Jump to content

Scirocco R 2011


Wolt87
 Share

Postare recomandată

Salutare, ii pare cuiva cunoscuta aceasta masina?

 

http://www.dasweltauto.ro/d/detail#brand=Vlc*&carId=1021701755&carIndex=0&garantie=false&maxPage=2&modelgroup=Vld8VlcgU2Npcm9jY28*

 

Garantia se pare ca nu ar exista, este doar o eroare pe site. Vreau sa ma duc sambata sa o vad, dar intre timp m-am gandit sa intreb daca stie cineva masina?

 

Am mai vazut masini nerulate, dar asta e chiar ridicol :). Ma intreb daca a avut reviziile anuale efectuate si la ce se gandea primul proprietar cand a cumparat-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o masina dubioasa datorita rulajului si faptului ca nici nu s-a vandut daca tot a stat.

Se spune ca o masina nerulata imbatraneste mai repede decat una care e folosita.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi bine sa primesti garantie 12 luni pentru ca e o masina aproape noua. Nu vad cu ce "s-ar risca" Welt Auto daca ti-ar da 1 an garantie la o masina noua.

Daca nu exista garantie , eu unul nu as lua masina. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur o sa ai o garantie de cel putin 6 luni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu as cumpara nimic de la samsari ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E foarte tare masina dar mai mult ca sigur are uleiul original.Oricum masina este ca si noua.

Mi se pare o oferta buna si aceasta,sunt totusi min 5000e diferenta http://www.autovit.ro/volkswagen-scirocco-C36702290.html.Asta daca te poti impaca cu lipsa DSG-ului...

Modificat de akon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In anunt scrie ca are garantie pana in 06.2016, dar a fost inmatriculata in 06/2011. Cel mult pana luna viitoare, nu anul viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar ceva e ciudat,mai ales ca are nr de PH si suport cu Ada motors care vad ca are filiale doar prin moldova.

Greu sa gasesti SH cinstit in Ro,dealtfel si de weltauto am auzit niste povesti...Cand am luat skoda de la autec craiova aveau expuse 2xBMW e90 cu 130k km ambele.Pai masinile alea nu aveau km aia niciodata in viata asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten era sa-si ia teapa vietii de la samsarii astia cu o masina care avusese airbagurile sarite si vanzatorul se jura ca era de noua masina din staff-ul lor de la nus ce director si ca e fara nicio zgarietura....si ca urmele de praf alb si arsurile din zonele alea sunt de la "putin praf de pe carpa cu care s-a sters"

 

Asa prosteala pe fata ca la astia nici in targ nu gasesti

 

In plus preturile lor sunt ceva mai mari ca la masini noi, vezi cupra de test (8000km) in 2 usi la 29.000 Euro :))))))))

 

Mare grija!!

Modificat de saibot
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Am vazut masina, vine cu garantie 1 an. Proprietar neamt care vine rar in tara. Are 3 revizii efectuate, cele anuale deci uleiul ar trebui sa nu fie cel original :)). Masina e tipla, are doar o janta fata usor julita, in rest e boboc.

 

Cupra aia de test cu care m-am si dat de altfel :) era 27200 ultima oara cand ma uitasem. Intre timp a disparut, probabil s-a si dat.

 

Cand mi-a zis agentul: revizii la 1000, 2000 si respectiv 4000 de km aproape ca ma umfla rasul, dar ma se pare ca sunt si patroni din astia :)).

Modificat de Wolt87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si o iei sau nu ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Teoretic ar trebui sa fie inmatriculata, numerele erau in portbagaj, deci ar trebui sa ma lase sa o conduc. Mai ales ca n-as cere sa ma duc pana la Snagov, plus ca ei pe site chiar te incurajeaza sa faci un Test Drive. O masina care cum ati zis si voi a stat 4 ani, as vrea sa merg cativa km, cat sa-i dau 2 talpi, cateva stop and go, si poate un consum instant la 100 pentru referinta, daca am loc.

Modificat de Wolt87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7.x % consuma la 100km/h :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!