Jump to content

Bluetooth [Passat CC]


marssss_84
 Share

Postare recomandată

cata_b_20@yahoo.com

Buna ziua am achizitionat un passat 3cc din 2016 si am o navigatie cu 4 butoane 3C8035685 A , iar sub scaunul dreapta am EXBOX  III F16A3-A05967 SI NU MERGE SA ACTIVEZ TELEFONUL SI NU STIU CE ARE.Cand apas butonul phone de pe navigatie se opreste radioul dau cd-ul.Pe volan am comenzi de telefon.Cand am demontat si scos navigatia am gasit o mufa verde dinspre volan scoasa din navi si am bagat-o dar tot nimic.Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac.DACA ESTE CINEVA CARE MA POATE AJUTA.Va multumesc

20200505_114217.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

posteaza un autoscan al masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut

Am un rns 315 pe un vw passat cc 2010 si nu se mai aude in boxe cand vb la telefon.

Se conecteaza perfect telefonul cu rnsul dar cand apelez e ca si cum telefonul nu e conectat,trebuie sa il pun la ureche.

Asta se intampla de 2 zile. Sa dus oare bluetoothul din rns ?

Pe vcds nu am nici un defect,totul asa brusc

Se conecteaza bine apare agenda,apare tot pe rns 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deconecteaza unitatea cateva minute, vezi daca isi revine 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Florin,am luat borna" -" 1,2min si tot asa,se conecteaza dar nimic,parca nu are bluetooth.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, a fost suficient cat sa ii dea un restart 

 

Ai incercat sa aplici un reset la telefon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa rezolvat,am dat restart la tel si acum e ok.Chiar nu m-am gandit sa dau un restart la telefon.

Multumesc Florin si toate respectele mele !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru nimic.....

Si eu m-am gandit mai tarziu la asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, de curând am achiziționat si eu un passat cc 2008, si nu inteleg ceva legat de navigatie, 

Ma conectez prin bluetooth, dar nu pot reda de pe telefon melodii, sau de pe YouTube, si pe navigatie, butonul bluetooth de pe display este ca si cum ar fi debifat, 

Pot doar sa primesc apeluri, sau sa sun, atata tot

Modulul de sub scaunul pasagerului este 3C8 035 730

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

z e n i t h

Modulul 3C8 035 730 nu suporta streaming audio. Trebuie sa-l schimbi cu un model mai nou

Gasesti aici mai multe informatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna, mi.am luat si eu un passat cc 2009, mentionez ca nu am mai avut vw si nu cunosc foarte bine setarile dar mi.am cam prins urechile! Nu pot conecta tel la BT, nici de muzica nici de a vorbi la tel!Mentionez ca am un modul sub scaunul din dreapta! Cand apas pe butobul phone se oprete volumul se da pe mute! Ce pot face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod are modulul de sub scaun? Cel mai probabil este un modul standard 1K8. Ai meniul Phone in computerul de bord?

Ai un link in postul meu anterior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

20221003_144422.jpg

20221003_144111.jpg

Modificat de Edy_77
Quote la postul anterior e interzis prin regulament
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce pot face sa schimb modulul? Ce modul mi.ai recomanda?

Modificat de Edy_77
Quote la postul anterior e interzis prin regulament. Poti folosi @
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Am un vw cc din 2015 si dintr-o data nu ma mai pot conecta la wi-fi-ul masinii. Telefonul se conecteaza prin bt, trimite semnalul cartelei masinii si imi ofera wi-fi dar imi apara mereu internet indisponibil. Problema mare este ca masina imi ia internetul si eu pe tot parcusul condusului nu am internet decat daca dezactivet bt-ul, mai exact opresc conexiunea cu masina. Am dat restart de cateva ori, sters si introdus din nou telefonul si degeaba tot internet indisponibil. Nu stiu daca are relevanta, dar inaite de aceasta problema am desfacut zona de lumina interioara de la plofon din partea din fata si un bec nu l-am mai pus, nu stiu daca are  vreo legatura dar am zis sa mentionez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!