Jump to content

Navigation maps

Not_used_calin
 Share

Recommended Posts

@acidone77...le-am instalat eu astazi pe un MIB1 Pro de pe un stick usb de 64 GB. Intradevar, incepand cu aceasta editie nu mai incap pe un card/stick de 32 GB.

acidone77

@sandyboy da am mai studiat intre timp si pe forumurile de afara si da, pentru Discover Pro Mib1 merge si cu stick de 64gb, navi intern din ce am inteles fiind cu HDD.

O sa incerc maine sa vad. Oare merge si cu stick mai mare 256/512 gb?! Sau sa caut unul mai mic?

Stick ul trebuie sa fie gol banuiesc... acesta trebuie sa fie formatat in vreun fel anume?

Pana acum tot ce am updatat a fost de pe cardul pe care l aveam in navi/masina si toate au fost finalizate fara nicio pb.

Voi reveni cu feedback.

Multumesc!

...eu am folosit un SanDisk Ultra USB 3.0 de 64 GB formatat (FAT 32) cu utilitarul SmartDisk FAT32 tool. Dar poti folosi si SD card de 64 GB formatat cu acelasi utilitar. Daca nu mă înșel, la o actualizare mai veche am folosit stick-ul formatat in NTFS si la citit unitatea, poti incerca sa vezi daca il recunoaste.

Edited by sandyboy

19 hours ago, acidone77 said:

Am impresia ca sunt prea mari si nu mai incap. Desi e formatat cardul in acelasi regim ca si pana acum, FAT32 cu 16kilobytes allocation.

Sa incerc formatarea sub alt formt, sau? Trebuie trecut la card de 64gb?

Gasisem un articol pe undeva, poti sterge limba germana sau franceza si te incadrezi in sd-ul mai mic, parca erau vreo 500 mb numai language packs... le gasesti usor in fisiere

Edited by IeD3vil

Eu am folosit un card de 128GB, nu mai știu dacă FAT32 sau exFAT, din câte-mi amintesc nu contează decât să aibă partition table MBR, nu GPT. 

acidone77

Am luat si eu un stick usb de 128gb, formatat exFAT, pus hartile pe el.

In locasul de sub navi, langa schimbator nu a mers, doar in cel din cotiera. A durat aprox 1h instalarea in care oricum am avut drumuri cu masina. Totul a mers perfect. De la versiunea 0197 la 0310. Multumesc de sfaturi!

• 2 weeks later...

Au apărut hărțile noi pt DM.

Văd că fișierele componente au datele calendaristice din luna mai, deci hărțile "noi" sunt deja vechi de 6 luni.

Mda, tot Android Auto rămâne de bază.