Jump to content

Audi a6 1.9 tdi vibleaza foarte tare in timpul stationarii.


codrut19
 Share

Postare recomandată

Salut am un a6 din 2002 si cand sta la relanti vibreaza foarte tare,practic si scaunul din dreapta se vede cum vibreaza.problema e caci am mers la mecanici si nu mi-au zis exact de are.iar cand merg cu ia dupa 3000 de ture imi face foarte mare zgomot,mai bine o lasi incet.un mecanic mi-a zis ca e volant.am dat comanda de ambreiaj si volant noi care o sa le schimb sap viitoare.voi ce parere aveti?e de la volant sau sa fie altceva?ms de raspunsuri

Modificat de codrut19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ambreiajul calcat tot asa vibreaza ? Daca nu este volant .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,tot asa nu schimba nimic,decat ca atunci cand calc ambeiajul nu se mai aude acel harait care cred ca vine de la rulmentul de presiune.zici ca e volant?aia fiind si vina zgomotului cand accelerez peste 3000?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te-ai prins ,schimba placa ,discu rulmentu si volant si e ok...cam vreo 28 mil toate astea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat toate astea,trebui sa le pun sap viitoare abia astept sa vad daca merge bine dupa.am dat 17 mil pe set complet de ambriaj de pe net.sper sa fie totul bine.de pe volantesiambreaj.ro le-am luat ce ziceti sunt de cuvant?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Probema rezolvata cu schimbul de ambreiaj si volant.nu mai vibreaza nu mai face urat deloc.toarce ca un motan.imi agata un pic cand schimb a 2-a si a 3-a.stie cineva motivul?ms frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!