Jump to content

Sfat achizitie masina noua pana in 25k euro (tva inclus)


cristi511
 Share

Postare recomandată

Incredibil, m-am uitat pe autovit la ce pret as putea sa cer pe masina....nu mai are nici o valoare...este pur si simplu un sac fara fund....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) Cel mai bine cere inchiderea topicului si tine masina daca e buna ! 

Hai ca nu e chiar asa cum ai zis tu...iei un 6300-6500 pe ea :) asta daca nu preferi sa dai jos de pe ea si sa vinzi..

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, tata daca vrei masina de 20k cauta frate un Mercedes C classe de 2200cc si ti-ai luat masina, cgiar daca nu este nou dar la banii astia te asigur eu ca gasesti masina fara cutume.ai vazut bine la ce nivel se invarte VW si toata gama lui, din ce in ce mai slabe decat Jetta pe care o ai, si ai tras tare pe ea.Nu se mai produc masini dupa 2009 s-a dus mit-ul VW, nu vezi ca este forumul plin de masini cu probleme in garantie, nu le dau de cap la DSG-uri tot felul de simptome, nu mai votbim de motoare.

 

http://www.autovit.ro/mercedes-benz-c-220-C35469504.html

http://www.autovit.ro/mercedes-benz-c-220-C35860681.html

Modificat de calin.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici mertzurile numai sunt nemuritoare din pacate ; daca ar exista o masina sau un echilibru perfect..cu totii ne-am indrepta spre acela. Problema masinilor din ziua de azi este electronica..materialele folosite..industria asta facuta pt consum..chiar si pt masinile care aveau un renume bun ; daca vrei masina, nu jucarii noi, iei un bmw e39 525 full option cu maxim 150.000 km, masina " tinuta in garaj " si aia e ; dar si la astea pot aparea probleme " specifice varstei ". Deci cum o dai tot nu e bine..foarte important este si servisul..in caz ca ai probleme sa te rezolve pe garantie nu sa iti pocneasca distributia sau cutia dsg si sa iti spuna ca e din neglinenta sau sa platesti jumatate..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Calin: prima masina e de 1 an(figura de stil) pe autovit. Ce iti spune asta? 

 

@bgd: cam d-aia vreau masina noua-ish...ai 3 4 ani garantie, sanatate. Nu te doare capul...asa cu ce ma incalzeste ca am o masina din 1990 si bag bani in ea mai ceva ca becali la poker? 

 

Edit: link!

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E foarte inghesuit CLA-ul. Macar cauta unul cu pachet AMG si/sau Edition 1 daca tot vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fitza rau cla-ul..am vrut sa iti spun ca daca te chinuiesti putin gasesti in buget..sau daca urmaresti piata ; o masina care fura orice privire..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...sau asa!

N-am stat sa traduc si citesc anuntul, dar in poze apare o data un interior cu alcantara, apoi unul textil. Ma gandesc ca asa pot sa iti vanda si o masina "slightly different than the pictures", gen chel-line. In fine.

CE s-a intamplat cu Cupra? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tovarasul care vindea clasa C mai avea si un Evoque, Jeep Grand Cherokee asa ca era samsar de masini de furat privirea :D.

Arata foarte bine CLA-ul si fara pachete de design pe el. Nu acelasi lucru se poate spune si la masinile vag (leon neFr, Golf simplu, O3 neRS, A3 nonS-line).

 

Ca sa iti fie mai usor, stabileste prioritatile - exterior flashy? interior fain? motor puternic?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca esti cumva interesat de Cupra da-mi pm si iti spun unde sa mergi pt un discount bunicel.

Eu zic sa nu te grăbești daca se poate cu achiziția pentru ca este foarte posibil sa reintre rabla pe piata din nou si mai scoti si de acolo cateva sute de euro reducere..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot se discuta de Cupre, vine un concurent in curand. Mai degraba totusi este pentru R:

O sa fie peste 25k nou, dar daca sunt reduceri importante, rabla, you never know.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si uite ce iti poti lua la pretul unui golf mai bine echipat.... :tuktuk:

 

Link

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta pt ca e un E extrem de ieftin. Plus halogen pe E class, serios?  :tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

he he, ce ma mai distrez :))

 

M-ar durea fix in cot ca are 1.6 sub capota

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista solutii pentru asta...

Daca tot te uiti la d-astea cauta un 328 si gata...

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a scapat mouse-ul in link....balesc pe tastatura pe aici.... :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clasa C asa da :icon_thumleft: . Cred ca e primul anunt unde vad o greseala de subestimare a dotarilor. Nu are bi-xenon ci led.

Nu pot sa cred ca sunt preturi adevarate si ca sunt 100% pe bune masinile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, eu nu spun ca fiecare marca are plusuri si minusuri, dar despre Mercedes pot sa-ti spun din experienta proprie, conduc de 17 ani numai acesta marca prin prisma job-ului, alte modele dar aceleasi motorizari de 2200 cc, toate masinile la 400k au fost innoite, deja sunt la a 3a are 280k, in afara de consumabile si becuri nu am schimbat nimic la nici una, toate au avut revizie la 20k. Nu stiu ce inseamna ambreiaj cu probleme, motor, CV.toate s-au vandut cu piesele originale.In paralele avem in parc si un T5 de 1,9 TDI si in 260k s-a schimbat o data axa cu came,tacheti,  ambreiajul la fiecare 130k, distributii la 90k, plus CV la 200k cu (cutia veche la schimb), compresor AC. Asta este o statistica tinuta de mine ca responsabil de auto de care ma ocup.Deci nu se compara, am cheltuieli de intretinere duble ca frecventa si costuri la VW fata de Mercedes, la aproximativ acelasi numar de km. Nu se compara o marca cu alta chiar daca suntem fani VW.

Modificat de calin.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

he he, ce ma mai distrez :))

M-ar durea fix in cot ca are 1.6 sub capota

O sa fiu hater, dar 1.6 ala cu soft iti alearga BKD-ul intr-un mare stil :d.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vorbiti de fiabilitate.....honda...iar ca si pret de echizitie, in 2008 vw e ra o diferenta de...lux.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Usor O.T., partenera ce planuri are pentru perioada urmatoare? Nu de alta, dar poate conteaza in alegerea ce o vei face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi don'soara lucreaza in domeniu, parerea ei este destul de clara: sa fie nemtoaica, sa aiba peste 140 de cai, daca se poate automata si, cel mai important, sa ma aiba pe mine la volan. Restul e cancan :D

 

Tinand cont de ce se gaseste la ora actuala pe piata, tind sa inclin spre A3, asta in cazul in care mai apar oferte ca cele de la pbv. Consider ca un a3 sedan cu ceva dotari in jurul a 20k euro este best buy (plus ca e cam pe acolo cu ceea ce imi doresc). Nu ma atrage de loc ideea de a lua o masina cu kilometraj din 6 cifre, chiar daca este dintr-o clasa superioara. Sincer imi e frica de eventualele probleme (neprevazute) care pot aparea si pe care le suporti din buzunarul propriu...

 

Edit: asta e in pole position in momentul de fata!

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • R_a_z_v_a_n a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!