Jump to content

Golf 6 - Motorizare 1.4 MPI - 80CP


holo
 Share

Postare recomandată

Salutari,

Momentan sunt posesor de Skoda Fabia 1 ( 1.2htp - 64cp) si pt ca ador masinile hatchback as vrea sa fac un upgrade la Golf6.

Ma intereseaza sa aud parerile celor care detin asfel de masina cu nivelul de dotari TrendLine si motorul de 1.4- 80cp.

Deoarece bugetul nu permite, vreau sa specific din timp ca nu pot trece peste cei 12800 de euro pt vers Attractive, asa ca nu ma sfatuiti la motoare puternice, deoarece acestea nu reprezinta o prioritate pt. mine. (pot sa-mi iau logan 1.6 16v 105cp)

Multumind anticipat celor care vor scrie impresiile lor, astept cu nerabdare sa vad daca merita sau nu banii.

Ca o alternativa as avea Skoda Octavia 2 facelift flash bonus 12000 euro(aceeasi motorizare 1.4/80cp).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • manuta

    21

  • Georgel.M

    20

  • Bismark

    13

  • manatee

    12

Salut.

In legatura cu intrebarea ta...

Eu am un golf 6 trendline cu motor de 1.4 si sunt foarte multumit de el. Masina a costat 12400 euro si am luat-o in leasing in noiembrie 2009.

Stiu ca spun unii ca pentru 15 euro la rata leasing luam motorul de 1.6, dar si asa ma intinsesem prea mult.

Ceea ce spui tu referitor la octavia 2 facelift e super fain. Eu nu aveam optiunea asta. Dar ce motor are?

Oricum, ceea ce vreau sa spun e ca golful 6 si cu motorul asta e foarte bun pentru oras. Nu are forta mare in depasiri dar pe total sunt multumit.

Initial vroiam fiesta , apoi polo nou dar oferta la golf e prea buna ca sa fie ratata. Am un prieten aici in iasi la reprezentanta care mi-a spus ca e foarte bun discountul oferit de 2500 de euro la golf. Si mai apoi m-am convins si eu de asta cand am incercat o configurare la aceleasi optiuni pe www.vw.de si am vazut mirat ca acelasi golf in germania e 16500 euro!!!! Am auzit tot de la el ca la reprezentantele din vestul tarii se cumpara golfuri din astea de catre unguri.

Ce am in plus fata de versiunea standard sunt: pachetul secure(cotiera centrala si faruri ceata cu lumina de virare ), climatronic pe doua zone si casetofon RCD310 cu 8 incinte acustice si functie mp3.

Culoarea masinii e neagra, o culoare dificil de intretinut dar distincta.

Per total daca ar fi sa caut o masina din nou, tot asta as alege!

Numai bine.. :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dann : multam pt feedback

Tocmai am vazut oferta la Seat Leon 1.4/85CP dotarea Activ/Reference ( destul de dotata in standard) la 11770 tva inclus. Oferta foarte buna pt . un Seat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.Eu am un golf 1.4 80 cp.Masina are acum 9000 de km din care 7000 sunt facuti in afara orasului.Sincer sa fiu,pe mine ma multumeste motorul acesta,cu o conditie......sa fiu singur in masina :scratch:...maxim 2 pers,fara bagaje.daca l`ai incarcat mai serios depasesti numai pe drum drept si vizibilitate f buna.De regula eu nu sunt adeptul depasirilor peste 4000 RPM si de aceea spun asta,dar pentru un mers linistit,este ideal...avand in vedere ca in afara am o medie de consum de 5.8%.Din punctul meu de vedere....atuul acestei masini este cutia,deoarece la un mers constant de 120 de km/h am 3000rpm(consum redus,....FARA zgomot in masina )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Frumos Leonul desi tot o ruda de-a golfului ca si motor, dar cu linii mai rotunde, poate prea rotunde..

Golful e mai clasic , mai conservator.

Eu sunt fan masini germane, desi si Seat, Skoda sunt masini foarte bune.

Parerea mea este sa faci drive test cu fiecare model care iti place, si sa vezi ce ti se potriveste. Ce cauti tu la o masina si ce ofera fiecare.... Parerile sunt impartite si nu ai sa gasesti pe cineva pe aceeasi lungime de unda cu tine dpdv al masinii ideale.

Ca si fiabilitate merg tot pe VW, din oferta de pe piata la 11-12000 euro chiar in fata Fordului Focus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

incearca sa faci si o comparatie a dotarilor standard/optionale si in ce mod afecteaza pretul masinii. De exemplu, la golf ai standard esp, geamuri si oglinzi electrice, 6 airbaguri (poate mai sunt si altele de care am uitat)

eu am un g6 de 1.4 trendline si pot spune ca e ok ca motor - asta daca nu conduci foarte sportiv . Ca dotari are cam tot ce ai avea nevoie pentru o calatorie conforabila. Eu mai am optional climatronic, faruri de ceata , rcd 310 cu 8 incinte, cotiera

parerea mea, ca la ceea ce ofera, pretul e foarte bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor, sunt proprietarul unui golf6 1.4 80hp TL de aproape 1 an, an in care nu am avut probleme. Referitor la pretul masinii, pot doar sa spun ca a scazut foarte mult fata de aceasi perioada a anului trecut. Despre masina va pot spune ca, chiar si cu cel mai "slabut" motor din gama se comporta foarte bine. Asta nu inseamna ca sub capota se ascunde o herghelie de cai, dar nici ca nu te poti incumeta in depasiri (ce-i drept doar la sigur :D ). Cei care sunt adeptii unui sofat linistit, pot scoate lejer in afara un frumos consum de 5 - 5.5l%, iar in oras cca. 8-9l%.In plus nu toti cumparam neaparat un vw golf doar pentru aspectele sportive ale masinii ci si pentru confort si ambientul pe care ti-l ofera. In legatura cu dotarile, sunt multumit de ce mi-a oferit masina in dotari standard dar a mai trebuit sa bifez cateva obtionale. :P In concluzie sunt foarte multumit de masina aleasa, iar daca as alege din nou as face la fel! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Peste cateva zile masina implineste 1an de cand este la mine.Am luat-o pe 29.01.2009,pretul de atunci fiind 14800euro.ce are in plus fata de versiunea standard:radio rcd 310 cu 8 difuzoare,proiectoare,cotiera cu ventilatie spate,7 airbaguri...si cam atat din ce-mi amintesc acum pe moment.masina are 13800km in care nam avut nici o problema grava.s-a ars un bec atata tot(faza lunga).Sunt foarte multumit de motor si de masina in general,nu sunt un maniac al vitezei si al depasirilor.consumul e ok.Un singur lucru care pot sa spun ca ma afectat este ca am fost nevoit sa merg uneori pe drumuri de tara,pe la rude unde masina sa dovedit a fi putin cam joasa(cei drept si drumurile erau praf),atingand solul la denivelari mari.

skoda octavia de care ne spui este super per total dar motorul e prea mic pentru gabaritul ei.

si loganul 1.6 16v este multumitor,insa nu ca un vag.

Numai bine.

Modificat de GL-17-SEP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , am avut logan si am avut si seat am avut si G6 1,4 .Pot sa zic ca de golf-ul ma cucerit la confort , tinuta de drum , chiar si trendline masina are mai multe optionale decat orice logan full , ca sa nu mai vorbim de securitate (airbag sofer, pasager ,scaune, cortina,genunchi,centuri pretensionate,abs,esp,asistenta la franare...) o sotie perfecta,seat-ul este amanta totdeauna frumoasa si costisitoare , te face sa te simti deosebit chiar daca nu este totdeauna ce-a mai buna alegere, loganu este prietenul care la nevoie se cunoaste, poti sa cari orice , poti sa te bagi oriunde fara sa te lase in drum sau sa te faca de ras cu costuri minime.

Sper sa nu fiu prea metaforic ,dar nu m-as casatorii niciodata cu prietenul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

o sa incerc sa raspund si eu cum pot la intrebarile tale... am golful 6 cu motor de 1.4 din aprilie anul trecut si in prezent am 14k de km facuti cu el

tinand cont ca am avut si golf cu motor de 1.6 inainte sa iau masina pe care o am azi,

- pot sa afirm ca e mai lenesa in depasiri fata de 1.6 si ca poti sa te bazezi pe ea doar in a treia turata destul de mult (e gresit spus de unii ca nu poti sa intrii in depasiri decat in linie dreapta... trebuie doar sa o turezi mai mult ca de obicei in treapta a treia... a patra si a cincea uita-le in situatiile astea)

- la capitolul consum, in afara (pe sutostrazi prin ungaria, cehia, austria) cu masina incarcata (prietena si bagaje multe) am scos cel mai mic consum 6.1 la

120 km/ora setati pe tempomat... daca treci de viteza asta consumul creste exponential si nu vrei sa stii la cat ajunge, crede-ma :D

- la capitolul comfort... m-i se pare cel mai confortabil golf de pana acum desi destui detinatori de golf 6 deja au inceput sa enumere greeri caracteristici (vezi pe forum)

- in oras (eu locuiesc in Bucuresti) in aglomeratie teribila nu scoti consum sub 12.5 /100 km... daca prinzi zile mai libere poti sa ajungi la un 9 juma, cu conditia sa fii un maniac al franei de motor si sa stii atat de bine drumul pe care mergi incat " sa mergi cu ochii inchisi"

- la capitolul optionale, eu m-i l-am facut de 16.400 de euro (atat costa atunci), optionalele costand cam 3500 de euro - nu stau aici sa le enumar (eu am ales confortul in dauna unui motor mai puternic dar pe o masina cheala), un singur sfat personal - nu te calici la pachetul cu partial piele (nush cum se numeste acum) - nu costa mare lucru si schimba foarte mult interiorul. Eu nu m-i l-am pus :(... o alta optiune sooper utila sunt suspensiile adaptative... dar deja deviem in alta discutie

nu mai stiu ce sa zic... daca mai e ceva, mai intreaba si tu

concluzie: nu te astepta de la motorul asta sa consume putin in oras si sa aiba vreo urma de sportivitate in el, vrei consum mic incearca 1.9 tdi sau 1.4 de 122 de cai... in resti E VW GOLF, a sasea generatie...

L.E. de cand e ESP-ul in optionalele de baza la noi ?!?! - am asteptat trei luni doar pentru ca nu exista nicio masina configurata deja care sa aiba ESP :somnmare: :))

Modificat de mAku5000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic: Am tot fost la PBN saptamanile astea si am inteles ca din septembrie anul trecut parca a intrat si ESP in standard

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Si eu sunt posesorul unui Golf 6 1.4 80CP Trendline (+ climatronic, proiectoare ceata, cotiera, radio RC310) ce tocmai a implinit 2 luni. Nu am apucat sa fac foarte multi km cu el, si implicit nu am reusit sa ii testez motorul cum trebuie pt ca de abia am terminat rodajul. Totusi pot sa spun ca la drum intins se comporta bine, dar in urcare pe serpentine gafaie destul de repede simtinduse de multe ori nevoia de a retrograda din treapta a 3-a in treapta a 2-a.

Avand ca limite impuse de rodaj 3000 rot/min si 120 km/h consumul mediu de pe CB (dar si cel calculat) a fost de 6,4l/100lm. Odata ce aceste limite sunt depasite comsumul mediu creste destul de mult, ajungand la 7l/100km (totusi in conditii de ger :P )

Din punct de vedere al confortului nu am ce sa ii reprosez. :) Poate doar niste scaune cu suport lombar, si mai bine profilate (vezi optionale).

Vezi ca de la inceputul anului au in oferta pt Romania si motorizarea 1.2 TSI 105CP. Merita vazuta ! ;)

Parerea mea este sa faci neaparat un test drive cu motorizarea aleasa inainte de a o comanda pt a vedea daca intradevar te multumeste.

Mult succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu zic la fel, neaparat test drive. Nu stiu stilul tau de condus, poate chiar e ok pt tine motorul asta "lenes", dar stiu o gramada de cunoscuti care si-au luat masini noi, firma buna, scumpe, dar cu o motorizare mica. Si motorizarea asta mica le-a luat toata satisfactia ca si-au cumparat respectivul model.

Insa nu stiu stilul tau de condus e posibil sa fie de ajuns motorul asta pt tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca o sa mai astept sa-mi iau Leon Ref/Style (dotari bune ) cu motorul de 1.4 TSI 125cp , are pretul 14600Euro , motor E5 (fara taxa )

Ies mai ieftin decat golf aceleasi dotari si motorizare !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un compromis bun pe hartie...dar daca esti mai tipicar crede-ma ca o sa revii la Golf.Seat nu mai este ce era odata.

Oricum ... sa revenim la topic.

Cand am avut G6- ul de 1.4 MPI ma tot batea gandul sa o softez si am gasit cu stupoare la SKN o crestere de putere cu +14CP pentru 450EURO pret exorbitant pentru o aspirata de cilindree mica, totusi m-a pus pe ganduri

in ideea in care eu stiam ca se poate obtine undeva la 10% din puterea motorului (la aspirate) ... de unde 14?

Din cate stiu eu SKN este o firma de renume in CHIP tuinig si nu cred ca ar incerca sa pacaleasca eventualii clienti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca am masina din semnatura, cred ca sunt destul de avizat incat sa imi dau si eu cu parerea.

Am si o Fabia 1.4 16V 75 CP. In comparatie cu masina din semnatura e considerabil mai lenesa si consuma si mai mult(mult mai mult)

Tinand cont ca oricum esti limitat la bani, parerea mea e ca noi romanii suntem prea saraci ca sa ne luam masinutele astea care la pretul de vanzare sunt ieftine, insa dupa aceea iti pare rau ca le-ai cumparat. Dupa cum zicea unul dintre antevorbitori...e posibil ca acest motoras sa iti taie toata placerea de a conduce un G6. Presupun ca motivul pentru care vrei sa treci de la Fabial la Golf e ca e destul de lenesa, asa ca eu te sfatuiesc sa mai strangi un pic cureaua de vreo 2 000 euro si sa iei un dieselar. Si 1.4 TSI consuma destul de mult in oras, iar cuplul oferit la aceleasi plaje de turatii e si putin mai mic. Pentru consum redus ai nevoie de acel cuplu atat la mersul prin orash, cat si la urcatul dealurilor. Cand am luat masina eram determinat sa cumpar TSI, insa dupa ce am facut un drum de Budapesta(cam 1000 km dus intors cu tot cu plimbarile de acolo) cu un diesel si am vazut ca toata distractia a costat doar un singur plin de motorina mi-am schimbat orientarea...si sincer...nu regret deloc...Intr-adevar 1.4 tsi ofera 120 CP, insa la un cuplu cam cu 20 Nm mai putin.

Cat despre Leon, am o colega care a luat leon 1.4 TSI, tocmai ce i-a venit masinuta. Am fost sa o vad...amandoi am luat TL(si varianta corespunzatoare la leon) insa la Golf ai mai ulte dotari. In plus rafinamentul din interiorul Golfului e mult peste cel din Leon.

Asa ca te sfatuiesc sa mergi sa te uiti la ambele, la bord, la tapiterie, la ergonomie(adica cat de comod sunt asezate comenzile pe bord) si dupa aceea sa te mai gandesti...

PS: Am uitat sa iti spun, referitor la ce zicea un alt coleg intr-un reply precedent, el zicea ca merge cu G6 1.4 80 CP 120kmh la 3000 rpm. Ei eu cu 2500 rpm merg la 140 si ceva km/h. 3000 rpm inca nu i-am dat ca am de terminat perioada e rodaj si de cate ori am mers pe autostrada erau conditii in care nu se merge peste 140. Si inca ceva ... la 2500 rpm cu 140 mergeam cu 4persoane in masina, din care 2 de cate 100 kg.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vali83 e diesel.nu ai decat 6000ture in bord.

1.4 are 8000 de ture.

daca vrei o comparatie,dieselul tau la 1/2 din turometru(2500-3000rpm) sa zicem ca ai 150km/h.

eu la 4200rpm am 160km/h,putin peste 1/2 din turometru,deci cam tot aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vali83 e diesel.nu ai decat 6000ture in bord.

1.4 are 8000 de ture.

daca vrei o comparatie,dieselul tau la 1/2 din turometru(2500-3000rpm) sa zicem ca ai 150km/h.

eu la 4200rpm am 160km/h,putin peste 1/2 din turometru,deci cam tot aia.

pai da...dar consumul nu e acelasi...in plus eu ajung la viteza aia lejer si rapid, insa tu mai sus nu stiu unde poti trage de motor. Oricum e optiunea ta. Eu am vazut ca halo e din Bucuresti unde probabil ca circula cu aceeasi medie orara ca si mine (la mine e 14 km/h) si ma gandeam ca la aceasta viteza il intereseaza mai mult consumul. Iar cand iesi din oras sa poti sa faci o depasire in conditii de siguranta. Personal am fost la un pas de a muri din cauza ca motorul nu tragea si am avut nevoie disperata de calutii pe care ii am acum. Eu in general nu circul f tare, in afara merg cam 130, pe autostrada 140-150. Nu e nevoie de mai mult. Insa cu 80 CP si cu aproape aceeasi greutate a masinii nu stiu zau cum te vei descurca. Mai am un vecin cu Octavia 1.4 80 CP. Saracu se plange nonstop ca e prea grea masina. Insa eu cred ca a fost prea grea decizia pe care a luat-o cand a cumparat o masina de clasa medie(ca si golful) cu un motor care se preteaza mai ales la fiat punto, opel corsa, ford fiesta, fabia etc.

PS: Daca te informezi putin vei constata ca la diesel CR cuplul e la fel de bun si catre 5000 rpm.

exemplu de accelerare lejera de la 80-120 km/h, exact ceea ce ai nevoie la depasiri.

aici e accelerare de la 0 la 100 km/h.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza sa aud parerile celor care detin asfel de masina cu nivelul de dotari TrendLine si motorul de 1.4- 80cp.

Deoarece bugetul nu permite, vreau sa specific din timp ca nu pot trece peste cei 12800 de euro pt vers Attractive, asa ca nu ma sfatuiti la motoare puternice, deoarece acestea nu reprezinta o prioritate pt. mine. (pot sa-mi iau logan 1.6 16v 105cp)

Scuze daca postez putin off topic dar, daca e vorba de un buget de pana in 13keuro ce rost are acest versus 1.6diesel cu 1.4mpi aici? In fine parerea mea ramane aceasi ca nu doar motorul conteaza la o masina. In primul rand daca motorul de 1.4, 80cp ar fi prea slab pentru greutatea golfului de ce ar mai fi in serie? De ce s-ar cumpara totusi? Pentru ca nu toti aleg o masina dupa timpul scos de la 0-100km/h sau dupa consum si nu-n ultimul rand, nu toti isi permit un motor mai mare (o masina mai scumpa). Sa nu uitam ca totusi e vorba de un Golf6, o masina noua, in care siguranta si conforul tau sunt pe primul loc (chiar si cu dotarile de serie care nu sunt putine). Nu toti aleg o masina uitandu-se prima data la motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand nu recuperezi aia 2000 euro de la diesel in vecii vecilor amin prin consum si intretinere (care oricum e mai mare la diesel). apoi dieselul vine si cu niste dezavantaje vizibile. unora nu le plac.

mi-am pus si eu intrebarea de ce ar lua cineva un golf fie el 5 sau 6 cu motorul asta. si apoi am mers cu unul. g5 5 trepte. mi s-a parut ok, sincer, in oras, eu venind dupa un 1.5 80cp turbo diesel. dar motorasul chiar ok, nu te simteai ultimul fraier de pe sosea cu el. trebuia turat mai tare daca voiai sa fie mai zglobiu dar macar era f silentios si ca orice benzinar, foarte liniar. la drum lung probabil ca e mai complicat cu depasirile dar pt mers linistit e super ok motorul si cu siguranta la cat economisesti la motor iesi in avantaj chiar si pe termen lung. doar placerea condusului sufera, dar nu poti sa ai asemenea pretentii din start.

initial si eu am zis ca au pus motorul asta ca sa isi permita sa cumpere masina si cine vrea neaparat masina in sine, interior, comfort, suspensie, siguranta etc. dar nu isi permite o motorizare mai scumpa. dar dupa ce am mers nu mi s-a mai parut chiar asa. cred ca daca eram mai batran cu 10 ani (si evident mai intelept :) ) mi-ajungea un din asta.

cred ca il ajuta mult si cutia pt ca mie mi s-a parut mult mai sprintar ca motoare asemanatoare puse pe masini sensibil mai usoare. cred ca e optimizata cum trebuie (a se citi: foarte bine) , nu sunt nemtii inconstienti sa vina cu un pachet motor+cutie slab.

scuze ca zic de g5 dar e acelasi motor cu mentiunea ca pe g6 consuma mai putin.

Modificat de mandelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand nu recuperezi aia 2000 euro de la diesel in vecii vecilor amin prin consum si intretinere (care oricum e mai mare la diesel). apoi dieselul vine si cu niste dezavantaje vizibile. unora nu le plac.

uite nu as dori sa intram in polemica, dar e impoortant cat de mult conduci...uite la skoda 1.4 75 cp am consum cam 11-12 l/ 100 km in orash, pe cand la golf consum cam7.5-8 l/100 km in orash pe aceeasi ruta. Intr-o luna parcurg cam 1500 km, 90% in oras. Daca faci un calcul vei vedea ca la diferenta de 3.5-4 l / 100 km castig 52-60 l pe luna. Luand in considerare pretul benzinei egal cu cel al motorinei, cam 4.2- 4.3 RON/l, vei vedea ca deja ai castigat 220-250 RON / luna. Asta netinand cont de vara si iarna cand mergi in concedii in afara si faci mai mult de 1000 km la un drum. Evident, tu dai 2000 euro in plus, insa pe termen lung iesi mai bine. Acuma daca tu te uti ca service-ul e mai scump la diesel...o fi, dar nu atat de mult...probabil cu diferenta pe care o faci intr-o luna din economia de carburant. In plus, ai si la dispozitie puterea motorului astfel incat sa iti dai seama singur ca e rentabil.

Acum fiecare decide dupa cum crede, poate la unii e cazul sa ia credit si nu isi permit mai mult. Oricum raman de parere ca 1.4 80 cp e f mic si asta iti va urca consumul.

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum omul a zis ca s-a orientat catre 1.4 tsi, si chiar daca si eu i-as recomanda golf6 clar inaintea leonului, intre un golf 1.4 80 cp si leon 1.4 tsi 122cp ii recomand sa mearga cu incredere pe leon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.4MPI nu oferia satisfactii dar implica atat un cost de achizitie mic + taxe mici + asigurare RCA mai mica (fata de diesel) & casco (pret de achizitie mai mic inseamna o suma asigurata mai mica = rate la CASCO mai mici) + revizii mai ieftine + fiabilitate foarte buna (motoare relativ simple si vechi fara filtre de particule cu regenerare , fara injectoare pretentioase la motorina sau TSI benzina , usor inbunatatie pe parcursul anilor.Nu cred ca am auzit pe nimeni sa planga ca are probleme cu acest motor VREODATA.

Nu vad rostul sa iei un diesel daca nu faci km multi si nici un TSI daca nu ai aspiratii de vitezoman.

2000EURO poti sa ii pui foarte bine la "saltea" in timp ce te deplasezi foarte confortabil si in deplina siguranta din puctul A in puctul B in timp ce toti maniacii zboara prin copaci la 250km/h cu masini in deplina satisfactie

Modificat de Asigurator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Acest topic se refera la functionarea, exploatarea si eventualele probleme ale motorului 1.4 80 cp pe G6

Rog nu-l transformati intr-un versus!!!

Urmatoarele posturi ce nu se incadreaza in Regulament vor fi sanctionate!

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am testat noul Golf 6 cu motor 1.4 mpi 80cp si intradevar nu are un aer de sportivitate, dar exceleaza prin confort !

Sunetul motorului 1.4 80cp de pe G6 este genial, si se simte puterea pe la 4000rpm.

Per total, impresia este foarte buna.

Intzeleg perfect parera celor care detin motoare puternice, odata ce ai condus o masina cu ''zvac'' nu te mai poti gandi la masini cu motoare slabe.

In cazul meu, 90% de mers in orash unde viteza medie este sub 30km/h, motorul de 1.4 80cp este alegerea perfecta, si foarte important faptul ca este Euro 5 si nu platesc taxa minunata !

Totusi vreau sa stiu daca sunt probleme cu garda la sol a masinii, mi se pare cam joasa !

Multumesc tuturor pt. feedback, o adevarata placere sa va citesc parerile, nu vreau sa dau 12900 de euro asa ushor ( totusi banii nu cresc in copaci )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!