Jump to content

Masina cu scaunele din spate reglabile - precum cele de la sofer


_ionut
 Share

Postare recomandată

Salut,

 Ma intereseaza un  tip de masina la care se pot lasa pe spate scaunele pasagerilor - cam cum se lasa cele ale soferului si al celui din dreapta. Ce modele stiti? Si pana sa sariti cu presupuneri :D - e pentru copii - sa doarma bine la drum lung.

Mersi.

Modificat de _ionut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MB S-Class  :icon_bounce: mai bine de atat nu poti dormi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine - cred ca merge si un private jet - dar totusi asa mai normala - si prin normala ma refer la inchiriat pt mers in vacanta 14 zile la un pret care sa renteze in comparattie cu avion pt 4 persoane (adica inchiriat + motorina sa fie sub 1000 de euro preferabil cu mult.)

Modificat de _ionut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da` la ce crezi ca ne-am fi gandit daca nu ne spuneai de copii?! :D​    Suntem oameni seriosi p`aci..... din prima m-am gandit ca are legatura cu copiii in vre-un fel chiar daca nu fix la ce te-ai gandit. :idea:

Modificat de AkaManah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

numai la van-uri gasesti scaune (nu banchete) rabatabile pe spate, dar numai modelele scumpe (multivan)

 

http://srv2.betterparts.org/images/vw-multivan-twenty-12.jpg

 

la transporter bancheta se rabateaza spre fata

 

in rest toate sunt pe fata, inclusiv mini-van-urile (sharan, touran)

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la Pajero am asa ceva si este din 98.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la tiguan ai asa ceva, reglabile fata spate bancghetele si spatarul are 2 pozitii si la golf plus cred ca ai asa ceva, probabil si la noul sportsvan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

numai la van-uri gasesti scaune (nu banchete) rabatabile pe spate, dar numai modelele scumpe (multivan)

 

http://srv2.betterparts.org/images/vw-multivan-twenty-12.jpg

 

la transporter bancheta se rabateaza spre fata

 

in rest toate sunt pe fata, inclusiv mini-van-urile (sharan, touran)

Ce model e asta, mai exact? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toyota Avensis Verso

Modificat de danutzZeu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

audi a8

renault scenic

Modificat de bog49
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hyundai santa fe 2015

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar și bătrânul meu Sharan avea toate scaunele reglabile individual, inter-schimbabile, se puteau monta și invers (exceptându-le pe cele două din față), culisabile față-spate și cu spătarul rabatabil (se lasă pe spate la fel de mult ca cele din față). Dacă vrei să închiriezi mașină pentru concediu, Sharanul e alegerea ideală. Singura mașină în care te urci obosit și cobori la destinație odihnit. Plus alte avantaje.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hyundai Tucson JM (2005-2009) are standard bancheta spate (spatarele) reglabile. Se lasa foarte mult pe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

numai la van-uri gasesti scaune (nu banchete) rabatabile pe spate, dar numai modelele scumpe (multivan)

 

http://srv2.betterparts.org/images/vw-multivan-twenty-12.jpg

 

la transporter bancheta se rabateaza spre fata

 

in rest toate sunt pe fata, inclusiv mini-van-urile (sharan, touran)

Ce model e asta, mai exact? 

 

 

VW Multivan dupa 2004

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Chiar și bătrânul meu Sharan avea toate scaunele reglabile individual, inter-schimbabile, se puteau monta și invers (exceptându-le pe cele două din față), culisabile față-spate și cu spătarul rabatabil (se lasă pe spate la fel de mult ca cele din față). Dacă vrei să închiriezi mașină pentru concediu, Sharanul e alegerea ideală. Singura mașină în care te urci obosit și cobori la destinație odihnit. Plus alte avantaje.

 

Cum faci cu centurile de siguranta daca montezi scaunele invers? Accesul la randul 3 de scaune se face mai usor daca scaunele de pe randul 2 sunt montate invers?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am încercat, nu știu... o singură dată am montat invers scaunele din rândul 3, la o competiție de motocross, cu hayonul deschis priveam din fotoliul prezidențial cursa, ferit de ploaia ce începea să cadă... privirile invidioase ale celor care se îngrămădeau sub pelerine, de neprețuit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!