina au mai fost adăugate niște beculețe albe la numere, iar in câteva zile va urma xenonul cu led sper.

Modificat de B_o_g_d_a_n
L-am sters eu. Fii bun, te rog, si ataseaza pozele pe forum, nu mai folosi portaluri externe. Multzam.
Link către comentariu

La dotari ar mai fi si "Park Assist" ceea ce nu e lucru putin. Masina eleganta ce mai tura vura.

 

N-am inteles ce inseamna "xenon cu led"?

 

Km multi  :icon_bounce:

Link către comentariu

La dotari ar mai fi si "Park Assist" ceea ce nu e lucru putin. Masina eleganta ce mai tura vura.

N-am inteles ce inseamna "xenon cu led"?

Km multi :icon_bounce:

Da, ai dreptate. Are și Park assist. Așa ar mai fi faptul că este full electric... Oglinzi electrice și rabatabile electric, scaune full electrice cu 3 memorii.

Cât despre xenon, voiam sa scriu 'xenon cu lupa', nu știu la ce m-am gândit. :))

Mulțumesc, la fel îți doresc si eu! :)

Modificat de roberteeel
Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am pus si semnalizările tip America... Mai întreb o data. Are cineva idee cam cât costa o camera marșarier cu tot cu montare? Merci! :)

Link către comentariu

Pai, depinde ce vrei. OEM in sigla sau Aftermarket in lampa de numar? OEM ajunge pe la 200 euro camera din dezmembrari + modul + montaj. Aftermarket gasesti camere si la 10 euro + transport din China + montaj cam 150 lei.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Mulțumesc pt răspunsuri Lambda! :)

Momentan am schimbat bateria, 320 de lei parca.

Urmează sa o încălțăm de iarna si poate un eleron micuț, doar poate. :))

Salut tuturor si numai bine! :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Niște poze de seara, cand mi s-a părut ca masina arata foarte bine. :D

La mulți ani, romanilor! Cu intârziere! :))

post-152571-0-26323200-1449073931_thumb.

post-152571-0-88842400-1449073937_thumb.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut băieți!

Știe cineva de unde pot cumpara becul cu semnalizare de la oglinda? Mi L-a spart un 'om foarte de treaba' si acum imi trebuie altul. Sper ca ati înțeles la ce ma refer, semnalizarea de la oglinda.

Merci anticipat!

Link către comentariu
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Salut, băieți! 

Am si eu o întrebare. Se pot astupa găurile din bara fata (de la număr)? As vrea sa-mi pun număr pătrat si de asta.

Link către comentariu
lambda_dryver

Se pot, dar asta implica astuparea lor cu chit, adus la nivel si, ulterior, revopsirea integrala a elementului :banghead:...

Link către comentariu
  • 9 months later...

Noroc baieti! Cum am luat permisul si eu de aproape jumătate de an, mașina mi a rămas mie, fratele meu schimbând marca. :P

Revin cu o întrebare, scaunele au memorie si reglaje electrice. Când deschid mașina, scaunul se reglează intr-o poziție salvata si nu stiu cum sa îmi salvez eu poziția, sa se așeze când o deschid asa cum am lăsat-o, sau mai bine zis sa nu se mai schimbe. :)) 

Mersi anticipat! 

Link către comentariu
lambda_dryver

Cu contactul pus: Seteaza-ti scaunul, apasa SET apoi tine apasat pe pozitia pe care vrei sa-ti memorize setarea. Dupa ce piuie 1 data, scoate cheia si tine apasat pe butonul de deschidere (sau inchidere, nu mai stiu exact) cateva secunde pana se aude al 2-lea piuit. Done! :D 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!