Jump to content

Faruri Scirocco facelift


747edy
 Share

Postare recomandată

Va salut, stiti ceva de potrivirea farurilor de facelift pe modelul fara facelift? Ma refer la cele cu bixenon.

 

Mie mi se par ca forma la fel, ca si functionalitate ar trebuii sa mearga.Stiti ceva date "oficiale" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi,chiar cautam o poza ca asta.ai idee daca imi trebuie si autoleveling ca sa functioeze xenon ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit ca s-ar trage doar un cablu de la BCM, probabil pentru drl.

Daca nu ai xenon oem, da trebuie si senzor de autoleveling

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit sa iau farurile complete cu tot cu xenon original.Sper sa nu mi trebuiasca autoleveling.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai xenon deja pe masina, o sa iti trebuiasca..ca sa fie complet. merge si fara, insa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am la ea si farurile originale halogen, dar si unele dectane xenon, insa mult mai bine arata cele de pe facelift.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nu ai xenon, o sa iti trebuiasca autoleveling; daca nu cumva ai DCC, caz in care e relativ usor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am DCC, cu manopera in principiu ma descurc nu este problema.Ai idee cat ma duc$ cablajele, senzorul si modulul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzor nivel - 1k0 941 273 L

Modul AFS - 5M0 907 357F

 

Noi, din magazin sunt cam 2.000 lei

Second, le gasesti cam la 30% din pretul de noi.

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Au ajuns farurile.Prima oara vreau sa iau cablajul adaptor faruri pt xenon.Vinde cineva pe forum? ca pana acum am gasit doar prin curier si preturi peste 250 ron pt un amarat de cablaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Singura poza care o am cu farurile pe masina, este montat senzorul de auroleveling si calculatorul de afs + cablaje, mai trebuie facute codarile.

post-104300-0-06628600-1443874592_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Deci sa inteleg ca farurile de pe un model din 2013-2014 se potrivesc pt modelul meu din 2011 ?

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile au lupa HID nu? daca au deja lupa HID o pot inlocui cu o lupa mai tare? gen xenon siemens .. nu prea inteleg sistemele lor cu H1-H7 ba pe faza scurta sau pe faza lunga , lupa HID ?? adica nu mai am nevoie de Xenoane? ..decat de becuri? or what.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici se discuta de faruri OEM de Scirocco cu bixenon; cine se apuca sa desfaca niste faruri noi ca sa schimbe niste lupe care sunt deja foarte bune? :)

Farurile astea folosesc becuri D1S. H1/H7 sunt pt farurile cu halogen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau xenon pe masina si mi ar placea sa pun farurile cu bixenon de la modelul cu facelift (din ce am inteles eu de aici se potrivesc) asta daca nu ies foarte scump. poate ma ajutati cu niste preturi si site uri de unde pot fi achizitionate sau niste sfaturi!? As iesi mai ieftin cu instalarea unui kit bixenon pe ea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se poate compara diferenta de costuri..... retrofitul la bixenon OEM o fie in jurul la 1000 euro. Instalarea unui kit de xenon AM, costa cateva sute de lei - pentru un kit bunicel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Am Fost la un atelier sa intreb cat mi ar lua sa imi pun farurile originale cu xenon.Si imi zice ca e multa munca.Trebuie sa imi schimbe bara fata cu una care are apa pt faruri plus farurile originale care ar ajunge 1000 de euro unu si imi recomanda sa imi pun AM care ar ajunge 300 de euro dar nu mi da nici o factura si pot avea probleme cu politia.

Aveti Vreo sugestie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, daca ai neaparat nevoie de lumina noaptea, pune xenon OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci ca aceste faruri OEM sa fie omologate trb sa ai autoleveling si apa pentru faruri deci iese un pic cam scump...cel putin asa am vazut pe anumite forumuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa fie totul ca de fabrica - da, asa se face - se monteaza tot sistemul, complet - faruri, autoleveling si spalatoare faruri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Spalator am si pe cea cu faruri normale cu halogen. Se foloseste un sistem diferit de spalare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!