Jump to content

Sonorizare Octavia 3


csimion
 Share

Postare recomandată

De curand sunt posesorul unei O3 fara sonorizare pe spate (difuzoare si tweetere). Spuneti-mi, va rog, de ce difuzoare si tweetere am nevoie si daca sunt trase cablurile in usile spate! Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am uitat sa precizez ca unitatea este SWING. In manual scrie ca are 4 canale de 20W. In setari gasesc doar balans stanga-dreapta nu si fata-spate. Oare sa aiba doar 2 canale sau se activeaza si celelalte 2 atunci cand conectez difuzoarele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

dupa conectare/codare, o sa iti apara si fader-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles! Multumesc, Florin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pentru cei care au sonorizare Canton.

 

Am si eu cateva intrebari:

 

1) Ce putere are aceasta sonorizare?

2) E adevarat ca sub scaun este amplificatorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Nu stiu exact, dar suna destul de tare. I-ar mai fi trebuit niste bas, insa e OK in rest, merita banii dati in plus fata de stock...

2. Nu, e in partea stanga a portbagajului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand mi-au prezentat optiunea era vorba ca in portbagaj este subwooferu' iar sub scaun este amplificatoru'. La putere n-am fost prea atent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In portbagaj e subwoofer-ul, iar amplificatorul intr-adevar sub scaun. Puterea este ok pentru utilizatorul obisnuit (nu foarte/deloc audiofil), daca tin minte bine din manual e de 550W.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salutate,

Imi poate spune cineva daca la O3 2014 sunt cablurile trase in stalpi pentru difuzoarele spate? Nu am difuzoare spate si as vrea sa pun , si daca imi puteti da mai multe detalii(ce cabluri imi trebuie,cum se face conectarea).

Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu sunt trase. Îți trebuie cablurile din fata pana în ușa, pinii aferenți, etc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare. Am gasit topicul asta si am zis sa pun aici o intrebare. Sunt posesor de Octavia 3 Scout 2015. Ca sistem infotainment are Amundsen MIB1 cu 8 difuzoare. 

Vreau sa intreb daca a mai remarcat cineva aspectul urmator: dimineata, sau cand e rece afara, se aude sonorul dar fara bass (sunetele joase sunt aproape inexistente. Se aud doar medii si inalte) Bassul revine cand s-a incalzit masina, dupa sa zicem, 10-15 min de mers. 

Precizez ca am mai avut o octavia 3 din 2015 de la serviciu, masina cumparata noua, si care  facea exact la fel. Avea sistem tot cu 8 difuzoare dar era Bolero MIB2. 

A mai sesizat cineva treaba asta? 

 

Modificat de catalist
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!